Panická porucha, úzkostná porucha, tetánia

jenny43
21. okt 2022

Ahojte, robim si prieskum horeuvedenych diagnoz. Sama ich mam. Lieky mi nezaberali. A tak patram inde. Mozte sa zapojit ti, ktori tieto diagnozy mate?dakujem.
Odpovedajte na otazky:
1.,mate sedavu pracu?
2.,ako sa stravujete? Jete lepok, sladkosti. Ak sladkosti, kolkokrat za den?
3.,ako spavate? Myslim polohu. Mavate chrbat v rovnej polohe?
4.,ako sa hybete, sport? Kolkohodin denne?
5.,ako casto pouzivate mobil?
6.,vase myslienky su skor pozitivne, ci negativne?
7.,ako casto sa stravujete za den:3,4,5krat?pravidelne ci nepravidelne?
8.,o kolkej jete poslednykrat za den?
9.,ste perfekcionista?
10.,kritizujete druhych aj seba, alebo skor chvalite?
11.,nemate problemy s krcnou chrbticou-skolioza, ztuhnutie zo stresu?
Dakujem za odpovede

chillibubble
21. okt 2022

odpoviem ti za manzela, ktory ma diagnostikovanu tetaniu. on lieky neberie ziadne, len magnezium. ale v poslednej dobe sa stazuje, ze mu magnezium nepomaha tak, ako predtym.
1. ano
2. je lepok, ale strava je prevazne nezdrava. sladke aj kazdy den, ale nie ako jedlo ale sladkosti. ale zase nie nejako vela. len si po obede alebo veceri da kusok cokolady, nejaku mensiu sladkost.
3. toto az tak neviem ako ma v noci. na bruchu nespava, spava na chrbte a na boku, ma anatomicky vankus, ale ci ma chrbat v rovnej polohe to neviem.
4. necvici. chodi sem tam na bicykel a ked ho prepadne panika ze pribral, tak na par dni zaradi cinky, ale nic aktivne.
5. to je tiez tazko. kazdy z nas asi denne. on pracuje za pocitacom, ale na mobile je mimo prace dost casto.
6. z mojho pohladu skor negativne. aj ked mava aj vyslovene dobru naladu, ale je to cholerik, takze sa lahko a casto rozculi.
7. 3-4 krat. ale skor jedlo len 3x a popri tom nejake blbosti. ale viac menej pravidelne jedava.
8. ako kedy. niekedy je o siestej vecer, niekedy si aj o pol deviatej da pizzu...
9. ano
10. druhych skor kritizuje, seba skor chvali.
11. toto zatial nema.

jenny43
autor
21. okt 2022

@chillibubble dakujem za odpovede. Na nich krasne vidis, na com by mal manzel popracovat.a dolezity bod-je perfekcionista, ja tiez. Cize tlak vyvijame sami na seba vacsi, na nase crevo, nervove zakoncenia, co napokon suvisi aj so psychikou. Vela zdaru prajem

chillibubble
21. okt 2022

@jenny43 ano, ja samozrejme viem, ze celkovo zije nezdravo. ale neda si povedat...

jenny43
autor
21. okt 2022

@chillibubble pretoze sa pravdepodobne nema rad. Preto si neda povedat.pravdepodobne vyrastal v detstve, kde nebola laska,aku potreboval, alebo v kritike, alebo v prehnanych ocakavaniach. Mal by si sa naucit mat sa rad, ale nie egom, ale srdcom.