Panická porucha a migréna

sabina27
1. okt 2018

ahojte, uz dlhsie mavam zdravotne problemy. Zacalo to ked som dospievala, najprv to boli len migreny s bolestami hlavy a zvracanim, ktore som mala raz az dva krat do roka, neskor to ako tak ustupilo a pred tromi rokmi to zacalo este vo vacsom, sice som ich nemala casto ale uz sa mi pridala aj aura oci a tri dni som ani nevedela ze zijem. Chodila som po doktoroch a nikto nevedel prist nato preco sa mi spustili, nemala som ziadny stres. Tento rok mi neurolog zhodnotil, ze pravdepodobne mam tetaniu, ale vobec ma nevysetril, usudil to len skrz toho ze som mala zasklby v prstoch trpnutie pri migrenach a migreny. Ked som bola mensia prezila som traumu a v dospievani par tragickych udalosti, kvoli ktorym som chodila psychologicke, myslela som si ze to mi vyvolalo migreny, ale uz zacinam pochybovat. Za posledny rok som mala tazke obdobie, ale nestresovala som sa, vzdy to preslo. Posledne mesiace som mala vela priznakov, ktore sa navzajom prepajali s tetaniou migrenou aj panickou poruchou ako napr. bolesti hlavy, nechut jest, nevolnosti, zachvaty s triaskou, aura, unava, trpnutie najma prstov ust a za usami, napätie a nervozita, potenie, busenie srdca, hnacky a podobne. Tieto priznaky sa mi kazdy den obmienali az do dna kedy som dostala zachvat vzdy pred menstruaciou a viezla ma sanitka z roboty na totalne vycerpanie organizmu, vsetky vysledky mam v pohode. Napokon som isla internistke a ta ma poslala na psychiatriu kde mi dali antidepresiva lebo mam panicku poruchu, beriem ich necele dva tyzdne ale stale sa citim zle a najhorsie je ze stale mam napätie, stres, nevolnost a sem tam bolest hlavy ale migreny mi nastastie ustupili a obcas aj zachvat a skoncila som doma na PN nakolko nedokazem normalne fungovat a uz sa bojim aj vyjst s domu lebo mi hned pride zle aj napriek tomu, ze viem ze sa nemam coho bat. Neviem ako sa s tym mam uz popasovat vyskusala som snad vsetko a uz som naozaj zufala ak mate niektora podobny problem alebo akukolvek skusenost prosim o radu lebo uz naozaj nevladzem :( dakujem za rady.

milus777
1. okt 2018

Magnezium beries? Mozno mas nedostatok...alebo aj inych mineralov. Tie tvoje priznaky by sedeli na tetaniu... Antidepresiva zaberaju zvycajne az tak po mesiaci tak skus vydrzat... Dovtedy ti mala dr napisat nieci ako neurol alebo lexaurin.. Ak je to psychickeho povodu tak by sa ti malo ulavit...este ma k tym priznakom napadlo ci by to nemohla byt borelioza. Testy ti na nu nerobili? Ona sa zvykne prejavovat takymi neurologickymi prejavmi...

magooo
1. okt 2018

@sabina27 este je to skoro aby zabrali antidepresiva este tak 2 tyzdne treba vydrzat a ono to ustupi pomali vsetko neboj drzim palce

sabina27
autor
1. okt 2018

@milus777 davam si magnerot ale nepomaha, neurol som brala ale bola som po nom rostrzita a obvodak mi ho zakazal brat lebo je navykovy a mam velmi malo rokov nato brat take lieky a nato mi testy nerobili v podstate som o tom este ani nepocula.
@magooo dakujem 🙂

kinderkooo
2. okt 2018

@sabina27 Kľudne mi napíš IP.Panickou poruchou trpim už 2 roky 🙂

nella123
3. okt 2018

Ahoj, 2 týždne je krátka doba. Myslím, že trvá dlhšie kým tieto lieky budú účinkovať ako majú. Viem, dobre sa mi hovorí ale musíš byť trpezlivá a hlavne by si mala zmeniť svoj postoj. Nauč sa žiť tu a teraz. Veci, ktoré nemôžeš zmeniť - jednoducho NERIEŠ. Normálne si to hovor počas dňa v duchu. Ak si uvedomíš, že nad niečím uvažuješ - povedz si stop. Je to možno pre niekoho smiešne ale mne to pomohlo. Na začiatku je to ťažké ale dá sa to naučiť. Musíš zminimalizovať stres. Takisto sa musíš naučiť hovoriť NIE. Musíš myslieť viac sama na seba. Relaxovať - čokoľvek - relaxačný kúpeľ, kniha, nejaká záľuba. Mne pomohla aj motivačná literatúra. Ak by si chcela môžeš kedykoľvek napísať IP. Držím palce a uvedom si že nie si sama - je nás veľa, aj tu na MK.

amadora
3. okt 2018

@sabina27 mám presne túto kombináciu - tetánia, migréna ( po druhom pôrode aj s aurou) a panická porucha... neviem čím to je ale veľa si o tom čítam a veľakrát sa vyskytuje táto kombinácia. a pri všetkých je nedostatok magnézia v tele. takže ja magnézium ráno aj večer, chodím k psychológovi a dá sa to zvládať. posledné tri mesiace mi neurologička dala na utlmenie aury antiepileptiká, vraj by mali potom ustať. je to dosť blbá kombinácia toto veru, ale treba bojovať

nella123
3. okt 2018

@amadora môžem sa spýtať- čo je to s aurou?

amadora
3. okt 2018

@nella123 občas mám pred migrénou auru. začne mi blikať pred očami akoby som sa pozrela do jasného svetla, do slnka, také škvrny mihotavé sa mi robia a postupne sa to zväčší ako pred celé oko, takú hodinu skoro nevidím. prvýkrát keď sa mi to stalo tak dokonca mi vykrúcalo prsty na rukách a nevedela som hovoriť. odvtedy beriem pravidelne magnézium a mám "len" takéto aury

sabina27
autor
3. okt 2018

@nella123 dakujem za radu 🙂 snazim sa si hovorit aj motivacne veci ale velmi mi to nepomaha aj sa snazim relaxovat ale velmi tazko sa dokazem uvolnit ale uvidime ako mi zaberulieky a dufam ze bude lepsie
@amadora ja beriem pravidelne magnezium ale mne to nepomaha priznaky sa mi aj tak opakuju aj pocas toho ale snazim sa to niako dat aj ked tazko sa zije s takymito stavmi

amadora
3. okt 2018

@sabina27 viem že je to ťažko. najhoršie že jedno podporuje vznik druhého, aspoň u mňa

sabina27
autor
3. okt 2018

@amadora ja neviem ci sa mi to niako prepaja navzajom ale najhorsie je asi ked mas take stavy a teraz nevies s ktoreho to je a ako nato

tinocka310
6. okt 2018

@kinderkooo ja som vám pisala

kinderkooo
6. okt 2018

@tinocka310 Nič mi neprišlo:/

tinocka310
6. okt 2018

@kinderkooo ešte raz som vám poslala internu spravu