PCR test na 10. deň po kontakte

12. nov 2021

Ahojte, idem na pcr test až 10 deň po kontakte s pozitívnym. Bola som 2-3 dní chorá (nádcha, bolesť hlavy, nič vážne) z toho usudzujem, že som to možno prekonala. Dnes a včera už nič a a až v pondelok pcr, je šanca že budem v pondelok negatívna napriek tomu, že som covid prekonala?

luxus10
12. nov 2021

myslim ze nie, pcr test moze byt pozitivny aj 3 mes od ziskania, zistenia covideu...

cize bud ho mas alebo nie,,,

dzina007
12. nov 2021

mozes byt aj pozitivna lebo pcr drzi dlhsie ako antigen. a tiez ta choroba co si mala mohla a nemusela byt covid.

autor
12. nov 2021

@luxus10 čiže ak by som bola negat. asi nemá význam si robiť protilátky alebo nieco podobne?

@dzina007 to my je jasne, len by ma zaujímalo či v prípade negativity je šanca, že som covid prekonala

gionella
12. nov 2021

ak budes negativna dohodni sa so svojim lekarom na odbere krvi a zisteni protilatok, ale to myslim sa robi az nejaky cas po prekonani covidu. Mojmu bratovi odber odporucil az po 2 mesiacoch a protilatky mal ale dost nizke. Po 4 mesiacoch si zaplatil este jeden odber a protilatky mal uz podstatne vyssie.

dzina007
12. nov 2021

to nik nevie. mohla si nemusela. kazdopadne moje deti boli pozitivne na 9ty den od kontaktu obe.

autor
12. nov 2021

@dzina007 a príznaky mali kedy aj nejaké boli?

dzina007
12. nov 2021

no prve priznaky zacal mat 5 den od kontaktu. ale neboli pomaly badatelne. ak by sme nemali nariadene zo skoly deti pretestvoat tak by sme to nerobili ani.
Ale ja som mala teplotu silnu bolest hlavy svalov koze stratu cuchu chuti

medulienka81
12. nov 2021

Môj muž, so starším synom bol pozitívny až na 11 deň.

akinom0077
12. nov 2021

10-ty? to ste sa mali otestovat skor ked ste mali spominane priznaky

autor
13. nov 2021

@akinom0077 termín mi prišiel až na 10-ty deň

macs
15. nov 2021

Mne teraz dali druhý termín na 13 deň od priznakov, lebo na 5 deň bol test negat, ale manželovi pozit. Ma to zmysel až na 13 deň od priznakov? Neviete aký čas ukazuje PCR pozitivitu? Môže aj po 13 dňoch aj keď asi už nebudem mať príznaky?

luxus10
16. nov 2021

@macs hovori sa o tom ze pcr moze byt pozit aj 3 mesiace, neboj, ak tam je tak sa to na pcr objavi....

macs
20. nov 2021

No neobjavila sa ani po opakovanom PCR teste. Príznaky sme mali naraz, ja horšie ako on, 4 dní horúčky. Podľa toho vychádza ze PCR nie je spoľahlivý, lebo sme stále spolu a iba on mal pozit.