Panická porucha

11. júl 2024

Ahojte, je tu niekto kto prežíva tento horor ako ja?
Strach z chorôb, rakoviny, strach o syna, muža, rodičov, seba. Panické ataky. Antidepresíva.

Budem rada ak sa ozve niekto a poradíme si možno viac medzi sebou.

zuwa78
11. júl 2024

Z čoho ti to vzniklo?

autor
11. júl 2024

@zuwa78 pravdepodobne detstvo

autor
11. júl 2024

@zuwa78 ale spustilo sa to 2,5 roka dozadu kedy má pani doktorka nastrašila že syn má v ústach niečo že musíme ísť na krcne kde riešia onko ochorenia (nic sa nestalo bola to angína a hnis v hrdle) ale odvtedy sa to spustilo

zuwa78
11. júl 2024

Chapem,. bola si u psychologa ?

zuwa78
11. júl 2024

Z detstva si nesieme mnohy ťažky batoh...poznam to
Kup si neaku odbornu psychologicku knihu ohladom toho problemu.....mne to pomohlo...navštiv lekara,psychologa, psychiatra.....
Ake lieky berieš?

autor
11. júl 2024

@zuwa78 áno áno navštevujem, beriem lieky- paretin

autor
11. júl 2024

@zuwa78 bola som len neviem ako skoncovať s týmto celým, kedy to prejde. Nebaví má žiť v strachu, denno denny strach o syna, rodinu a všelijaké myslienky a hneď na to strach o to že sa tak stravhujem určite si tým niečo privolam a umriem

j.sarika1710
12. júl 2024

Určite si skúste nájsť pravidelnú psychoterapiu. Na úzkostnú poruchu lieky nestačia, človek potrebuje, aby ho tým niekto sprevádzal a učil spracovávať obavy. Ak na boľavé veci z minulosti sa možno pozrieť zo psychológom. Ak ide o poruchu, čítanie knižiek nestačí. Držím Vám palce!

marse
12. júl 2024

Viem co prežívaš a nie je to lahke... prepadne ťa zrazu pocit, že bude zle a koniec, nevieš ako z toho von, zrazu racionalne myslenie sa stratí a strach a obavy ťa celu obalia. čím viac na to myslíš tým horšie. veci robiš ako robot, automaticky naucene, v hlave len obavy.. je z teba pacifista a veci vidiš čierne.
mne pomáha ( okrem liekov) rozhovor s mužom ( vdaka bohu že ho mám) poviem mu svoje pocity a on mi ich logicky vyvráti, plus robota, nejaka cinnosť, záhrada, upratovanie, varenie, pečenie... musím robiť, aby som nemala čas na premýšlanie nad strachom...
zatial sa to darí udržovať pod kontrolou, ale ....

evkamotka
12. júl 2024

A tebe sa deju tieto strachy aj ked berieš lieky?

autor
12. júl 2024

@evkamotka áno deju sa nie v takom silno prežívaní ale deju