Ovulácia a vysoký krvný tlak

10. mar 2022

Ja pozorujem posledný rok,že mám počas ovulácie vysoký krvný tlak, bolesti hlavy a mám obavu,že sa to zvrtne do tetanického záchvatu. Nemá niekto s tým skúsenosť ??? Nikdy som takéto stavy nemala...ide to s vekom ???

bambulienka25
10. mar 2022

Ja som ešte nespozorovala že by som počas ovu mala vysoký TK, ale ja mam pred a počas ovu také bolesti najmä bodavé že mňa ide trafiť. Toto som nikdy nemala, posledný rok mam symptómy aké som nikdy nemala a aj špinenie mávam počas ovu
Takže ja si myslím že to bude aj vekom pokiaľ po gyn stranke je vše ok

autor
10. mar 2022

@bambulienka25 no mne neskutočne kolíše. Strašne to cítim je to veľmi nepríjemné, pociťujem aj búšenie srdca a neskutočnú nervozitu. Bolesti nemám často a ani špinenie. Niekto sa snaží vtedy o bábo a ja umieram,čo mi je zle.

bambulienka25
10. mar 2022

Štítnu máš ok? Môžeš to mat i z nej

autor
10. mar 2022

@bambulienka25 no budem musieť asi ísť...bola som dva roky dozadu.

denissi
10. mar 2022

@bambulienka25 ja presne tak isto.......posledné cca 4 mesiace ( odkedy som vysadila HAK ) mávam počas OVU bodavé bolesti, je to velmi nepríjemné, nikdy predtým som to nemávala, trvá to pár dní a potom nič. Beriem už aj akési vitamíny na ovuláciu ale zatial nemám pocit že nejako zaberajú 🙄

bambulienka25
10. mar 2022

@denissi ja zatiaľ nepotrebujem ešte sa to dá vydržať. Sem tam ma bodne tak že až na zem spadnem ale rýchlo to aj prejde. Sú to len 2 - 3 sekundy. Pokiaľ nekrvacam alebo nemám iné problémy neriešim 🤷‍♀️

bambulienka25
10. mar 2022

Určite choď pre istotu aspoň

autor
10. mar 2022

@bambulienka25 fúha až tak ?

denissi
10. mar 2022

@bambulienka25 tak aj ja to viem vydržať ale to pichanie presne ako píšeš niekedy až sa musím skrčiť a chvíľku počkať , mne to je veľmi nepríjemné, nebola som na také niečo zvyknutá🙄

bambulienka25
10. mar 2022

Anonym - hej niekedy ma to proste tak trafí ako blesk a to musím ísť na kolená ( keď akurát stojím alebo idme, a vždy ma to trafí v práci 😅 ) tak musím lebo nedokážem ani stáť
@denissi áno je to nepríjemné a ako vyššie píšem vzdy ma to trafí v práci 🙈 ešte sa s tým dá fungovať, chvála bohu je to len sekundová záležitosť. Nikdy predtým takéto stavy nemala

dominikatomas
10. mar 2022

Moze byt mavam to obcas aj ja.skace mi tlaek, potom ma boli v podbrusku ,spinim a potom to prejde ...normalna vec.podla mna netreba hned bezat k lekarovi ked to nepretrvava dlho. Ja som hlavne spozorovala ,ze sa to deje pred menstruaciou alebo pocas ovulacie.

autor
10. mar 2022

@dominikatomas ďakujem za skúsenosť

dominikatomas
10. mar 2022

A bolia ma aj krize pritom tak ako aj teraz😀