Panický strach z telefonovania

7. jún 2022

Ahojte pred kazdym telefonovanim sa mi zacne krutit hlava potim sa uz si predstavujem scenare ze ako sa strapnim ( tento strach je iba ked mam volat skolitelovi pripadne lekarom teda cudzim osobam) a to som popri skole pracovala 3 roky na brigade ako telefonistka a tam som to brala uz nejak prirodzene fakt to bola praca cely den na telefone inak s osobnym rozhovorom nemam problem ako proti tomuto bojovat je to strasne niekedy sa rozhodnem ze radsej na dane miesto pojdem osobne ako zavolat ach..

ivanka12311
7. jún 2022

Aj ja sem tam sa zakokcem keď telefonujem nádych výdych pomaly treba rozprávať 🤗

janina1127
7. jún 2022

Všetko je to sila zvyku, ja si poviem, čo najhoršie sa akože môže stať a idem do toho. Nik ti hlavu neodtrhne ani nič také. Nerieš čo si kto o tebe bude myslieť 🙂

monicka144
7. jún 2022

Presne tak, treba rozprávať keď tak pomaly a myslieť na to, že ten na druhej strane ťa cez telefón nezje 🙂

kingstonka
7. jún 2022

Ja mam trochu stres z telefonovania v rámci práce do zahranicia v anglictine, vždy pred každým telefonátom si napíšem krátke poznámky a určite mám pri sebe papier a pero...skus to aj ty tak... ale v zásade platí, že čím častejšie budeš telefonovať, tým ľahšie to bude...

raffaella
7. jún 2022

no hlavne proti tomu nebojovat. Jednoducho si povedat, ze ak sa strapnis, tak sa strapnis (vacsinou sa clovek strapni len vo svojich predstavach, v drvivej vacsine druha strana absolutne nic nezaznamena) a ak by si sa aj strapnila, kazdy takmer ihned na to zabudne. to je velmi podobne komunikacii v cudzom jazyku, mnohi sa hanbia ze sa strapnia, zle povedia, tak su ticho. Pricom zaklad je proste nezostat ticho, zo zaciatku mozno sa nieco treskne zle/nespravne/nevhodne, ale to nevadi, to chce len cvik. Takze ozaj to skus mat v pazi, telefonuj co najviac sa da a ver ze casom to prejde. Lebo strach dokaze najviac zivit vyhybanie sa danym situaciam a odide len tak, ze sa budes vystavovat danej situacii co najviac.

autor
7. jún 2022

Dakujek vam len to je zvlastne ze som 3 roky brigadovala ako telefonistka od 8 rana do 5 vecera a nemala som stres ale akonahle mam volat niekam inam konečna 😅

ikissedagirl
7. jún 2022

ten lekar, alebo skolitel, je len clovek. tak ako ty alebo ja. a tiez sa semtam strapni, ako kazdy. je to prirodzene. treba to prijat 🙂

janetinka27
7. jún 2022

ahoj, neboj sa, to ma vela ludi. mozno pomoze, ked pred telefonovanim nebudes nad tym vobec premyslat, jednoducho vytocis cislo a nebudes sa na to sustredovat dovtedy, kym nezapocujes na druhej strane hlas. a navyse, tam na druhej strane je tiez iba clovek 🙂
viem, ze sa to lahko hovori.
ja som este pred rokmi zdvihla doma telefon. volala nejaka pani mojmu otcovi. ja som bola taka prekvapena, zaskocena, ze som tam komolila, co sa dalo. ta pani bola mila a vobec z toho nerobila dramu, ale ja som sa citila maximalne trapne. ked sme dovolali, tak som bola z toho v soku, ze som bola taka trapna a aby som sa povzbudila, tak som si povedala, ze ved tu pani nikdy neuvidim, takze mi to moze byt jedno. za pol hodiny pri dverach niekto zazvonil, tam bola pani a vravi: asi s vami som pred chvilou telefonovala, ze?
😂
no proste su aj horsie veci ako telefonovanie, mne teraz telefonovanie uz nevadi, niekolko rokov som vsak mala problem telefonovat pred niekym, takze napriklad v robote som vzdy volala niekam az vtedy, ked kolegyne neboli pri mne, aby som sa mohla sustredit. teraz mi to uz nevadi 🙂

cacianka
7. jún 2022

Predstav si toho uja na druhej strane že má trenky, tielko a chlpaté nohy..... 😂😉

autor
7. jún 2022

@cacianka 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

wivienka111
7. jún 2022

ten clovek na druhej strane je len clovek, podobne ako ty, takze vobec si z toho nerob tazku hlavku 🙂

autor
7. jún 2022

@wivienka111 ano viem len je tazke sa premoct

autor
7. jún 2022

Inak nechapem ze osobne nemam problem nic vybavit len to telefonovanie nechapem ten stres z toho

alanko20
7. jún 2022

Mam to rovnako, kvoli tomu nikam nechodim- kadernik, kozmeticky, nechty, stve ma, ze sa vsade treba objednat telefonicky, to iste doktori, ked sam objednavat, chystam sa na to x dni. Neznasam to.

autor
7. jún 2022

@alanko20 presne a niekedy sa nato neodhodlam a nakoniec tam v ten den ani nezavolam vzdy to odkladam

bloger
7. jún 2022

Rozumiem ti presne to prežívam tiež. Normálne sa desím, že budem musieť zavolať napríklad záchranku. Pritom sú to úplne bežné veci. Stáva sa mi ale aj to, že nedokážem nič povedať. Normálne ako na skúške. Jednoducho sa nejako zaseknem hrozné.

savanna
7. jún 2022

To je zvlastne, ze ti praca telefonistky nepomohla. Ja som mala kedysi to iste, ale po skole som nastupila do cestovnej kancelarie, kde som bola nutena stale nieco vybavovat po telefone a odvtedy mi ta zrucnost zostala. Nemam to dodnes rada, ale vybavim si, co treba. Mozno by si to len potrebovala opat oprasit? Skusit nejaky cas casto telefonovat, vybavovat, mozno to opat nabehne.