Padajú mi vlasy, bolia kĺby, priberám

nunusik37
12. sep 2016

Ahojte baby, mam taky problem. Padaju mi vlasi ale nenormalne, bolia ma svali,klby, priberam, zobudzam sa unavena. Bola som na kvr.testy ale vsetko mam v poriadku. Priznky su ako pri stitnej zlaze. No doktor mi nechce dat odporucanie na endokrinologiu. Co mam robit? Za odpovede dakujem 🙂

terezka1947
12. sep 2016

@nunusik37 preco ti nechce dat vymenny listok?

nunusik37
autor
12. sep 2016

Ze ked mam vysledky dobre tak mi nema co udat ako problem na odporucenie

malinka158
12. sep 2016

Ak ti bral tvoj doktor krv a nemas tam zvysene hodnoty na stitnu tak nema dvovod ti dat vymenny listok. Chyba bude zrejme niekde inde

nunusik37
autor
12. sep 2016

@malinka158 znama mi hovorila,ze na endokrinologii robia testy a sleduju podrobnejsie stitnu zlazu. Sama ju ma .

terezka1947
12. sep 2016

@nunusik37 no,mne vseobecny lekar tiez podla odberov nic nezistil,len nejake mierne zvysene parametre niecoho-uz ani neviem coho a jednoducho,aby vzvratil,ci potvrdil stitnu zlazu-poslal ma na endokrinologiu a naoazaj,stitna mi fungovala slabsie.

nunusik37
autor
12. sep 2016

@terezka1947 v stredu idem este gynekologovi, poradim sa s nim co mi povie a mozno ma aj on odporuci. Znamej tak stitnu zistil gynekolog az ked bola tehotna. Uz som zufala za mesiac som pribrala 5kg a nic ine nerobim len chodim s metlou a zametam vlasy

malinka158
12. sep 2016

@nunusik37 ano viem ja sama som mala problem zo stitnou. Ako som pisala najprv ti musi zobral krv tvoj obvodny lekar a az tak podla vysledkov ta moze poslat na endokrinoligiu. Ja som mala niekolko nasobne zvysene hodnoty protilatok. Cize moje vlastne telo nicilo hormony v stitnej. Endokrinologicka mi predpisala euthyrox 25 co je uplne najnizsia davka a to mi ich predpisala iba kvoly tomu ze mam stresujucu pracu a vraj som to mala s pretrvavajuceho stresu

nunusik37
autor
12. sep 2016

stres nemam,snazim sa stravovat zdravo tak uz si to neviem vysvetlit .zufala som

malinka158
12. sep 2016

@nunusik37 mozno mas primalo zeleza. S toho ti tiez mozu padat vlasy a mozes byt aj unavena

zuzizu2
12. sep 2016

@nunusik37 pokial krvne testy su ok tak niet dovod aby ti daval vymenny listok. Pricina moze byt uplne niekde inde. ;)

nunusik37
autor
12. sep 2016

@malinka158 zelezo som uzivala dlhodobo co mi dr. na tranzfuzke ked som bola darovat krv neodporucal jest,pretoze si drazdim zaludok. a priberam z coho? z pohladu na jedlo ?

nunusik37
autor
12. sep 2016

@zuzizu2 napr?

koniarova
12. sep 2016

@nunusik37 Robil tú krv konkrétne na štítnu žľazu TSH a T4? Či len všeobecné krvné testy?

nunusik37
autor
12. sep 2016

@koniarova vseobecne,ze on mi moze len take dat spravit, ze priamo na stitnu nie. daval mi tam tusim rozbor na minerali,cukor a neviem co este.

terezka1947
12. sep 2016

@nunusik37 je to zvlastne,lebo podla mna,nema preco ta neposlat...mozes mat aj gynekologicke problemy,hormony,atd....ale aj tak,skus ho este raz vyslovene poprosit,nech ta na endo posle...

malinka158
12. sep 2016

@koniarova ak by mala problem zo stitnou ukazalo by sa to aj pri normalno odbere

nunusik37
autor
12. sep 2016

@terezka1947 uvidim ako pochodim u gynekologa mozno bude rozumnejsi.

mihula
12. sep 2016

@malinka158 no to ani nahodou.Moj muž mal z preventívky vsetky odbery v pohode,len ho poslala na sono prostaty a kedže kamarat mal službu,tak mu urobil aj sono pecene,obliciek a aj stítnej.A si predstav,že na stítnej nieco našiel.Nastal kolotoc a obvodna mu povedala,že ona mu na hormony krv nezoberie.Isiel do Lubochne a do troch týzdnov bol po operacii,odpbrali mu polku štítnej zlazy.A to nemal žiadne problemy,okrem toho priberania a spania

katulienkax
12. sep 2016

Veru veru tie základne testy co sa robia na preventívne neobsahujú ani štítnu ani pečeň . To viem na isto. Ja sa tiez nafigu cítim a trvala som ze nech mi dorobi štítnu tak mi dopísaná ze mi tu štítnu urobí. Nechápem preco tebe neurobí. A mne raz obvodná povedala ze keby nieco so mnou bolo urcite sa v krvi objaví. No neobjaví takú figu borovú. Moja mama ma takú chorobu ze krv ma absolútne OK nic uplne ukážkovú.takze neverte vo všetko obvoďákom.

koniarova
13. sep 2016

@malinka158 Neukázalo. Viem o čom píšem, mám problém so štítnou žľazou.

dominini
13. sep 2016

@nunusik37 ak ti krv bral tvoj obvodny lekar, nemohol zistit vsetky hormony stitnej v krvi pretoze obvodny lekar moze dat ziadanku na zistenie iba jedneho hormonu na stitnu zlazu, ostatne 2 moze dat zistit len endokrinolog. Mala by si naliehat, ja som mala presne tieto iste priznaky a mala som stitnu zlazu moja obvodacka ma okamzite poslala k endokrinologicke.... nalehaj

dominini
13. sep 2016

@nunusik37 ak priberas budes mat zrejme znizenu funkciu... si tehotna?

andreale
13. sep 2016

Ako píše katulienkax never vo všetkom obvoďákovi. Ja som dopadla u obovodnej tak , že po 4 mesačnej liečbe ma na vlastné naliehanie poslala na pĺúcne a tam mi diagnostikovali astmu. Keby som počúvla sojho muža a pýtala sa na pľúcne skôr , nemuselo to byť už chronické dalo by sa to riešiť liečbou. Takto som skončila na liekoch ktoré užívam 2x denne. Jednoznačne choď k odborníkovi , Obvoďák všetko nevyrieši.

nunusik37
autor
13. sep 2016

@dominini nie som tehotna

smile31
13. sep 2016

@nunusik37 ja mam presne tieto iste problemy! okrem priberania...vlasy mi padaju ako nikdy (terazs a to trosku stoplo zacala som brat vitaminy) som taka oblbnuta, unavena... krv mi dr bral 3 mes. dozadu tak povedala ze tam mam vysledky dobre a krv mi nebrala na sonos titnej zlazy som bola vo february tam povedali ze je vsetko ok....ale taketo stavy mam cca mesiac... ale priznam sa ze mam velke problemy s chrbticou tak u mna to bude zrejme z nej

dominini
13. sep 2016

@nunusik37 ozaj chod k endokrinologovi...

sense
13. sep 2016

moze to by stitna ale aj zelezo , ak nemozes tabletky kvoli zaludku a mas velmi zle vysledky krvi da sa to riesit aj infuziou priamo do zily...v kazdom pripade by som trvala na endokrinologii,ak ti nechce dat vymenny listok skus ineho doktora pripadne si to vysetrenie zaplat... ale chybat ti mozu aj nejake mineraly al. vitaminy....teraz to mozno vyznie divno ale mojejj kolegyni pri tychto priznakoch stitnu nezistili ale dostala na predpis vitamin D

takisto mozes mat aj nedostatok B vitaminov, s nedostatok spanku moze tiez sposobovat priberanie...

akvi
13. sep 2016

@nunusik37 krvne testy si mozes zaplatit aj sama, ked ti dr. nechce. Skoro kazdy labak ma cennik..

nunusik37
autor
14. sep 2016

Ahojte, dnes som bola u gynosa a ten mi zoberie krv a da spravit testy. Tak som zvedava. A este jedna zaujimavost baby,ktore mate malo zeleza je dobre pouzivat melasu namiesto cukru.

magduska2
14. sep 2016

@nunusik37 Prečo nejdeš na Endokrino. aj bez lístka? Ved môžeš íst aj sama od seba-ak máš ten pocit,že chceš túto obast vyšetrit