PCR test na žiadosť šéfa - musím ostať v karanténe?

25. mar 2021

Ddobre rano, prosim vas ked potrebujem pcr test pre sefa (nemam priznaky, nebola som v kontakte ani som sa nevrátila zo zahranicia, je to proste paranoik) a objednam sa cez koronagov musim ostavat v karantene? Ci jednoducho nic nevyklikat z tych moznosti? Trocha som z toho zmatena🤯

amelie2017
25. mar 2021

Nie, ale ak vyzaduje pcr a nemas priznaky, kontakt, zahranicie,....tak ta na test ani neobjednaju. Jedine ako samoplatca. Takze ak paranoidny sef vyzaduje pcr, nech vam ho ako zamestnancom zacvaka.

1katus1
25. mar 2021

A nestačí mu antigenovy? Ak mate veľa pozitívnych v práci tak by ti test pcr mohli spraviť aj zadarmo.

autor
25. mar 2021

@1katus1 na antigen som bola vcera, negativny, nestačí mu to... Nikto v praci neni pozitívny, je nas iba 5 plus sef

janai1
25. mar 2021

Nemusíš ostať v karanténe... Ale neobjednaju ta zadarmo... Treba si test zaplatiť keď ideš iba preventívne na PCR

autor
25. mar 2021

@1katus1 ale napr. zadám tam ze mam teplotu,ktorú realne nemam.... Vyjde mi negativny vysledok a co? Vsetko po starom ci karantena tak ci tak?

autor
25. mar 2021

@janai1 ved toto, penazi nemam nazvys a 60e za blby test😩

1aduliatko1
25. mar 2021

keď ťa naň posiela zamestnávateľ, má ti ho preplatiť...nemá právo ťa posielať, keď nemáš príznaky, neprišla si s nikým do styku....

autor
25. mar 2021

@1aduliatko1 no ibaze nas sef je taky špeciálny. Hlavny hygienyk, epidemiolog a riaditeľ vesmiru

klip0
25. mar 2021

Objednaj sa a nezaklikal ziadne prejavy. Termin ti nedaju z dovodu ze nieje preco. To oznam sefovi. Ak dalej bude chciet nech ti zaplati sukromny test, ak nie nech si rozprava dalej, nema pravo ta nutit do niecoho takeho pokial to nemas v zmluve co predpokladam nemáš. Ak chce aby si mala pcr a ty si ochotna nan ist tak nech ti to preplati. Koniec koncov zo zakona vsetky lekarske vysetrenia ktore vyzaduju v praci je povinny hradit zamestnavatel. Len nemozte nechat so sebou zametat alebo myknut plecami ze on to nechape. No chápať nemusí, zakon je na vasej strane a sef si dovoli len tolko co mu dovolite vy

hipuska
25. mar 2021

Autor-do karantény sa ide iba ak by si vyšla pozitívna. ....ak zaklikas príznaky-teplota, kašeľ....a vyjdes negatívna, nič sa nedeje,nemusíš ísť do karantény. Ale ani tak nemusíš dostať termín. Musela by si zadať minimálne čuch, chut, potom by si možno dostala.

dadis
25. mar 2021

Od nas v praci tiez vyzaduju pcr testy, vsetko preplaca firma.

hettinka
25. mar 2021

Ak šéf vyžaduje, nech zaplatí. A pýtala by som, nech ide príkladom a ukáže svoj.

1katus1
27. mar 2021

Ak máš negatívny antigenovy pochybujem že ti spravia pcr test zadarmo , čo sa týka karantény ti neviem poradiť skús zavolať obvodnej možno ti poradí

klip0
28. mar 2021

Ako to dopadlo u autorky? Bola si na pcr?