PCR test po kontakte s pozitívnym

kristi1122
10. feb 2021

Ahojte baby, dneska som sa dozvedela, že v nedelu som bola v kontakte s pozitivnou osobou. Chcela by som ísť na PCR test na 8. Deň, ale neviem ako to funguje. Je potrebný nejaký papier od obvodnej alebo stačí keď sa objednám cez stránku ministerstva? Ak to urobím- je to zadarmo alebo musím niečo platiť? Za vaše skúsenosti vopred ďakujem 🙂

petamich
10. feb 2021

objednat sa da cez korona.gov a ak tam zakliknes, ze si bola v kontakte s pozitivnou osobou bude to zadarmo 🙂

kristi1122
autor
11. feb 2021

@petamich ďakujem za info. Neviete, koľko asi trvá sms, kým dôjde termín objednania? Ja som to vyplnila včera večer a ešte stále nič 🙂 samozrejme, chápem, že majú nápor, chcela som len vedieť či to je normálne 🙂

petamich
11. feb 2021

@kristi1122 my sme teraz objednavali v rodine a prisla myslim skoro o dva dni 🤷‍♀️ maju toho asi viac ako vravite

kristi1122
autor
11. feb 2021

@petamich fuuuha, tak to sa ešte načakám 🙈 dúfam, že mi to vyjde aby som išla na 8. Deň na test, lebo ak by som mala pozitívny, tak by som bola v karanténe viac ako 23 dní a to je naozaj dlhá doba 🙈

petamich
11. feb 2021

@kristi1122 radsej nech nie je pozitivny veru 🤞🏻 my sme to stastie nemali, vlastne prvy pozitivny v blizsej rodine ale tak asi sa to dalo cakat, ze nas to nebude obchadzat vecne, drzim paste

kristi1122
autor
11. feb 2021

@petamich držím palce aby ste to čo najlepšie zvládli v rodine a ďakujem! 🙂