Pásový opar

26. máj 2024

Dobry den, chcela by som sa opytat ci staci s podozrenim na pasovy opar ist k obvodnej vseobecnej lekarke,poradi si s tym aj ona ?
Alebo je nutne ist ku kožnej ?
Lebo co zatial zistujem tak kozne tu v okoli maju volne terminy tak o mesiac.
Dakujem

markaterka
26. máj 2024

Ja som bola u obvodného. Dal mi on lieky.

domka222
26. máj 2024

Ak prídeš na začiatku, tak aj obvodný ti vie predpísať antivirotiká. Ak to už máš dlhšie, tak lieky nepomôžu

mogaa
26. máj 2024

podozrenie nestačí....všeobecný lekár nemusí rozoznať pásový opar, hlavne ak je na neobvyklom mieste, dá sa ľahko zameniť s iným kožným ochorením, zrejme preto ťa poslal ku kožnej....ono je to parketa kožného lekára, nie všeobecného....

autor
26. máj 2024

@mogaa nikto ma este nikam neposlal, pytam sa ci mam ist najprv k obvodnej alebo rovno ku koznej. Objavilo sa mi to v piatok poobede,takze k lekarovi idem az zajtra. Len dovolat sa mojej obvodnej je nemozne,preto sa pytam ci ma zmysel k nej vobec chodit,ci mi s tym pomoze, alebo mam rovno hladat kozneho lekara

barbora854
26. máj 2024

Šla by som na pohotovosť veď pásový hrozne boli stipe cele telo je nevládne a taktiež môže sa ti spraviť aj na vnútorných orgánoch herpes a pruser je na svete

aimee77
26. máj 2024

Ako infektolog radim ist dnes na pohotovost.Zovudex je uvolneny aj na predpis vseobecnoho lekara a liecba by sa mala zacat do 72h od zaciatku vysevu.