PCR negatív. Kedy mi končí karanténa?

sonakochanova
2. dec 2021

Dobrý deň. Chcem sa spýtať kedy nám končí karanténa. Manžel dňa 24.11. mám pozitívny antigen a ja negatívny. Dňa 26.11. som išla ja, manžel a pol ročný syn na PCR. Manžel a syn mali výsledok pozitívny a ja negatívny. Viem, že syna manžel na PCR ani na AG nemajú ísť, ale čo ja mám ísť keďže som bola s nimi v karantene? Ďakujem

gabika8855
2. dec 2021

@sonakochanova ano este raz na pcr ako kontakt pozitivnrj osoby objednat sa cez koronagov a oni pridelia termin

sonakochanova
autor
2. dec 2021

@gabika8855 po koľkých dňoch? Po 10 dňoch od AG manželovho alebo od PCR

gabika8855
2. dec 2021

@sonakochanova kludne sa prihlas uz teraz a oni podla volneho terminu a udajov co vyplnis sami urcia kedy

gabika8855
2. dec 2021

Vsak skor ako o 5 dni od poziticnrho testu/posledneho kontaktu nedaju termin

snehulienka639
2. dec 2021

Zvacsa to byva po tych 5 dnoch. No je je to pravidlo, ak maju toho vela, daju ti termin aj neskor. No ak vides negativna, karantena sa ti potom konci

cica8
2. dec 2021

@snehulienka639 není to náhodou tak ze všetci musia byť negatívni? Nejdem sa hádať ale dnes to preberali u doktorky keď osm bola a tam manžel pozitivni a zena negatívna a musia cakat

20erika07
2. dec 2021

Osoby zijuce v spolocnej domacnosti s pozitivnym maju ist na pcr test na 10den odo dna priznakov alebo pozitivity pozitivnych osob. Ak bude vysledok negat, karantena konci 12tym dnom. Dnes mi to bolo povedane na ruvz a maju to aj v tabulkach. Teda pokial ste nezaockovani

sonakochanova
autor
4. dec 2021

6.12. končí malému aj manželovi karanténa a nemajú ísť na PCR lebo môže znova ukázať pozitívny pretože ho prekonali. Ja som bola dnes na PCR a som pozitívna no príznaky mám od 26.11. tak zajtra budem volať na RUVZ