Paroxyzmálna ventrikulárna tachykardia

16. aug 2024

Ako zijete s touto diagnozou? Akonsa citite? Za aku dobu zabrali lieky? Sadli vam na 1x? Boli ste ns ablacii? Ak ano, podstupili by ste to znova? Nebol to velmi desivy zazitok?

autor
16. aug 2024

Zle som dala nazov supraventrikularna

luxus10
16. aug 2024

a to co znamena? aka je to tachykardia?

irusa
16. aug 2024

lieky na to nezaberú žiadne...jedine ablácia...bola som na ablácii

autor
16. aug 2024

@luxus10 zachvatovita,ze ti rychlo stupne tep napr.zo 60 na 150.

autor
16. aug 2024

@irusa a preco ich porom predpisuju?? A ako hodnotis ablaciu?

luxus10
16. aug 2024

v pokojovom stave, to vie takto stupnut?

autor
16. aug 2024

@luxus10 ano.

luxus10
16. aug 2024

a to je vrodene, ci ziskane?

siegi
16. aug 2024

Mam ju diagnostikovanu od zaciatku minuleho roka. Za pol rok som mala 3x kratke asi 10 min ataky, spustacom bola zakazdym presilena chrbtica. Potom som zacala pravidelne brat 1.25 mg bisocardu a cvicit a odvtedy mam uz rok pokoj. Zatial ablaciu nezvazujem, keby sa to zacalo zhorsovat tak mozno ano

luxus10
16. aug 2024

@siegi a smiem sa spytat, ako si na tom s mliekom a mliecnymi vyrobkami?pijes, jes, ci ani nie?

irusa
16. aug 2024

Neviem prečo predpisujú...bola som na ablaciu v 2020 a odvtedy som nemala záchvat...

autor
16. aug 2024

@luxus10 podla mna to vrodene nie je, ale nie som doktor, budem sa ho na to pytat

autor
16. aug 2024

@siegi tak aspon vies co je spustac, 3x za pol roka je celkom fajn, teda je to zle, ale vzdy moze byt horsoe. Ja slm mala 5x za posledny tyzden a neviem,co je spustac,to je zle. Chapem, ze to nezvazujes, ked si vies pomoct zatial aj sama

autor
16. aug 2024

@irusa tak to je super, ze mas odvtedy pokoj. Ako dlho to trvalo? Bolo to velmi neprijemne?

siegi
16. aug 2024

Vies sama konvertovat? Mne najviac zabera vylozit nohy hore na stenu a vedome dychat, obcas zatlacit ako na stolicu alebo kaslat. A uplne topka zatial ladovy obklad na tvar a krk. Stitnu mas ok? Mineraly si mala vysetrene? Najma draslik. Nepijes vela kavy?

autor
16. aug 2024

@siegi viem si to sama upravit,ale je to neprijemne, mne zanera ta ladova voda na tvar a studena na pitie 🙂 vyskusam aj tvoje,vdaka za tipy. Stitna je ok,aj mineraly, a kavu nepijen ziadnu.

autor
16. aug 2024

@siegi ty mavas ake vysoke tepy?

siegi
16. aug 2024

1x ked mi ju diagnostikovali tak som mala 175, teraz tak okolo 140. U mna je neprijemne hlavne to ze do toho rychleho tepu mam pocas ataku aj vela extrasystol. Aj 6-7 do min, to ma asi znepokojuje viacej ako ten rychly pulz. 😊

autor
16. aug 2024

@siegi zachytili ti ju na ekg? Asi ano,Ze. Fuha no 175 je roadne vela , ja mavam medzi 150-160, no extrasystoly su tiez celmi nepeijemne. Veru,to viac Nepokojuje cloveka

irusa
16. aug 2024

Pokiaľ myslíš zákrok...tri a pol hodiny...nič príjemné, no dalo sa to vydržať...ak by sa mi to opäť spustilo bola by som ochotná to podstúpiť ešte raz

irusa
16. aug 2024

No ja som mala 250 a vyššie...nedokázali mi to ani odmerať

siegi
16. aug 2024

Mala som v podstate stastie, lebo prve 2 ked sa mi stali som netusila ze co to je a potom sa to stalo 3x a trvalo to dlhsie a uplne som pritom spanikarila lebo som bola sama doma s dvoma malickymi detmi a ziadna pomoc na blizku, tak som zavolala rzp. Sice kym dosli tak to preslo ale bola som napojena na ekg a spustilo sa to potom este raz a hned natacali zaznam. Takze som to mala cierne na cervenom 🤣

blazka53
23. aug 2024

Ahoj, na ablacii som bola v novembri v BB, a urcite by som ju podstupila este raz. Zakrok trval cca 3hod, pri plnom vedemi, narezu Ti obe triesla a cez ne zavedu katetre. Ty len lezis, nie je to vôbec bolestive, len obcas neprijemne, lebo Ti sustavne zvysuju tep, ale inak uplne v pohode.
Mala som roky diagnostikovanu supravertik.tachykardiu, tep mi vyskakoval 2x mesacne az na 240uderov, bolo to velmi neprijemne.
Odkedy mi robili ablaciu, zadny zachvat som nemala.

autor
23. aug 2024

@blazka53 a odvtedy sa citis ok? 🙂 a po ablacii si nemala obcas preskakovanie stdca alebo palenie na hrudi alebo podobne pocity??

autor
23. aug 2024

@blazka53 nebyva ti zle alebo na odpadnutie? Alebo ako si sa citila ked si este tachykardiu mala?

blazka53
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blazka53
Autor odpoveď zmazal
Zobraz