Ozvú sa vám niekedy mŕtve zuby?

shawlin
6. aug 2023

Caute asi treti den citim.na skus mrtvu stolicku...normalne ma neboli iba ked nieco jem tak citim nie ostra bolest ale taka tuba ... dufam ze to je len pocasim alebo tym ze som tehu ..raz mi lekarka vravela ze mrtvy zub sa moze niekedy ozvat.. je to pravda? Mate s tym skusenost ze zaboli a potom prejde??? Som v 7 mesiaci tehulkovania

jamimo
6. aug 2023

@shawlin ozvali, ozvali, a veľmi kruto... už sú 3 vonku... 🙄

gemerka17
6. aug 2023

@shawlin mŕtve zuby môže byť citlivé trosku inak. Nemali by však bolieť. Ak zub boli na zkus či dotyk, tak znamená to, že na koreni zápal. Vtedy pomôže reendodoncia. Ak ti zubarka cistila korenove kanaliky bez mikroskopu, tak je to bežná komplikácia, ktorá sa stáva, keďže praca bola nekvalitné urobená.

lubkovaandrejka
6. aug 2023

@shawlin suhlasim s gemerka17. Mala som v mrtvom zube infekciu, zubar mi robil mikroskopom reendodonciu a cuduj sa svete. Po roku o tom zube ani neviem. Asi to treba aj tebe precistit.

shawlin
autor
6. aug 2023

@lubkovaandrejka mne hentu stolicku robila predosla zubarka asi 2 roky dozadu... nedavno som ale s novou zubarkou rieaila reondodonciu jednotky a vravela ze to je zbytocne ze ja som proste citliva na take a mrtve zuby budem citit..bola som nahnevana ze odmietla spravit nieco o co ju ziadam...ale chvalabohu jednotka prstala boliet.... takze uz viem ze ma odmietne ked poviem ze chcem prerobit 7micku 😐 jedine asi najst nejaku kliniku kde mi to zrobia bez kecov ale neviem ako tera ked som tehotna

jamimo
6. aug 2023

@shawlin aj mne tak robili, napr. jeden zub vydržal skoro 10 rokov, potom fistula, zápal okostnice... To ale nemusí byť tvoj prípad. Skoré zlepšenie prajem.

shawlin
autor
6. aug 2023

@jamimo jooj dufam ze prejde samo bozinku 🥺 dakujem

jamimo
6. aug 2023

@shawlin ak by si pod zubom niečo mala, preliečia a po pôrode zákrok. Držím palce!

shawlin
autor
6. aug 2023

@jamimo dakujem 😇

gemerka17
6. aug 2023

@shawlin to, že si tehotná nie je kontraindikácia. Práve naopak, by si sa mala najviac snažiť, aby si nemala v ústach zápal. Jedno RTG zubov sa dá urobiť tiež, malému to neublíži. Akurát si treba nájsť kvalitného zubára s vybavením. PS: predpokladám, že tvoja zubára nepracuje s mikroskopom, tak to je dôvod prečo ti odmietla urobiť reendodonciu. Ťažko sa robí, keď nemá potrebné nástroje.

rebrambora
6. aug 2023

Vsetky mrtve zuby mi vytiahli.

jamimo
6. aug 2023

@gemerka17 pravdu píšeš 👍

ellemell
7. aug 2023

My s tým mojím sme mali stretnutie po rokoch 😀 Ozval sa asi po piatich, odkedy ho oficiálneho vyhlásili za mŕtveho 😂 Ale šiel von ihneď. No bolo mu to treba? 😀