Pálivá bolesť okolo krížovej kosti

jeminenku
12. jún 2023

Ahoj. V skratke. Mám už viac ako 5 mesiacov pálive bolesti v ľahu na chrbáte okolo krížovej kosti alebo kostrče. (Pálenie natupuje okamžite, stačí ale aby som pávu nadvihol len centimeter a pálenie okamzite ustúpi. Ako laik to neviem určiť ci to je pri kostrči alebo pri krížovej kosti. V sede ma páli/ťahá hlavne v okolí sedacej kosti/hrbolu. Nevydržim sedieť ani 5 minút. V aute ako vodič paradoxne nemám takmer žiaden problém. Často, hlavne poobede mám nekľud v konečníku, toto isté ma aj ráno budí. Mám vyšetrenia MR krížovej oblati, MR pánvy. Mám vyšetrený konečník, ortopedickè vyšetrenia, reumatologické vyšetrenie atď a všetko ževraj v poriadku. Jediné čo mi pomohlo a znízilo stupnicu bolesti zo 7 na 3 (vtedy sa už dá normalne žiť) bol Blok Ganglion Impar ale iba cca na 4-5 týždňov.
Najde sa tu niekto s podobným problémom ?
P.s. som muž.

jeminenku
autor
12. jún 2023

@jeminenku ešte som chcel napísať, že ani jedno miesto nieje bolestivé na dotik

lulu8491
12. jún 2023

@jeminenku skús pozrieť na nete fyzioterapiu panvového dna

ivka.pirulka
3. sep 2023

@jeminenku už viete, čo Vám spôsobovalo bolesť?

jeminenku
autor
4. sep 2023
katarinkacat
2. nov 2023

@jeminenku prešlo vám to či ešte to máte

katarinkacat
2. nov 2023

@jeminenku pudendalna neuralgia... Ide vám to do päty?

jeminenku
autor
2. nov 2023

@katarinkacat nie, nejde to nižsie, len v okolí zadku.

katarinkacat
2. nov 2023

@jeminenku to nebude nič vážne podľa mňa to prejde samé

jeminenku
autor
2. nov 2023

@katarinkacat no len už to trvá 10 mesiacov, jediné co sa zmelilo k lepsiemu je to že uz nemam problem v oblasti konečníku ale stale ma bolí v zadku a sedieť nemôžem, jedine keď si niečo podložim pod ľavú casť zadku, napr. ruku, alebo napr. Nejaký malý predmet, malý vankúsik, papierové vreckovky ale aj mobil 🤷‍♂️
@katarinkacat

alzbetka12345
25. apr 2024

@jeminenku
@jeminenku Mam i ja niečo také,už 7 mesiacov,silné palenie,paliva bolest v tých istých miestach ale i v sedacích svaloch,niekedy sa to bez tabletky proti bolesti nedá vydržať, zhoršuje sa to pri pohybe ,chodzi a sediet je problém tiež,čiastočná úľava v lahu..príčinu mi nezistili,tak trpím...

viali_21
25. apr 2024

@katarinkacat vám bolest pri PN vystreľuje do päty ?