Pap, hpv výsledky - sú podľa vás zlé?

nanka888
2. mar 2020

Ahojte, viac ako pred rokom sme sa začali snažiť o babo, po čase som išla za gyn aby mi spravila testy a preventivku no viac krát to odmietla a odvôvodnila to s tým, že sa nemám furt sledovať, mám si nájsť hobby atď. Po čase som začala mať problémy, začalo ma tam dole bolieť, nedalo sa nic vidieť preto to ani neriešila (bola som za ňou asi 5krat s tym) stale ma poslala domov s tym že si mám nájsť hobby. V januari som prešla k inemu dr, ten mi hneď spravil hormonalny profil, testy na bakterie a test na rakovinu krčka mat. Pri prvom vyšetrení mi hneď našiel miom, o týždeň prišli prvé výsledky že mám ureoplazmu, akurát som dobrala atb a dnes ráno mi volal, že sa mám zastaviť. Robil mi test na rakovinu krvka maternice s neakou novou metodou, pre mňa novou, lebo moja byvala gyn robila s tym klasickym, ktorý uhrádza zdrav. poistovňa. Hpv mam negativny ale pap mám 2-3. Baby máte s tym neake skúsenosti? Sú tieto výsledky veľmi zlé? Mám použivať 3 mesiace Papilocare vaginalny gel a o 4 mesiace mám isť na kotrolný odber. Som zufala 😢

mala_zuzu
2. mar 2020

@nanka888 nebuď v strese, ja mám pap síce len dvojku, ale bez problémov som otehotnela dva krát na prvý sup 😊 druhé tehotenstvo síce neskončilo dobre ale to nie kvôli krčku. Som sledovaná každého pól roka taktiež. Keď sme plánovali druhé, pýtala som sa doktora, či môžem otehotnieť a povedal že s takýmto nálezom kľudne, že to vôbec nesúvisí 😊 samozrejme sa treba opýtať svojho gynekológa, ktorý pozná tvoj zdravotný stav cely, ako je to s prípadným tehotenstvom, uvidis čo ti povie. A robil ti aj kolposkopiu? Lebo mne robil, a povedal, že síce mám tu dvojku, ale nemám rakovinové bunky na krčku, čiže tam netrebalo konizaciu krčka. Ak teba robiť, určite by som s tehotenstvom pockala. Ale to by ti už asi povedal.

nanka888
autor
2. mar 2020

@mala_zuzu fuha to netušim, alebo neviem to mal robit kedy? este pri odbere alebo po? Tak povedal aby som si kupila ten gel na 3 mesiace a potom po štyroch mam ist na kontrolu. Kvoli ureoplazme nemozu byt tie vysledky horsie alebo to s tym nema nic? Taka som vystrasena :(

eliska13
3. mar 2020

@nanka888 neboj sa často je to zhoršené zápalom.Tvoja lekárka by nemala byť lekárkou.dolezite je, že nemáš hpv

eliska13
3. mar 2020

@nanka888 myom je ako veľký?z toho môžeš mať silné krvácanie a anemiu, keď je vacsi

lucinka196
3. mar 2020

Ja som mala pap 2-3 a potom o tri mesiace vyšla trojka. Posielali ma na kvantum vyšetrení, ale všade čakacia doba sto rokov. Našťastie mam známu, ktorá má známu atď atď.... A dostala som sa k úžasnej doktorke, ktorá mi urobila rozšírenú cyto (za ktorú sa platí cca 25e) ale zistia to z nej co máš a čo nemáš. Ú mňa sa zistilo že všetko toto spôsobili ureaplazmy liečiteľne ATB. O týždeň mam kontrolu, tak dám vedieť, ale skus poprosiť lekára o takúto cyto.

lifesaver
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nanka888
autor
3. mar 2020

@eliska13 som smutna, že bola takato nezodpovedna, ake to už nezmenim... ten myom neviem aky je velky, ale hovoril, ze tatial mi na to neda žiadne tabletky, že ho bude sledovať

nanka888
autor
3. mar 2020

@lucinka196 ja som tiež platila za toto vyšetrenie 25 € tak neviem ci to je ono. ja som teraz dobrala atb, este musim pockat par dni a idem na kontrolne stery. Mne bral pred mesiacom všetko na raz, vtedy zistil aj utreaplazmu. Papilocare gel si nepouzivala?

nanka888
autor
3. mar 2020

@lifesaver ahoj, teraz sme dobrali atb na ureaplazmu, este par dni mam pockat a idem na kotrolne stery. Velmi sa nevyznam v tychto steroch ale hovoril, ze tento za ktory som platila 25€ je podrobny. Velmi dufam, ze mam take vysledky “len” kvoli ureaplazme. ☹️ Ockovanie mi hovoril, gardasil9, ale ani neviem co je lepsie, dat sa zaockovat alebo nie... Ty mas aky nazor na to?

nanka888
autor
3. mar 2020

@lifesaver
@lucinka196
@eliska13
@mala_zuzu Baby a ta kolkoskopia sa ako robi?

lifesaver
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska13
3. mar 2020

@nanka888 to Ti robil tu LBC cytologiu môj lekár ani inú nechce robiť iba, ak je niekomu ľúto zaplatit tých 25 eur čo nepochopím, lebo je lepšia a dokladnejsia.na očkovanie Ti nikto nepovie presný názor kamarátkins dcéra má hpv plus bradavice a milión problémov a dala sa nakoniec zaočkovať aj, keď už sexuálne zije.Preliecis sa aspoň vyzerá, že lekár je zodpovedný a hľadá problem

nanka888
autor
29. jún 2020

@lucinka196 ahoj, ako to dopadlo?