Pankreatitída, ochorenia pankreasu

maranat
23. máj 2012

su tu nejake spojenkyne, spojenci? 😒 privitala by som nejake recepty, prip. bylinky, caje, co vam pomohlo od bolesti?

jazminn
24. máj 2012

ja mám s touto chorobou veľkú skúsenosť, pretože ju absolvoval aj môj manžel.Mal určite zo 20 záchvatou a potom bol v nemocnici pol roka. Len-len utiekol hrobárovi z lopaty. Ale vďaka Bohu silnou vôľou a prísnou diétou to prekonal...

jolly84
25. máj 2012

ahoj, ja som ako dieta mala podrazdeny pankres. asi nepomozem, lebo si pamatam len na tu ukrutnu bolest, ale na dietu nie. urcite bola ale besna (

miskakyska
15. jún 2012

@jazminn Ti poviem..môjho ocina operovali..x diagnoz skrz toho,x komplikacii a ešte mu mudr. povie že je simulant..

janinah
15. jún 2012

@maranat ak nevieš,čo môžeš resp. nemôžeš jesť,tak odporúčam skontaktovať sa s dietnou sestrou v nemocnici a poradiť sa...iná dieta je v akutnom štádiu /skoro hladovka/ a iná v chron. štádiu

maranat
autor
15. jún 2012

@janinah ja mam prave v tom chron. stadiu. v nemocnici mi dali zoznam, co jest a co nejest, ale niekde sa zapatrosil, nieco si matne pamatam, ale aj tak som zistila nejak sama, kt. potravina mi sposobuje bolest.
najhorsie vsak je, ze ja sa neviem zbavit kavy 😠

janinah
15. jún 2012

@maranat http://www.setriacadieta.estranky.sk/
doklikaš sa až k jedalnym lístkom

monikaaaaa
20. nov 2012

@maranat Ja trpím tiež na chronickú pankreatitídu..v podstate by si mala vylúčiť zo stravy tuky, vsetko jest len varene, dusene...nevieš náhodou o nejakých zázračných liekoch (prírodných, nie chémia), ktoré by nato boli dobré...abo čaje a pod?

lentuska
21. nov 2012

@monikaaaaa
Ahojte zenicky. Ja teda osobne nemam ,chvalabohu, s tymto skusenosti, ale bracho maval nieco podobne. Stale maval problemy s travenim, bolesti, zlte bielka, mamka si myslela ,ze ma isto choru pecen a tak mu varila rozne odvary na pecen, ale nic nepomohlo. Potom sme nasli tuto jednu pani: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/, ktora nas objednala na take specialne vysetrenie, vola sa to biorezonancia. Tam bracha napojili na taky pristroj a zistili ,ze nema choru pecen ale zlcnik, lebo tieto organy su navzajom prepojene (cinska medicina jing-jang, parovy organ pecene je zlcnik a oblicky), ze toto nejako spolu suvisi a aj ked si clovek mysli,ze sa jedna o pecen podla priznakov, zdanie klame a moze byt poskodeny prave iny parovy organ. Zistili mu aj chlebovu plesen, psieho bacila, boreliozu, no skratka my sme len civeli, co vsetko moze v cloveku zit v symbioze 😀. Na zaklade toho nalezu vam vypracuju specialny postup liecby a iba prirodnymi preparatmi. Odvtedy sme nebli z brachom chory, problemy ustupili behom tyzdna a mama hovori,ze bol na nas spachany zazrak 😀 Vrelo to odporucam kazdemu. nie je to ani drahe. stoji to iba 15€ a behom 40 minut vam zistia vsetky priciny aj to co vas caka a co si tlacime pred sebou ake ochorenie do buducnosti, lebo telo uz dava o tom signaly...je to velmi zaujimave. A ako som kdesi citala, pankreas je ovplyvnovany prave zaludkom, takze mozno mate aj problemy so zaludkom. Ved skuste si tam zajst, je to bez vedlajsich ucinkov,tak sa nemusite nicoho bat....my uz nike ani nechodime!

monikaaaaa
21. nov 2012

@lentuska znie to zaujimavo,,ja problemy so zaludkom isto nemam, bo som sa narodila so zdeformovanym pankreasom...a preto s nim mam problemy...ale za vyskusanie to stoji

tanika
27. aug 2016

poprosím Vás keď ste mala problém s pankreasom kde vás bolí ? ja keď niečo zjem cítim takú tupú nadbrušku a vystreluje bolesť do chrbáte teda ako mám podprsenku zapnutú teda ešte niečo pod tým. Sono o.k., testy AMS v sére v norme, AMs v moči som mala mierne zvýšené ale už ich mám o.k. ja fakt neviem je to ozaj pankreas? bola som u gastrologa ten mi dal že šetriaca, nedráždivá dieta , Pangrol s jedlom a algifen kvapky a že to môžem mať po črev.viroze miernu iritaáciu pankreasu / teda podráždenie/ . ako mám fungovať čo vlastne jesť som z toho hotová. dík za všetky rady a názory. na CT brucha som zatiaľ nebola...zobral mi odbery na HIT, potr,intol. a že uvidíme ako sa budem mať.
@maranat

lenuska333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz