Pálivá bolesť nohy, bolesti chrbtice. Čo mi môže byť?

22. aug 2022

Už mesiac trvájúce ťažkosti: začali pálivou bolesťou ľavej nohy a nemoznostou na nu dostupnut, nakolko mam trombofilny stav skoncila som hned na cievnom vysetreni, zrazenina sa nepotvrdila. K bolestiam nohy, ktore pretvrvaju a vystreluju hlavne v okoli kolena a za kolenom az do kostrce sa pridali, extremne bolesti chrbtice. Bolesti zacali 29.7. V tom case som brala atb, ktore obsahuju ciproxl. - medocipirin. Citim bolesti aj v rukach, no najviac v lavej nohe a chrbte v strednej casti.

16.7. Som bola na ture a tam ma do lavej nohy do kolena ustipol aj nejaky hmyz. Vyzerqlo to ako velky ovad, neviem.

V stredu mam ortopeda a o tyzden neurologa, cakacie doby su strasne dlhe:( mesiac som len na kremoch proti bolesti. Co mi moze byt ? Moze ist o taku reakciu z atb ?

Alebo po celkovej anesteze ? V tej som bola 11.8 a tam sa ako vedlajsie ucinky spominala bolest chrbta. No noha bolela skor:(

snezienkaaa82
22. aug 2022

Platnička, ja som mala palcivu, vystrelujucu bolesť do nohy z vysonutej a vytecenej platnicky

autor
22. aug 2022

@snezienkaaa82 posledne 3 tyzdne som nic narocne nerobila, nedvihala, pricom sa moze vysunut ? Ist teda radsej za neurologom ? Dnes citim uz aj zvysenu teplotu:(

autor
22. aug 2022

@snezienkaaa82 a ako dlho ti ten akutny stav trval ?

autor
22. aug 2022

Citala som tu prispevky o borelioze ale skor mi to pride ako nejaky problem s chrbtom:( na mr sa tak skoro asi nedostanem, ako fungovat zatial a zvladnut bolesti ?

noami12
22. aug 2022

Platnička, môjmu tatkovi tlači na miechu a jeho pália obe nohy, má to takto už ale 6 rokov. Chod radcsej na neurológiu na MR ukáže kde je problém.

snezienkaaa82
22. aug 2022

@noami12 áno, vtedy to boli strašne. Mne vytiekla, tlačila na nerv

snezienkaaa82
22. aug 2022

Fuha, dosť dlho. Liečili ma infuzkami, liekmi. Mam ju vytečenu, úlomok pri mieche, dávam si veľký, pozor na to co a ako robím. Rok aj niečo som nohu vliekla za sebou s bolesťami. Do toho doma malé deti. Potom sa to ustálilo, choidila som ba rehabky. No na MR zistili, že už he vytečená, tak ani nejako ani cvičiť nemozem

snezienkaaa82
22. aug 2022

A nie je to zápal sedacieho nervu? To tiež boli jak slak

autor
22. aug 2022

@snezienkaaa82 a neodporucili ti operaciu ?

noami12
22. aug 2022

@snezienkaaa82 tatkovi nepomohli ani tie rehabilitácie, ako prejsť prejde len strašne ho šlapy bolia a strnaju mu nohy chodí sa iba prechádzať a to mu na chvíľku vždy povolí ale tak cíti stále taky chlad akoby od noh.
Bol aj v Ružomberku ale neodporucili mu operáciu l, nakoľko je to buď alebo, že zakial v pohode prejde nech operáciu nerieši, sam ten lekar povedal ze by sa operovať nedal zakial by chodil.

snezienkaaa82
22. aug 2022

Nie, vraj nie, pokiaľ fungujem vcelku normálne, čiže chodím, zo športu len rýchla chôdza, ľahká turistika a plávanie.
A bojím sa, keďže úlomok bol v blízkosti miechy a tlačil na duálny vak. Nohu mam trosku strpnutu od lýtka dole, no už je to lepšie, hlavne ze ta pekelná bolesť, ktorá bola horšia ako pôrod, už nie je
Ono ten úlomok sa z časti aj vstrebať po 5 rokoch, no nerv ostal poškodený.
Brala, som aj revitanerv forte, ten je dobrý. Nie milgamma

autor
22. aug 2022

@snezienkaaa82 a z coho moze byt ten zapal ?

autor
22. aug 2022

@snezienkaaa82 fakt je ta bolest horsia ako poord ? Neviem porovnat nerodila som ale ja zvladnem zatiao aj cestu do prace , no fakt bolest pod tym stehnom

isis234
22. aug 2022

Mala som bolesť v nohe, nevedela poriadne sedieť ani chodiť, piatok poobede, lekárke som nestihla. Šla som v sobotu na pohotovosť. Predpísala mi Nimesil- zarobiť prášok do vody,,, pomohlo mi to

autor
22. aug 2022

@isis234 uf to asi nemozem, beriem rieky na riedenie krvi…ale ty si mala bolest asi len 1 den nie ?

isis234
22. aug 2022

mno, ak na riedenie krvi... to fakt niektoré lieky od bolesti sa nemôžu... Ale myslím že Nimesil je na predpis. ....Od piatka poobede,, ani som nespala, zábaly studené som dávala, aj masť od bolesti, nepomáhal ani paralen,, ani ráno... tak doobeda ledvaj šla na pohotovosť. Hrozne silné, pálivé bolesti akoby mi šlo odtrhnúť nohu... Na to uštipnutie hmyzom je dobrá mastička z ENERGY Ruticelit,,, pomáhajú i kvapky Drags Imun.

autor
22. aug 2022

@isis234 a nepovedali ti na pohotovosti z coho to moze byt ?

isis234
22. aug 2022

nie, nepovedali,,, len mám navštíviť neurologa... až po 2 r. ked ma bolelo koleno, lakeť, ortoped aj na neurologii povedali že to môže byť z krčnej chrbtice

lenka5687
Autor odpoveď zmazal
Zobraz