Papanicolaouov ster, ľudský papilomavírus - zlé výsledky

martinkova24
26. mar 2013

Baby vysli vam niektorej na Pap testoch zle vysledky teda ,,nespecificka displazia krcku,, ?co sa deje dalej momentalne cakam na menzes /dr my dal vyvolavacku meskam od 16/ a potom idem hned na jednodnovu chirurgiu ,,co bude dalej?

aristka
26. mar 2013

mali by ti zobrať tkanivo na histológiu

martinkova24
autor
27. mar 2013

@aristka no a co potom? tam sa uvidi v akom som stadiu alebo co?bola si na tom?

aristka
27. mar 2013

@martinkova24 histológia sa robí preto ,aby sa zistilo čo sa tam robí a či sa tam niečo robí a na základe toho sa postupuje ďalej,liečba,len sa snaž upokojiť,keď budeš mať histológiu budeš múdrejšia.

martinkova24
autor
27. mar 2013

@aristka aha ok dakujem,,lebo vcera mi napisala jedna pani ze ma to iste a ze jej vybrali maternicu 😖

aristka
27. mar 2013

@martinkova24 displázia krčka maternice,je nešpecifická diagnóza,pani už musela mať presne určenú diagnózu,na základe ktorej pokračovali.

martinkova24
autor
27. mar 2013

@aristka aha chapem no ze tieto testy jej vysli zle na ktore idem

aristka
27. mar 2013

@martinkova24 preto nie je dobré sa pýtať ,lebo určite budeš čítať katastrofické scénare a to nie je dobré,múdrejšia budeš až po hist.

martinkova24
autor
27. mar 2013

@aristka no to dufam lebo moj gyn mi toho nikdy vela nepovie 🙄

aristka
27. mar 2013

@martinkova24 no on ti toho tiež ohľadom diagnózy nemôže povedať,keď nemá istotu a nevie histológiu,ale to čo ťa teraz čaká ti vysvetliť mohol a ak nie treba sa pýtať...

martinkova24
autor
27. mar 2013

@aristka no do teraz na čokoľvek som sa spýtala tak len nervózne odvrkol aľe v celku je to mýli doktor len nerád má otázky na ktoré nevie odpoved