PCR testy skôr ako na 8. deň

bibina32
24. mar 2021

Od soboty je manžel pozitívny. Sme v karanténe. Detská lekárka mi kázala deti objednať na PCR testy. Na testy by sme mali ísť na 8 deň. Povedala, až ich objednám v stredu, lebo sa dlho čaká. Píše sa tam aj dátum od kedy sme v karanténe a oni, že to vedia už vypočítať, aby nás skôr neobjednali. Ale dnes nám prišla už sms , že na testy máme ísť uz zajtra. Je to 6 deň. Tak teraz neviem, že keď sme v spoločnej domácnosti tak to preto je skôr. Alebo, či to mám zrušiť? K detskej doktorke som sa už nedovolala. Boli ste niekto aj skôr na PCR testoch , pred 8 dňom? Ďakujem

majusikk
24. mar 2021

@bibina32 ja som šla na šiesty den tiež ma tak blbbo objednali a boli sme so synom pozitívny a museli sme ostať este14 dní v karantény spolu sme boli 20 dní v karantény nechoď tak skoro

hipuska
24. mar 2021

@bibina32 to máš hop-alebo trop. Či to bude 6,8 deň, nebude to mať vplyv na skoršie ukončenie karantény.

Ak vyjdes pozitívna, plus 14 dní. Či budeš testovaná 6 ty alebo 8 my deň.
Ak vyjdes negatívna/nepôjdeš sa testovať - dokončis si svojich 14 dní od začiatku čo teraz máš

ibrunova
24. mar 2021

Len aby ti na 6. deň už vyšli reálne výsledky, nie že budeš negatívna a o dva dni by si už vyšla pozitívna. Preto sa chodí až na 8. deň.

jani321
24. mar 2021

@bibina32 ja som sa včera objednávala cez regionálny úrad VZ. Objednali má presne na ôsmy deň. Oni odporúčajú až na ôsmy deň preto, lebo ak pôjdeš skôr, test ti ešte nemusí ukázať, že si pozitivna. U nás je zas 3 ročná dcéra pozitívna - doniesla zo škôlky ☹️

evkamotka
24. mar 2021

My sme deti nedali testovat. Odbili si termi ovo karantenu našu, ved su s nami v 1 posteli, urcite sme ochoreli naraz....kontultovali sme to s pediatrickou, tiez povedala ze nemusime davat, aj tak museli s nami sediet doma... Nechcete to zrusit?

leskky
24. mar 2021

Na 6. deň som bola negatívna, na 9 začali príznaky a bum, pozitívna. Takze tak

hadecka39
24. mar 2021

Ak ste sa od neho nakazili, tak by vám to už pcr test ukázal. Takže ak vás na zajtra objednali, tak choďte.

jeiny
24. mar 2021

@evkamotka vy ste pozitívni obidvaja s mužom?

terka224
24. mar 2021

@bibina32 nas objednali na 5, deň a všetci sme boli pozitivny

bibina32
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibina32
autor
24. mar 2021

@jeiny
@jeiny manžel bol pozitívny, ja negatívna. Aj ja idem s deťmi na testy.

evkamotka
24. mar 2021

@jeiny to je vec 2 mesiace dozadu. Manzel 2x ockovany pfitzerom, bol pozit bezpriznakovo. Ja na pcr pozitivna. Pediatricka nam povedala, ze deti netreba prehanat, bude sa ich tykat karantena spolocnej domacnosti

elinka1051
24. mar 2021

Manžel pondelok pozitívny, ja o 6 dní v sobotu negatívna, v pondelok už pozitívna..