Panické ataky verzus tetánia

Dnes o 17:11

Dievcata prosim o radu, resp skusenost.. mam za sebou dost narocne obdobie. Okrem toho som aj doma na vsetko sama, nemam cas na oddych, plus deti atd.. a poslednu dobu sa mi stava ze ma z nicoho nic zachvati taky pocit stresu, strachu, citim tlak na hrudi, tazsie sa mi dycha.. tie ktore mate skusenosti s podobnymi priznakmi, o co sa moze jednat? Bojim sa aby to neprerastlo v nieco horsie.. vdaka za rady.

gemerka17
Dnes o 18:05

Psychicka. Treba to začať riešiť pokiaľ to je ešte na zaciatku, kde bude stačiť psycholog. Par sedení, par rád a pôjde to lepšie.

anickabasnicka
Dnes o 18:06

muze to byt panicka ataka, kdy te stres najednou sevre a mas pocit, ze se nemuzes nadechnout, ze ti vyskoci srdce z hrudi atd... zajdi si s tim za doktorem, muze to byt iobvodak, rekni mu o tom, muze ti predepsat antidepresiva na uklidneni.nebo si zkus v lekarne koupit "MUCENKU PLETNI",je to bylinka a neni tak navykova. ale urcite to res.nenech to rozjet, pak muzes mit problem i vyjit ven zbaraku. drzim pesti, at se ulevi

deti95060810
Dnes o 18:19

@anickabasnicka na sk obvoďný predpisuje AD?

aandrea9
Dnes o 20:14

@anickabasnicka obvodak antidrpresiva????? Chcem vidieť toho frajera.

lonely66
Dnes o 20:20

@deti95060810
@aandrea9 áno, môže predpísať ľahké AD. kamarátka takto berie roky s prestávkami a vždy jej predpíše OL. názov by som sa jej musela opýtať, nepamätám si. viem len, že ide o veľmi ľahké AD... kým zaberú, trvá mesiac...

peknyvladko
Dnes o 20:23

Jedno s druhym, tetania a panicke ataky, uzkost, vsetko ide ruka v ruke. Je to viacmenej jedno. Vsetko je dosledok dlhodobeho stresu.
Skus si nastavit psychiku tak, ze chces dobre pre svoje zdravie a ostan kludna a uvolnena.
Ak to sama nebudes zvladat, vyhladaj lekarsku pomoc. Nie je to hanba. Skor nutnost.

radulkova
Dnes o 20:24

tetania = panické ataky

aandrea9
Dnes o 20:30

@lonely66 nemusíš sa pýtať. Podľa mňa to nie je aspirin a radšej k odborníkovi.

lonely66
Dnes o 20:38

@aandrea9 neviem s presnosťou povedať, či tie roky, čo to mala občas predpísané OL bolo už na základe toho, že predtým absolvovala vyšetrenie u odborníka, fakt neviem.... nie sme v častom kontakte. je možné, že bol najprv psychiater, dal liečbu a OL to potom už len podľa potreby reguloval... za to ruku do ohňa nedám... na druhú stranu mi nedá nepoznamenať, že radšej lieky od OL, predsa len, je lekár a čo to má naštudované, než sa riadiť radami na MK 😀

rozculena
Dnes o 21:20

@radulkova tetánia nie je panická porucha