Panické záchvaty a úzkostné stavy

hahsss
9. jún 2023

Ahojte, prvy panicky zachvat som mala asi tak v 12 a utekali so mnou na pohotovost povedali ze stres..dnes mam 20 rokov a panicke zachvaty sa mi EXTREMNE zhorsili...pocas akademickeho tyzdna som to pocitovala najviac myslela som si ze po maturach sa vratim do normalu no nestalo sa tak...vzdy mi to nieco vyvola ako napriklad to ze sme starkej volali zachranku..emocne som bola vypätá..pocitujem velky tlak na hrude niekedy ma aj chrbat boli(mam skoliozu) potom zacne triaska dolnych koncatin a lapam po dychu a myslim si ze umieram..objednala som sa psychologicke pijavam medovkovy caj pred spanim a zacala som brat Persen ...mate niekto prosim nejake rady co a ako dalej? Som zufala

marianarem
9. jún 2023

@hahsss S takymto tazsim stavom uz treba na psychiattriu. Tieto panicke a uzkostne stavy su pliaga dnesnej doby, trpi tym coraz viac ludi.

unicornlady
9. jún 2023

vyslovene panický atak som nemala, ale na búšenie srdca ja si dávam magneB6, potom znížiť príjem kávy, cukru..

a túto terapeutku mám rada, titulky sú nahraté, môžeš si to prepnúť na: preložiť do slovenčiny
Skús pozrieť

https://www.youtube.com/watch?v=2CQpyA485wc
betulinka1
9. jún 2023

@hahsss tiez si myslim, ze uz potrebujes riesit psychiatra ale ok zacni psychologom on ti povie. Skus meditovat, púšťaj si na youtobe Martina Lajprika. Aby si sa naucila ukludnit si myseľ.

luccija
9. jún 2023

@hahsss obvodná Ti môže predpísať magnosolv a niečo slabé na ukludnenie.Plus je dobre doplniť b vitaminy b komplex forte.A veľmi pomáha šport serotonín aspoň rezke prechádzky, bicykel, beh, keď más rada

hahsss
autor
9. jún 2023

@unicornlady Ďakujem, no to je to ze ja neviem vypnut...aj ked som v klude pocitujem ze mam tlak na hrudi k tomu mi obcas poskoci srdce ..je to neprijemne aj ku kardiologicke som objednana aj stitnu zlazu mi idu presetrit...len ja som uz z tychto mojich stavov vycerpana..kazdy den, noc nemam pokoja, placem 5 x do dna, nic ma nevie rozveselit..potom sa bojim ze kedy pride ten stav uzkosti takze sa vystresujem este predtym...

hahsss
autor
9. jún 2023

@luccija obvodna nechapala ze preco mam tieto stavy...ved je uz davno po maturitach XD ...asi tolko k obvodnej..

zuzkaa1991
9. jún 2023

@hahsss persen nezabral.mi kup si depress alebo gs Anxiolan ja mam tetaniu ale tie stavy tiez ked som.mala prvýkrát jasne ze žiadne výživové doplnky som nemala..ale ak sa necítim vnutorne ok jeden dva dni zoberiem depress (akurát skusam) predtým. Som.mala gs Anxiolan viac menej som brala vecer.pred spanim ale ak boli silne tak aj rano ;) guajacuran magnezium ale ten beriem menej......

mala_zabka
9. jún 2023

@hahsss obvoďáčka je profesionál, tlieskam 🤦 tiež ma to čas od času potrápi, našťastie nie veľmi často (1x za mesiac?). Niekedy je ale fajn vedieť už len to, že v tom človek nie je úplne sám. Tá panická hrôza, že teraz určite umrieš je extrémne nepríjemná, viem. Takže radu moc nemám, ale držím palce 😊

unicornlady
9. jún 2023

ale tú štítnu žľazu je fajn, ak ti vyšetria, pri nej bývajú tiež "divoké" stavy

luccija
9. jún 2023

@hahsss si taký typ čo sa pri výkone úplne psychicky unaví.Zodpovednosť, stres...a ako si zmaturovala?keď places a je to už príliš zle choď aj k psychiatrovi.Obvodna Ti mohla dať niečo na ukludnenie a bolo by Ti lepšie.Niekto to viac prežíva..ja som mala minulý týždeň tiež skúšky a pár dní po som bola veľmi unavená a vystresovaná, az som mala tik v oku🙂.Na mňa to príde tiež až po...predtým viem, že sa nemôžem opustiť🙂
Asi si aj perfekcionistka, zodpovedná?
Takí ľudia čo povedia veď nejako bude.. majú fajn povahu ja tiež príliš všetko prezivam

neson123
9. jún 2023

Som natom podobne uz dlho, mam potvrdenu aj tetaniu beriem magnosolv ale na panicke ataky to nepomaha, mne hlavne ataky vyvolava stres a ze sa vzdy niekam ponahlam..a neviem to obmedzit proste vzdy som akoby poplaseny ponahlam sa a uz ma chyta panika..lieky mam predpisane ale neberiem ich bojim sa AD ale zvazujem ze ich zacnem brat len ja nechcem aby mi bolo z noch este horsie..

hahsss
autor
10. jún 2023

@luccija zmaturovala som lepšie ako som si myslela len najhoršie je to ze som myslela ze to prejde po maturitach a nepreslo a som zufala...

anonymous87
10. jún 2023

Ja na panicke ataky beriem neurol a magnosolv 🤷‍♀️

luccija
10. jún 2023

@hahsss už si sa mohla uvoľniť...a tie nervy sú podráždené.Zatial by som išla spať k obvodnej a vypýtala si niečo na pár dní na ukludnenie.

hahsss
autor
10. jún 2023

@luccija vyskúšam ten depress a uvidim

lagunka0000
10. jún 2023

@hahsss tiež to mám teraz, tlak na hrudi, hneď myšlienky že čo keď niečo vážne, no celé zle, ešte mi aj srdce zvykne busit

hahsss
autor
11. jún 2023

@lagunka0000 ano ano úplne presne aj ja tak