Padanie vlasov

taynee
8. dec 2023

Ahojte, od septembra mi začali padať vlasy. Najprv som to pripisovala jeseni, že teda nejako to môže byť sezónne. Ale neprestáva to. ŠŽ mám pod kontrolou? Jem dosť vitamínov, ovocia, zeleniny, orechov apd. Beriem aj horčík, vápnik, zinok a biotín, plus colagén som si kúpila. Na vlasy používam šampón Parusan proti vypadávaniu vlasov. Ja už fakt neviem, prečo toľko padajú? Krvný mineralogram mám v poriadku.

Mali ste niekto tiež padanie vlasov? Čo vám na to zabralo?
Ďakujem krásne dievčatá 🙂

rebrambora
8. dec 2023

Ked som extremne malo spala a stresovala.
Podotykam, ze tiez som do toho brala vsemozne vitaminy a velmi vela sportovala, stravu som mala ukazkovu.

martinka13
8. dec 2023

Akurát to riešim. Z ničoho nič mi začali strašne padať vlasy. Nasadila som Revalid vitamíny, šampón a vodu na vlasy Plantur 39. Riadila som sa recenziami, tak uvidím...

taynee
autor
8. dec 2023

@martinka13 ja nerozumiem co sa to deje. Revalid je dobry? Lebo ja uz neviem...

lenkasarka
8. dec 2023

@taynee momentálne mám ten problém aj ja. Bojím sa už tie vlasy česat

simca06022011
8. dec 2023

Mne od septembra polka hlavy vypadala, doslova... otras.. od septembra beriem.forcapil, šampón proti padaniu mam dávno.. ani alpicort a ešte jedna vec od kožnej absolútne bez efektu... už mi to.ide.na nervy ale tak, že sa dám asi vyhodiť:D

taynee
autor
8. dec 2023

@lenkasarka ved toto, vsade to mam na satach, na kabate, ucesem sa a kopec vlasov na hrebeni, normalne mam trosku strach.

lenkasarka
8. dec 2023

@taynee ja tiež veru

mandzula
8. dec 2023

@taynee zasobne zelezo mas ok? Skumal ti niekto metabolizmus zeleza?

taynee
autor
8. dec 2023

@mandzula ano samozrejme, je to v poriadku, opakovane testy.

mandzula
8. dec 2023

@taynee a oci mas v poriadku? Zapalove loziska (zuby, mandle, interne vysetrenie) mas vylucene?

taynee
autor
8. dec 2023

@mandzula Oci mam v poriadku, zuby a mandle takisto, interne vysetrenie ok. Inak preco oci? Nerozumiem.

mandzula
8. dec 2023

@taynee kopírujem z netu "vypadávanie vlasov môže byť naozaj následkom nesprávnej korekcie zraku. Je to kvôli tomu, že sa naše oči musia pri zaostrovaní obrazu zbytočne namáhať, čím dochádza k dráždeniu veľkého množstva nervových vlákien. Celý komplikovaný proces na úrovni mozgu potom smeruje k nadmernému vypadávaniu vlasov. Preto je nutné nosiť nielen okuliare či kontaktné šošovky, ale tiež chodiť na pravidelné vyšetrenia k optometristovi či očnému lekárovi, ktorý prípadné zmeny včas zachytí".
Sama som si riesenim padania vlasov presla a ocne vysetrenie bolo jednym z mnohych.

taynee
autor
8. dec 2023

@mandzula Oci mam v poriadku, mam korekciu do blizka a okuliare na citanie nosim, ak je to potrebne. Ine odchylky tam neboli zistene.

marcellka32
8. dec 2023

@taynee vyšetrenie vlasov a a vlasovej pokožky u trichologa- priprav si ale na klinike 100 eur za to, no zistia príčinu padania

stellarstar
8. dec 2023

@taynee neužívaš nejaké lieky kt by mohli zapríčiniť padanie vlasov?

mandzula
8. dec 2023

@taynee zaludok a creva (celiakia, helikobakter)? Pisem ti to, cim som presla ja. Pozri toto https://www.medirex.sk/vysetrenie/vypadavanie-v....
Plus za tym mozu byt niektore lieky, napriklad antidepresiva.

taynee
autor
8. dec 2023

@mandzula helicobacetra ma, ale nevieme ho vyhubit. Uz som brala snad vsetko.

pixi35
8. dec 2023

@taynee ahoj..kup si jednotlivo tabletky L-cysteinu , L-methioninu 500mg, L-karnitin a praslicku..ostatne tablety, ako revalid atd.obsahuju mizerne malo methioninu.
Methionin je amynokyselina, co vyrazne znizuje a lieci vypadavanie vlasov. Precitaj si clanky o tychto tabletkach. Sampon vymen najprv na ducray kelual ds, lebo aj na hlave mozes mat mykozu, nemusis o tom ani vediet..mne to sposobuje niektora farba na vlasy..najprv treba ho zbavit, aj to moze sposobovat vypadavanie vlasov..striedaj to so samponom ducray anaphase+kondicioner anaphase, malokto vie, ze aky dobry je..a aj ucinny, aspon pre mna urcite. Aj ti svrbi pokozka hlavy?

mandzula
8. dec 2023

@pixi35 mne methionin vobec nepomohol a z Ducray anaphase som si isla kozu zoskriabat. Tym nechcem povedat, ze radis zle, len pridavam skusenost. Clovek fakt musi vyskusat certa-diabla, kym najde, co mu sadne. Mne aj dcere napriklad sadla cesnakovo-chininova Milva.

taynee
autor
8. dec 2023

@pixi35 hlava ma nesvrbi.

moniquer
8. dec 2023

@taynee Pripájam sa aj ja, cca 3 mesiace badám, ako mi viac vidno pokožku na hlave, normálne aj také miesta, že 3mm bez vlasov, čo som mávala vždy husté. Dobre, mám 50r, prechod, hormony, atd, mala som vlani v oktobri covid, ale aby až takto rapídne vlasy išli dolu?! Chystám sa odbery krvi, tak uvidím, či niečo nebude v norme a podľa toho budem konať. Ale je to zúfalé ☹

pixi35
8. dec 2023

@mandzula ano, moze byt, ze kazdemu nieco ine..aj ja som mala Milvu chininovu, aj Milva propolis..len chvilu mi pomahali..nakoniec od tej chininovej som mala vlasy uplne znicene, suche..s padanim vlasov bojujem od svojich 15, vselico som vyskusala, ale fakt, ze vselico a jedine tento kokteil tabletiek a ducray..nic ine..a este co je dobre,aspon mne, tak neviem ci poznas vlasovu vodu od znacky fytofontana, Women hair sa to vola..normalne mi rastli baby vlasy😊

pixi35
8. dec 2023

@mandzula skusila si aj ten kelual ds od ducray?

mandzula
8. dec 2023

@pixi35 ano, Milva vlasy dost vysusuje, chce to litre balzamov, ale mne zabera velmi dobre. Dakujem za oba tipy, mozno vyskusam.🙂
Mne bolo zistene "vyplieskane" zasobne zelezo. Odkedy ho doplnam, je to ovela lepsie.

pixi35
8. dec 2023

@mandzula ano, rozumiem..tiez beriem aj maltofer tabletky, kazdy druhy mesiac..

pkgirl30
8. dec 2023

skús capillan, ja ho používam už niekoľko rokov, vlasy sú pevnejšie a nepadajú tak extrémne

martinka13
8. dec 2023

@taynee tak to je na dlhšie. Beriem ho 2 dni.... Rátam al bude výsledok tak najskôr o 1-2 mesiace. Mne padajú hlavne po umytí. Keď sa len češem tak to nie je až také hrozné. Čítala som aj, ze raz za cca 7 rokov zvyknu viac padať vlasy. Ze aj 40% môže vypadnúť, a ze je to normálne. Tak neviem....

zuzka1117
8. dec 2023

Baby aj mne príšerne padajú 🙁už sa bojím aj cesat.

humeyra
15. dec 2023

Skús výživový doplnok pupalku dvojročnú a od The ordinary Multi-Peptide Serum for Hair Density - vlasové sérum, snáď ti to zaberie 🙂

mima777
24. apr 2024

@marcellka32 Ahoj, prosím Ťa, kde si bola na vyšetrení u trichológa? Ďakujem