Padanie vlasov pri užívaní Prednisonu

veronikatiki
12. sep 2020

Prosim vas chcem saopytat padanie vlasov sa mi prejavilo ako posledny vedl.ucinok prednisonu a ta uz som na 10mg zo 60ich buduci tyzden uz zacinam zo 7,5 mg..... no tie vlasy otras uz na boku mam plesinku ofinku ledva zo dva tri tenke vlasky :( kedy to prestane budu este niekedy jak boli?male som silne a velmi huste teraz uz ani nečešem lebo padaju velmi vela a su slabr :( js uz pouzivam sampony,chinin,cesnakovy,biotin,vitaminy ,zinok.tonika a nic

zuzkyna
12. sep 2020

Padanie vlasov je aj oslabená slezina..skús ju podporiť napr. Nápoj čínskych mudrcov alebo slzovka, teplé kašičky na raňajky, žiadne zmrzliny a studené veci, to sa slezine nepáči, sú tiež cviky či kung Vladimír Vocasek na YouTube, pozri si to. Mne na padanie vlasov veľmi pomohol aj taký ruský šampón Babička Agáta, tiež som si ich masírovala lopuchovou, zihlavovou vodičku a cca po dvoch mesiacoch to prestalo. Prajem Ti to, nech to padať prestane, lebo viem aké to je, keď Ti celé chumáče ostávajú v dlaniach... Pomáha ti ten prednison?

veronikatiki
autor
12. sep 2020

@zuzkyna ved prave to ja celkovo som sa zmenila na nespoznanie a vsetky vedl.uc.prednisonu som mala teraz uz lepsie no ostala mi dvojita brada ptibrala som ta tvar uz neni jak bola no a tie vlasy ledva ich msm a povedali ze znizovanim to sa vrati no nezda sa mi a vlasy az caksm ze ostanem holohlava :(

veronikatiki
autor
12. sep 2020
medeaa
12. sep 2020

@veronikatiki mne z prednisonu tiez zoslabli vlasy a zhorsila sa strasne ich kvalita. Neviem ci da tomu da nejak pomoct.. mne vitaminy nezaberali. Az ked som ho vysadila tak sa zacali spamatavat. Sice to potrva, ale pozitivne je, ze vlasky sa vedia vratit do povodneho stavu.

zuzap33
12. sep 2020

@veronikatiki ja som po prednisone nabrala skoro 10kg a črty tváre sa mi tiež zmenili. Teraz už skoro rok po vysadení pomaličky zhadzujem, tvár odpucha, vlasx stále jemne

elenka74
12. sep 2020

Žiaľ, Prednison pomôže, ale má aj mnoho nežiadúcich účinkov.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikatiki
autor
12. sep 2020

@zuzap33 ostanem takato? :(

veronikatiki
autor
12. sep 2020

@medeaa uz som na 10mgoch zo 60ich akus sa iba zmenila tvar :(

medeaa
12. sep 2020

@veronikatiki aj mne sa zmenila z toho tvar, opuchla, pribrala som... Po vysadeni sa vsetko postupne vratilo do normalu. Ak je nutne ten liek brat, asi to treba vydrzat :/. Alebo prekonzultovat s inym lekarom, aj to je moznost.

veronikatiki
autor
13. sep 2020

@medeaa a po akej dobe ste sa vratili na vas povodny stav?

medeaa
13. sep 2020

@veronikatiki odpuchat som zacala asi po mesiaci od vysadenia a tiez som zhodila zopar kil. Na vlasoch vidim zmenu asi az po roku, zacali hustnut a viac rast.

veronikatiki
autor
13. sep 2020

@medeaa boze moj to som len na 10mg a uz teraz mam ledva vlasy to este ked rok budu padat ostanu mi nejake vlasy? Oni ked vypadavaju aj narastaju naspat nove?ci ani nie? A odpuchavanie no bola by som rada lebo vodu mam na bruchu ramena krk :( a niektore tvrdili ze ostali tak neodpuchli :( a to farbit mozem?henna mi nechyta no mam cierbe a jak odrasta este vacsia plesina sa zda a bojim sa normalnu farbu s peroxidom lebo som mala az otrasne hrube vlasy a teraz perie :(

medeaa
13. sep 2020

@veronikatiki no mam len za seba skusenost, ze mne sa vlasy postupne dostavaju do poriadku a aj vaha a veru odpuchla som... Liek som brala niekolko mesiacov a potom som odmietla, nebolo mi z neho dobre ani psychicky. Pokial ti tak velmi rednu vlasky, nezvazujes radsej zatial svetlejsiu farbu? Nie tak, ze by si ich musela hned cele peroxidovat, ale dobra kadernicka by ti vedela premelirovat a postupne davat odtien po odtieni svetlejsiu (nejaka tepla hneda by sa ti podla mna velmi hodila). Lebo pri ciernej sa asi ani neoplatia tie citlivejsie zmyvatelne farby, to skor pri svetlejsich odtienoch, ale tie by mohli byt lepsia volba pre zdravie vlasov. Uplne chapem co prezivas, mna strasie ked si spomeniem na ten liek... Nespoznavala som sa na fotkach a nebolo mi z neho dobre. Jeden lekar mi potom povedal, ze na moj problem to je zastarala liecba, ze mi to neodporuca, ja som to potom vysadila. Ale ja som to brala kvoli chrbtovym platnickam (nic mi to aj tak nepomohlo).

veronikatiki
autor
13. sep 2020

@medeaa noa mneprave povedali ze len tento liek ma drzi pri zivote ostatne su slabe mne samovolne praskaju cievy v tele zalialo mi pluca na 90 percent museli ma dat do um.spanku a este mozni ani nebudu moct vysadit lebo pri znizovani citit bolesti na hrudniku :( no zo dna na den som oškaredla napuchla ,vedl.ucinky vsetku som mala.....a vlasy no moje povodne su orieskove ale tak este viac je vidiet :( ka so. Kadernicka no pwroxid nespravi vlasom dobre a padaju extremne

medeaa
13. sep 2020

@veronikatiki tak to ozaj iba vydrzat tu liecbu. Verim, ze sa ti zlepsi stav a potom ich vysadis. Vlasy dorastu... Zatial mozno skusit iny strih? Ja som si farbila dlhe roky na cierno a ked vyrastali do toho svetlejsie, tak to vyzeralo ozaj ako plesina. Teraz farbim na odtien svetlejsie nez mi rastu vlastne, ale iba loreal diarichesse, zmyvatelnou farbou na znicene vlasy, zosvetluje iba malicko. Podla mna pri redsich lepsie vyzera ked vyrastaju o nieco malo tmavsie korienky do bledsich dlzok. A tym opuchnutim sa netrap, to asi neovplyvnis ale to zmizne rychlo ked ukoncis liecbu. Hlavne je, ze liek zabera na to co ma. Ja som tiez tie zmeny tazko brala... ale ja mam fakt dojem, ze mne to posobilo aj na psychiku. Stale si to ty, ziaden liek ta nezmeni natrvalo. Ja som si nechala skratit vlasy ked som to brala a zacala som sa inak cesat, pouzivala som rozne take prasky na objem vlasov a celkom sa to dalo zakamuflovat. A mozno lekar by vedel poradit, ako sa s vedlajsimi ucinkami popasovat.

tncka
13. sep 2020

@veronikatiki kedze bez tohto lieku ti ide o zivot tak ako mne,nauc sa neriesit. Ja som tiez tucna a napuchnuta,ale bez neho by som ti tu nepisala,som rada ze zijem,tak kasli na to a uzivaj si zivot

veronikatiki
autor
14. sep 2020

No hennu som davala nechytilo nic a teraz od loreal alebo syoss si sprejujem co je na odrasty tak nevidno to no v lete jak sa potite tecie ta farba ano ostrihana som tie dlhe som musela uolne na kratucko som uz len ofinu mam dlhsiu ktora uz taka riedka ze skori nic ci ja fakt cely zivot az prehnane huste sim mala..... no padaju vkuse velmi tak radsej na kratko no ale k tej mesiacikovitej tvari a brade to nepasuje :( no zmeny to boli debky psychiatricka mi dala antudepresiva kazdy den som revala trhalasi tvar od nervoch jak to vyzeram proste na psychiku u 28 rocnej a povedia kasli na vyzor ano berem to nieje prvorade ale ked vas to zo dna na den zmeni na monstrum to je nieco neskutocne :( a ja bojujem uz s hydroxefalom 7 rokov myslela som si ze uz klud a teraz toto

medeaa
14. sep 2020

@veronikatiki henna mne nerobila moc dobre na vlasy, tiez som ju skusala, ale mala som ich po nej strasne splasnute. Mne najmenej zatazuje vlasy loreal, odporucam fakt tie diarichesse, tie drzia o nieco viac ako dialight, ale nezatazuju (ale daju sa kupit asi len cez net alebo v kadernickych potrebach, ja kupujem zo stranky bezvavlasy). No, mrzi ma ze si prisla o dlhe huste vlasky, ja som tiez bola zvyknuta na dlhe a teraz po roku s kratkymi sa snazim nechat si ich vyrast. Ale podla mna sa ti tiez potom spamataju a ani nebudes vediet ako a mas ich naspat, len vydrzat. A presne, ja som tiez popri tom lieku mala psychicke problemy, ale myslim ze ono to je aj vo vedlajsich ucinkoch, tak som si povedala, ze to neni nieco co ma definuje, ze to je ten liek a nie ja. Rovnako ta mesiacikova tvar... tiez som sa nespoznavala. Hlavne dat to zdravie dokopy a potom sa vsetko vrati do normalu, neboj sa. Mlade telo zabojuje, velmi ti drzim palce.

veronikatiki
autor
14. sep 2020

@medeaa moje uz bojuje velmi dlho uz 9x operovana v kosiciach na mozog raz v nitre a teraz toto uz niekedy si pripadam ze a tak co uz dalsia choroba noa?no ale tie zmeny ma zabijaju a vraveli ze aj z teka odpuchnem myslite sj ze nie?a teda farbit ich mozem?

veronikatiki
autor
14. sep 2020

A prodim vas pozeam tie farby diarichesse ktore oznacenie je ba tmavohnedu?

veronikatiki
autor
28. sep 2020

@medeaa a prosim vas zmizne aj dvojbrada?lebo vyrazky zmizli aj v nohy clenky odpuchli kus aj z tvare no dvojbrada ostala

medeaa
28. sep 2020

@veronikatiki mne sa velmi nevytvorila, ale postupne zmizlo vsetko co opuchlo. A ta farba, su rozne odtiene, da sa to pozriet cez obrazky na googli aj sa vyhlada diarichesse color chart. Len treba k tomu kupit aktivator, tusim sa vola diactiveur, alebo tak nejak. Dufam, ze sa dari dobre, vela zdravicka zelam.

veronikatiki
autor
28. sep 2020

@medeaa uz so len na 7,5 mg no vravi ta dvojbrada niv nemizne to ostali este aj lica kus mne sa zda ze uz to dalej asi neodpuchne no a 6kg mam navyse od zaciatku no :( aj brucho je ako keby naliate tie vlasy onicom....
A zacinam citit viac tie pluca tak ubidim iden este v oktobri na imunopresivnu liecbu este infuzie tak uvidime co povedua zatual boli vzdy zlepsene vysledky no newem ci teraz budu

vladko884477
4. okt 2020

dobry den.ak by mal niekto zaujem o par krabiciek prednisonu,tak dajte vediet.20mg balenie 5e

veronikatiki
autor
7. okt 2020

@medeaa no ja som sa aj pytala aspon na miernejsi liek bez tolkych vedlajsichbhcinkov zevraj medrol no ale bolo mi povedane ze pri zivote ma udrziava prednison ma vela milion vedl.ucinkov ale ba chorobu najucinejsia a presne tak ako pisete nespozbavala som sa

medeaa
8. okt 2020

@veronikatiki hlavne udrzat sa co najviac pri zdravi, ak by mi lekar povedal, ze ma to udrzi pri zivote, tak by som to brala bez ohladu na ucinky, sak to je jasne... je to tazke, kym sa clovek zmieri s takymi zmenami, uplne sa to asi ani neda, ale zas clovek o sebe netusi aky je silny, kym nepridu tazke situacie.

veronikatiki
autor
9. okt 2020

@medeaa to jepravdaa m e toho naklada jednu za druhou opat som.v nemocni mala som prist na 2 dni infuzii a uz som 4ty den zle pecenove testya nevedia od coho

veronikatiki
autor
12. okt 2020

Nahodou niekto na predaj diarichesse farbu na vlasy zevraj bez aminiaku koli prednisonu mi vypadli vlasy z polhlavy no potrebujem zafarbit a normalnou farbou sa bojim

veronikatiki
autor
11. nov 2020

Zakupila som si vlasove hnojivo kedze beriem.prednison uz pol rola zacala som na 60 mg a teraz uz som na 5mg no vlasy mi povypadavali kvalita uplne zmenena z hustych tvrdych vlasov mam tenke perie doslova......skusala som uz sampony,tonika no nic nepomaha teraz idem skusit vlasove hnojivo nemate niekto skusenost pomoze v niecom ci budem ho brat zbytocne?pekne dakujem za odpovede