Panická úzkostná porucha

karinaaaa
3. sep 2021

Dobrý deň sú tu ženy, muzi ktorý trpíte uz dlhšie touto chorobou ? 🙂

potkan212
3. sep 2021

Ja som s ňou začal trpieť asi pred pár dňami :(

biankaaaa
3. sep 2021

Žiaľ áno 😕

karinaaaa
autor
3. sep 2021

@potkan212 no tak to neprajem nikomu .

karinaaaa
autor
3. sep 2021

@biankaaaa môžem sa opýtať ako dlho tým trpíte a ako to riešite ? Ja tým trpim uz rok.. aké máte priznaky

biankaaaa
3. sep 2021

@karinaaaa Už okolo 7 rokov... Ako mladšia som chodievala na terapie, teraz už dlhšie nechodím. Mávam lepšie aj horšie obdobia, tie horšie väčšinou spúšťa dlhodobý stres. Príznaky mávam také úplne typické ako náhle točenie hlavy, sucho v ústach, búšenie srdca, pocit na odpadnutie, problém s dýchaním, obrovský strach... No neprajem to nikomu 😔

stanulienkat
3. sep 2021

Je tu na MK vela diskusii o tom...

llenka014
3. sep 2021

@karinaaaa áno ja cca pól rok vždy mám nejakú fyzickú chorobu príznak momentálne žalúdok čreva trávenie máte to niekto tiež?

karinaaaa
autor
4. sep 2021

@llenka014 no žalúdok srdce trpnutie zle dýchanie teraz sa pridali po roku točenie hlavy.. to sú není problémy to je ta choroba ja som behala všade po lekároch zo srdcom s ľade čím ale všetko je ok.

llenka014
4. sep 2021

@karinaaaa to iste ja cez srdce,chrbticu,hlavu,uzlinu,žily,atd som pobehals všade všetko ok a furt mám dajaký problém po najnovšom brucho problémy s trávením

karinaaaa
autor
4. sep 2021

@biankaaaa ja to mam rok a pol a už sa modlím niekedy nech to prejde nechodim do prace kvôli tomu a chceme bábätko ale ja neviem ci môžem mať dieťa bojim sa ze co keď bude mi zle a takto .. niekedy ok no niekedy hrozne stavy. Začala som xhodim psychologovi pretože nechcem brat lieky od psychiatra vy beriete niečo ?

llenka014
4. sep 2021

@karinaaaa neberiem nechcem ad to je podľa mna ťažké a dosť návykové, snažím sa byt každý deň v lese milujem prírodu najviac, len má obmedzujú moje bolesti brucha žalúdka čreva a už si namylsam čo všetko mi e

lagunka0000
4. sep 2021

@karinaaaa asi aj to mám, prišlo to z ničoho nič pred rokom jednu noc má zobudilo búšenie srdca, prišla rzp a bum tlak 210/100, potom všetky možné vyšetrenia a nič nenašli iba že mám zvýšené hodnoty hormón aldosteron vraj stresovy hormón. Beriem už rok magnosolv, magne B6, draslík a samozrejme lieky na tlak

karinaaaa
autor
6. sep 2021

@lagunka0000 magnesolv beriem aj ja.. ale stále mávam takéto stavy uz rok a potrebujem chodiť do roboty no stále to na mňa príde takže vôbec neviem co robiť no všetci vravia lekári to musíte len prekonávať a tak..

lagunka0000
6. sep 2021

@karinaaaa viem že to musíme nejako prekonať, ale niekedy tie myšlienky sú dotierave že čo ak to nie je psychickej povahy

llenka014
6. sep 2021

@lagunka0000 presne ja to mám takto prv si vravím áno určite psychika a potom čo ak niečo vážne a nie psychika

lagunka0000
6. sep 2021

@llenka014 a to je najhoršie začať rozmýšľať nad blbostami. Inak psychika a problémy so žalúdkom ide ruka v ruke, cele telo je poprepajane tak niekomu busi srdce, inému trpne všetko možné a iný bolesti brucha hlavy...

llenka014
6. sep 2021

@lagunka0000 ja som mala búšenie srdca,stážene dýchanie,bolesti hlavy a teraz znova problémy s trávením mám čreva a najhoršie natom je že neviem čo môžem a nemôžem jesť, psychika nepustí

karinaaaa
autor
6. sep 2021

@llenka014 no toez keď je to už moc tak mam až strach ze co ak to je niečo a tak ale keď som čítala o tom aj knihu tak presne to tam bolo ze si sama potom dávam do hlavy ze mi niečo je vážne. Lenže ja nechcem strasne brat antidepresiva ale bojím sa ze ci to nemôže byť časom horsie alebo či sa stoho niekedy vlastne aj dostanem uplne nadobro.

llenka014
6. sep 2021

@karinaaaa akú knihu prosím? Chcem si kúpiť nejaké nové na myslenie pozitívne atd... no ja tiež ad nechcem užívať ale zas nechcem ani byt väzeň vo vlastnom. Tele a báť sa vždy niečoho

lagunka0000
6. sep 2021

@llenka014 tiež búšenie som mala a hneď aj tlak hore vtedy, už sa viem sem tam sama upokojiť a dokonca aj zaspať ak sa mi to stane v noci

karinaaaa
autor
16. sep 2021

@llenka014 ved práve... dlho so tu nebola odpisujem neskôr kniha sa vola panicka porucha je to dosť dobre

kristinka1281
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janynyna
25. máj 2023

Je to síce staršia diskusia ale snáď ešte niekto bude reagovať. Ak sa môžem opýtať pri panickej poruche aké konkrétne bolesti brucha alebo čriev ste mali. Ďakujem za každú odpoveď. Lebo ja mam pocit, že som v koncoch.