Periférny vestibulárny syndróm z krčnej chrbtice

veron900
24. okt 2018

Dobry den,mate niekto skusenosti s tymto syndromom?neurolog mi povedal,ze to mam z krcnej chrbtice.je mozne sa z toho dostat? Uz som mala 2 zachvaty,oba prisli necakane a momentalne sa bojim ist sama aj na nakup.dakujem za kazdu odpoved

lorela
25. okt 2018

Dostať určite áno, aj keď záchvaty sa môžu opakovať v priebehu či už mesiaca, alebo roka či života...
Ako u teba prebiehajú tie záchvaty?

veron900
autor
25. okt 2018

@lorela zachvat začina z ničoho nič, prvý som mala na nakupe v tescu neskutočne sa mi začala točit hlava a bolo mi zle, na další den to neprechadzalo tak som isla na pohotovost kde mi povedali že mam tento syndrom dali mi tabletky s tým že do tyždna to prejde a druhy som mala teraz po 4 mesiacoch, zase z ničoho nič som sa rano zobudila na to že sa mi neskutočne toči hlava nevedela som ani chodiť a bolo mi strasne zle napínlo ma na zvracanie, na další den rano som išla k neurológovi a povedal že tom mam zase tento syndrom a mam to z krcnej chrbtice, dal mi tabletky. da sa s tým niečo robit aby zachvaty už neprichádzali, mam strach isť niekam sama

lorela
25. okt 2018

@veron900 Z mojich skúseností len toľko, že treba užívať lieky a opýtať sa lekára aj na ďalšie možnosti liečby (príp. ďalšie vyšetrenia absolvovať).

veron900
autor
25. okt 2018

@lorela teraz uzivam dorziflex a betahistin actavis 24 a polavilo sa mi trochu ale lekar povedal ze mam to uzivat tyzden

lorela
25. okt 2018

@veron900 Ja som užívala pól roka...

veron900
autor
25. okt 2018

@lorela a zachvaty potom presli a tiez ste to mala z krcnej chrbtice?

lorela
26. okt 2018

@veron900 Úplne sa mi neuľavilo, ale záchvaty a závraty výrazne poľavili, ale až po niekoľkých dlhých mesiacoch.
V mojom prípade sa lekári nevyjadrili jednoznačne. Do úvahy pripadá aj dedičnosť, zápal alebo infekcia, ktorá mohla byť spúšťačom. Jednoznačne od krčnej chrbtice verdikt neodznel.
Bola som aj hospitalizovaná a robili mi špeciálne vyšetrenia.