Pankreatická elastáza

lussinka2019
3. aug 2023

Prosim vas potrebujem názor nejakeho lekara čo sa vyzna, lebo sa "zblaznim" asi.
Dostala som sa po polroku na gastro vyšetrenie, pretože už asi 4 roky sa mi deje, že niekedy ked niečo zjem tak mi nič není a dakedy po tom istom jedle silné kŕče dostanem a ide mi to do chrbta musim isť hneď na wc. Medzitym mi infekčná lekárka zistila, že mam ABKM. Citim aj že mam občas veľa kyseliny.

Ale k veci : dokym som sa dostala na gastro začalo sa mi diať, že po stolici som mala krv, hlieny v stolici,. Robil rektoskopiu a vyšiel mi mierny zapal, dostala som čapiky ale vyšetroval mi aj stolicu a vyšla mi F-Pankreatická elastáza:59,4ug/g.stol.
F-KALPROTEKTIN:28,02ug/g
Lekar mi vzal krv na pankreas ci nemam zapal +MR vysetrenie (tam idem o 2 tyzdne). Lekar mi len poslal mail ze vysledky z krvi su v poriadku a s MR vysledkom mam prist 7.9 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Prosim vas moja otazka znie mozem mat zapal pankreasu, ze v krvi neukazalo a kedze mam ist s vysledkom k nemu az tak neskoro som usudila, ze to asi neni akutne?????????
Nasadil mi dietu na pankreas co ani neviem ci mam vobec dodrzat ked vysledky su ok a dal mi po jedle kreon....

inga93
3. aug 2023

skus polozit otazku v tejto skupine, drzim palec https://www.modrykonik.sk/group/6796/

mabose
4. aug 2023

@lussinka2019 pri zápale pankreasu sú strašné výsledky krvi, ja mala zápal žlčníka s pólu so zápalom pankreasu, na wc som vôbec nechodila, kŕče v bruchu totálne, crp nad 155 otrava krvi bola písaná, pečeňové testy strašne, zvracala som močila zelené, pritom som skôr už vôbec nič nejedla,prišla som v poslednej chvíli,
Diétu máš asi na minimum tukov nie ja som ju držala pol roka schudla som 30 kg

panenka20
1. okt 2023

@lussinka2019 dobrý den mohu se zeptat jak vám to vše dopadlo já mám problémy se slinivkou

cucci126
24. jan 2024

@lussinka2019 dobry den, ako ste dopadli s tou elastazou a vysetreniami?

lussinka2019
autor
25. jan 2024

@cucci126 nič mi nakoniec ohladom toho viac nezistili

cucci126
25. jan 2024

@lussinka2019 a tu elastazu mate stale nizku, riesia to nejak?

inzulin
3. feb 2024

Vie niekto, či sa pri užívané pankreatických enzýmov zmení farba stolice na sivú? Beriem Kreon a mne sa to stalo, ale nie som si istý, že je to z Kreonu. Ďakujem za odpoveď.

panenka20
10. feb 2024

To by se stát nemělo ,šedá barva stolice není dobra.
Já brala taky kreon a nikdy jsem barvu neměla já mám zas žlutou barvu.
@inzulin