Pareza tvárového nervu

gabriela2023
13. feb 2024

Dobrý deň, mám Pareza tvárového nervu( konkrétnu Bellova obrna) Musím začať čo najskôr rehabilitácie na obnovenie tvárového nervu.Ale neviem nájsť nikde informácie.Som z okolia Trnavy . Našla som len vo fakultnej nemocnici v TT kde mi to nikdo neberie.Vraj na poliklinike v Družba sú tieto rehabilitácie, no nezistila som nič na internete.Osobne teraz nemôžem ísť zistiť viac.Prosim vás ak viete viac napíšte mi číslo web,mail na tieto rehabilitácie .Alebo celkovo rady ,nápady čo mi mohli pomôcť sa zotaviť .Kľudne aj aký je odborný názov takýchto rehabilitáci aj to mi veľmi pomohlo. Ďakujem za váš čas a prípadnú odpoved.S pozdravom

katkaagabko
13. feb 2024

@gabriela2023

https://www.youtube.com/watch?v=4ZOH9LLikMg


Moja dcéra mala parezu tvaroveho nervu, cvičili sme tieto cviky ako na videu, keď sme dostali termín na
rehabilitáciu, tak konštatovali, že je to super, nech pokračujeme, rehabilitácie už nepotrebuje. Užívala milgamu n.

gabriela2023
autor
13. feb 2024

@katkaagabko ďakujem. Hneď som si zacvičila podľa videá. Vyzerá super

katkaagabko
13. feb 2024

@gabriela2023 rada som pomohla

viktor24091999
18. júl 2024

@katkaagabko zdravím ja som mal parketu nervov keď som mal 14 rokov teraz mám 24 prešlo desiatky rokov mali ste nejaké problémy po liečbe z tou tvárou alebo po nejakom dlhšiom čase ? Napr stuhnutý žuvaci sval alebo napr časté zapali dutín na tej strane ?

gabriela2023
autor
20. júl 2024

@viktor24091999 ano mam časte zapali dutin . Ked ma boli hrdlo na tej jednej strane skoro vzdy mi to vystreluje do ucha .Aj dva krat do mesiace. Musim si uz cely zivot davat pozor. Vyhabam sa klime, prievanu ,chladu.

viktor24091999
21. júl 2024

@gabriela2023 a mavate aj bolesti hlavy na tej strane ?