Ožarovanie kvôli nádoru v hlave

palinohavino
23. dec 2020

AHOJTE Chcem sa spýtať niekoho kto ma zasebou ozarovanie kvôli nádoru v hlave su tam nejake rizika a tazkosti kolko asi trvá take oziarenie ? Ďakujem za odpovede

g4briell4
23. dec 2020

@palinohavino ahoj ožarovanie je individuálne záleží od veľkosti hĺbky 10-20 minút ... Nežiaduce účinky okrem zahubenia zhubných buniek zahynú aj niektoré zdravé ... Ale určite by som šla ... Držím palce ✊

palinohavino
autor
23. dec 2020

@g4briell4 a viete duručit kam?

g4briell4
23. dec 2020

@palinohavino onkologický ústav sv alžbety v BA

cacianka
23. dec 2020

NOU Klenova. Podla nálezu dochádzať alebo hospitalizácia, priamo na oddeleni. Ticho a kľud, žiadny ruch premávky(teda minimalny)

mogaa
23. dec 2020

@palinohavino záleží odkiaľ si ....liečba prebieha väčšinou v onkologických centrách alebo nemocniciach, kde zasadá konzílium a určia liečbu....väčšinou sa u nich podáva aj chemoterapia a rádioterapia....najskôr musíš mať výsledok z histológie....

palinohavino
autor
23. dec 2020

@mogaa vysledok je nezhuby

mogaa
23. dec 2020

@palinohavino potom je nádor veľký a ožarovaním ho chcú zmenšiť aby ho mohli operatívne odstrániť.....určite naj by bolo ožarovanie v protonovom centre, skôr ide o to či by to poisťovňa uhradila......

palinohavino
autor
23. dec 2020

@mogaa je neoperovateľný bola robena biopsia

mogaa
23. dec 2020

@palinohavino no neoperovateľný je, že je buď veľký alebo je na zlom mieste blízko kmeňa, v oboch prípadoch sa zmenšuje ožarovaním....tým že sa zmenší je šanca že sa bude dať aj operovať, ale záleží na akom mieste je....

cacianka
23. dec 2020

Vsetko ries so svojim onkologom. On ti musi vysvetlit postupy a možnosti, podla vsetkych výsledkov ti odporučí dalsi postup.

bibianaaa
12. feb 2021

Ahojte, sestra je aktualne na onkologii s nadorom hlave a absolvuje oziare na tele (miecha) aj hlave - cize oziar ide cez tvar. Aky krem odporucate po oziarovani aplikovat, aby koza bola co najmenej poskodena? Hlavne ta na tvari. Najlepsie osobna skusenost. Teraz ma Linola-Radio Derm, ale na internete som nasla viacero. Dakujem pekne za pomoc.