Pásový opar pod prsníkom

2. júl 2024

Dobrý večer,mám pasovy opar pod prsnikom,ktorý si liečim, môže ma z toho bolieť pod pazuchou a môžem mať z toho bok prsnika cerveny?štipal ma z toho hrozne aj chrbát,to už celkom prechádza.citili ste niekto nieco takéto podobne?ze ste to mali na určitom mieste a z toho vás bolelo aj inde poprípade poblízku niečo zcervenalo ako mne prsnik?ďakujem za odpovede

isis234
2. júl 2024

Liečiš si ho sama? Bola si u lekára?

ahhola
2. júl 2024

Akoze ofiko mas dg. Herpes zoster? Pred 10 rokmi som nahanala liecivo decku po celej BA.

Veľmi obávanou je aj neskorá komplikácia v podobe postherpetickej neuralgie, ktorá pretrváva aj po vymiznutí kožného výsevu. Hovoríme o nej vtedy, ak spontánna bolesť v postihnutej oblasti, ktorá je permanentná, pretrváva 1 až 6 mesiacov po ústupe kožného výsevu. Vedie k poruchám spánku až k depresiám. Ide o neuropatiu periférneho a centrálneho nervového systému s pretrvávaním zápalových zmien, ktoré môžu viesť k degenerácii nervových buniek. Môže byť vyprovokovaná len minimálnym podnetom ako je dotyk alebo teplo. Kým v detskom veku sa vyskytuje zriedkavo, vo veku nad 50 rokov postihuje 50 až 70 % pacientov, častejšie ňou trpia aj pacienti s depresiami a úzkostnými stavmi. U 90 – 95 % spontánne odznie do 6 mesiacov. Po jednom roku od prekonania infekcie postherpetickou neuralgiou trpí 5 – 10% pacientov a spontánne zlepšenie je už v tom čase málo pravdepodobné.

autor
2. júl 2024

@isis234 áno bola som u dr beriem herpesin tbl a takou masťou si to mam natierať,užívať b-čko

autor
2. júl 2024

@ahhola ofiko?

ahhola
3. júl 2024

Je jedno s čím to souvisí, je to vlastně něco oficielního. Je to zkratka-hovorový výraz.
Děda Louda
Office – kancelář, úřad…z toho ofiko – úřední, oficiální, též schválený, povolený…
Slangový výraz pro něco úředně, případně zákonně povoleného, schváleného…pros­tě OK.

taktotedanie
3. júl 2024

Joooj to ta dlho bude boliet

isis234
3. júl 2024

Veľmi dávno som to mala, neviem z čoho?? Ani lekári nevedeli povedať... Tekutým púdrom z lekárni som si to natierala. Kamoška mi vravela, že to sa môže vrátiť. Neskôr som zo zdravého sveta užívala tinktúry z púčikov rastlín proti borelioze. (mala som kliešťa, trochu červenú kožu ) Nevrátilo sa mi to.

kikusenka1
3. júl 2024

Moja babka to mala 20 rokov dozadu q v živote na to nezabudnem. Jej to išlo cez prsia až na chrbát. Bolest to musela byt riadna . Skoré uzdravenie prajem 🍀

autor
3. júl 2024

@kikusenka1 ďakujem

alickapusinka
4. júl 2024

pásový opar nič bolestivejšie na tele neexistuje preboha ja tiež mavám každý rok na bedre ale zošalieť idem od bolesti.

alickapusinka
4. júl 2024

@taktotedanie veru strašne ak dostanem aj ja strašne boli.

autor
11. júl 2024

@alickapusinka no ja som mala bolesti pod pazuchou z toho a pálenie až na chrbte,veľmi mi pomohol propolis tým som si pas.opar potierala