Oxazepam namiesto Diazepamu

bodro1
8. apr 2014

Ahojte vsetci, ☹ rada by som otvorit diskusiu a tym padom aj prosba o radu. 3 roky sa liecim na panicku poruchu. Beriem rano 1tbl escitil, a vecer 1 a pol tbl mirzaten. Pribrala som cca 15 kg no davam tomu vinu, ze po uziti mirzatenu mi strasne chuti jest, potreba sa napchat. Ale snazim sa cvicit tak uvidim. No moj nadolezitejsi problem je ten, ze pri tejto chorobe su navaly strachu, uzkosti, ked som v praci este vacsi strach ale ked som doma je OK skoro. Mam vtedy pocit bezpecia. No a na tieto navaly som mala predpisany najprv oxazepam, prestal ucinkovat, tak som brala cca 1 a pol roka diazepam, no ten mi tiez prestal ucinkovat, tak teraz v piatok na poslednej kontrole mi lekarka napisala znova oxazepam. Dnes som si dala 1 tabletku, neurobilo to nic, len sa mi z nej drieme. Viete mi niekto aspon trochu poradit co dalej, mam brat oxazepam dalej? Totiz mavam tie hrozne stavy kedy by som aj z autobusu najradsej vyskocila, a tak si neviem rady a hned siaham po tabletke. Viem ze su vsetky tohto druhu navykove, najradsej by som sa ich zbavila, ale zatial to nejde. Myslite ze je oxaz 10mg. silnejsi ako diaz5mg.? Dakujem za kazducku odpoved majamaja

bosoriak
8. apr 2014

@bodro1 Pri tvojom zdravotnom stave urcite nemen lieky bez porady s lekarom. Takze odporucam ist za lekarom, ten ti poradi lepsie, nez forum.
Drzim palce.

bodro1
autor
8. apr 2014

Jasne ze sa radim s lekarom, sak on mi aj tie lieky zmenil, no dik za odpoved 🙂

hradnapani
8. apr 2014

@bodro1 skus sa opytat aj v tejto debate https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/ako-sa-najrychlejsie-zbavim-depresie/ lebo su tam zienky aj s PP, mozno budu mat skusenost

vieruska34888
23. mar 2023

Ahojte. Nema. Niekto oxazepam ďakujem