Panické záchvaty + tlak, pulz, arytmia

dominaandova
10. jún 2024

Ahojte. Tie ktoré máte panické záchvaty, mavate aj také návaly tepla? Niekedy ich pociťujem iba na hrudi, a v krku/hrdle, a niekedy sú take nepríjemnejšie, ako keď podajú magnezkovu injekciu do žily a taký silný nával tepla ma chytí, pocit akoby som sa aj pocikala. A ďalšia otázka aký zvyknete mať vtedy tlak a pulz, a zvykne vám ukazovat tlakomer aj arytmiu? Ďakujem pekne za odpovede

soffy14
10. jún 2024

@dominaandova ja som ráz mala pulz 140/min , nevedela som sa ukludniť. Od vtedy mi bije srdce nad 100 aj keď nič nerobím.

marianarem
10. jún 2024

@dominaandova Aj mne sa uz stalo, ze pokojovy pulz 140. Tie navaly tepla ale nemavam, skor triasku akoby od zimy praveze. Ale oni tie nervy mozu robit asi hocico.

aurinia
11. jún 2024

@dominaandova to teplo mam aj ja, tazko sa mi dycha, nervozita, krče v rukach... Panika ma cez 170 priznakov....mozes mat hocičo

misa1308
11. jún 2024

@dominaandova tiež mi je niekedy tak teplo ale skôr len na lícach, talk mám v tedy ok , pulzy mám skôr nízke okolo 55, čiže keď mám 80 uz to cítim, ale stáva sa mi že mi na hrudi , tam to pociťujem, taký pocit, akokeby ste sa zľakli alebo veľmi potešili, tak tomu hovorím, že mi zájasa srdce, extrasystoly to nie sú tie mám tiež a viem ako ich pociťujem. A ano bežne sa mi stáva že tlakomer mi ukazuje symbol srdiečko, aritmiu

dominaandova
autor
11. jún 2024

Ja už neviem čo mám zo sebou robiť. Už tie stavy nezvladam. Každý deň mám záchvaty. 4tt som na neurole, včera som začala brať Alventu tú najslabšiu. Bolo mi strašne zle, musela som si zavolať sanitku, lebo som nevedela predýchať záchvat už 2h. Tak prišli, spravili mi vyšetrenia, a že to je určite zase len psychika. No večer som zaspala okolo polnoci, a už o 2 som bola hore, 5min som si počkala, veľmi mi bolo zle,odmeral som si tlak, mala som 140 97 a pulz 134. Tak zase som si volala sanitku, lebo som sa vôbec nevedela ukľudniť, strašne ťažko sa mi dýchalo, hlava sa mi točila, na odpadnutie mi bolo. Celé telo sa mi triaslo. S pani čo som volala (155) som sa rozprávala az kým neprišla sanitka, hovorila som jej čo všetko pociťujem, a že aký liek som si dala prvý krát, pozrela si vedľajšie účinky lieku, a hovorila, že všetko čo pociťujem môžu byť vedľajšie účinky alventy. To som potom hovorila aj záchranárom, ale ma hneď odbili ze to 100% bola iba psychika a nie z lieku

kristin00
11. jún 2024

@dominaandova ja by som tiež povedala že psychika. Mám podobne problémy ako ty a brala som aj Alventu. Vždy keď som si prečítala príbalový leták a vedľajšie účinky, zrazu som mala skoro všetky. Bola som presvedčená, že zomriem. Alventa nakoniec ako tak pomohla. Pri dávke 75mg ale po roku som zmenila AD, pri ktorých som mala na začiatku presne také iste pocity. A teraz mi je dobre. Nemám panické záchvaty a aj úzkosť je miernejšia. Neviem koľko už berieš Alventu ale ja by som sa snažila vydržať, prekryť to zatiaľ tým neurolom a magneziom. Ak ani po cca 6 týždňoch nebude lepšie potom by som to riešila 🙂

lagunka0000
11. jún 2024

dievčatá pripojím sa, akurát som mala hnusný záchvat, až pálenie na hrudi, pocit že spadnem, taká nestabilita do nôh a vnútorný tras, trochu mi mravčili prsty na rukách, mne sa toto začalo zhoršovať po poslednom covide čo som mala v novembri, dovtedy som to mala iba raz na čas a teraz skoro tri - štyri krát do týždňa, a to ešte musím dnes odšoférovať domov, veľmi sa bojím aby sa mi niečo nestalo, aj vám až preskakuje a vynecháva srdce?

kristin00
11. jún 2024

@lagunka0000 mne áno. Tipujem že sú to extrasysoly. Ale vždy keď to príde mám pocit, že je to môj koniec, že už viac nenabehne 😃

lagunka0000
11. jún 2024

presne tak aj mne sa to robí, a hocikedy a pritom som aspoň podľa mňa v pohode, nemám mať z čoho stres

dominaandova
autor
11. jún 2024

@lagunka0000 presne tak, trasu sa mi nohy, ledva stojim, šoférovanie mi už tiež robí problém. Už 4 týždne som nepoužiteľná. Každý deň mám záchvat aj viac x

lagunka0000
11. jún 2024

@dominaandova najhoršie je to srdce a hneď mám pocit že už je so mnou koniec

dominaandova
autor
11. jún 2024

@lagunka0000 áno, lebo človek s panickou poruchou hneď mysli na infarkt, lebo sú tam take iste príznaky, preto to je take strašidelne. Ten strach zo smrti. Ja mám 4tt zhoršené záchvaty, a už týždeň každý jeden deň mám záchvaty aj viac krát. Včera som si prvý krát dala Alventu, a nereagovala som na ňu vôbec dobre. A teraz už 2. deň mi nechuti ani jesť, jem nasilu, a strašne ma boli žalúdok.

lagunka0000
11. jún 2024

@dominaandova Aj ty mavas tlak až také pálenie na hrudi?

dominaandova
autor
11. jún 2024

@lagunka0000 áno, také to pálenie mávam aj akoby v krku. Ale niekedy mám v celom tele take návaly tepla.

lagunka0000
11. jún 2024

@dominaandova veľmi hnusný pocit☹️