Panická porucha a záchvaty dýchavičnosti

pauli2807
29. apr 2021

Dobrý večer mala by som takú otázku.
Mám panicku poruchu ktorá sa mi prejavuje záchvatmi dýchavičnosti trpnutim trasiem sa ale väčšinou ten pocit že neviem poriadne dýchať alebo sa zadýcham trvá to aj hodiny a väčšinou večer.
Posledné dni má ale často boli aj chrbát aj na hrudi a vždy keď chodím sa mi začne ťažko dýchať hneď proste ako náhle niečo robím alebo zacnem chodiť či len pár metrov alebo väčší kus hneď mi je zle ťažko sa mi dýcha ledva viem od toho ísť
Dosť často aj pri rozprávaní sa zadýcham
Môže to byt od chrbtice aj alebo skôr to bude len od tej panickéj poruchy máte s tým niekto skúsenosť?

adelka2020
29. apr 2021

@pauli2807 pripajam sa...aj mna by to zaujímalo

keira13
30. apr 2021

Panicka porucha treba navstivit odporinka da lieky a budes uplne ok

karinaaaa
30. apr 2021

@pauli2807 myslím ze to bude panicka choroba. Ale hlavne treba vždy zachovať klud podľa mna keďže.to mávam tiež ja to skôr mávam vonku medzi ľuďmi mam aj tetaniu. Ale vždy sa snažím upokojiť a nemyslieť na to ze mi niečo je a hysterčit ze mam.zachvat. snažím sa začať z hlboká dychat a vydychovat. Vraj pomáhajú aj nejaké papierové sáčky. Čím ďalej tým viac ludi ako čítam to ma je to hrozne 🙄🙄

pauli2807
autor
30. apr 2021

@karinaaaa aj ja to mávam vonku medzi ľudmi alebo v obchode u lekara a tak
Len posledné dni prejdem pár metrov a už cítim že sa mi ťažšie dýcha proste neviem vôbec nič robiť a strašne často má bolieva aj chrbát
Mala som s chrbtom problémy bolesti ale moja lekárka to vôbec neriesila
A ako hovorím posledné dni len sa prejdem ku dverám a už mi je ťažko a musím si sadnúť tak som si už myslela či to náhodou nebude mat niečo spoločne aj s tým chrbtom

zdrsjsjiwwi
30. apr 2021

@pauli2807 Ak bolí aj chrbtica, tak asi od chrbta. Ortopéd. Ak sa to vylúči, tak psychika.

pauli2807
autor
1. máj 2021

@zdrsjsjiwwi koľko krát to spomeniem lekárke myslí si že vymýšľam a hovorí že to je psychika
Fajn aj keby to bola psychika aj tak si myslím že s tým chrbtom niečo mám keďže sú to niekedy ukrutne bolesti a dosť časté a nič proste ona stále len že psychiater psychiater...

zdrsjsjiwwi
2. máj 2021

@pauli2807 zmeň lekarku

pauli2807
autor
3. máj 2021

@zdrsjsjiwwi chcela som len žiadna na okoli má nechce zobrať buď povie že majú plno a neberie nových pacientov alebo nech si idem tam kam patrím

blableblu
1. mar 2022

@pauli2807 ako ste s tým dopadli ?