Otras mozgu verzus psychika

fifozbs
8. jan 2024

Zdravím vás...
V sobotu som si buchol hlavu o rukoväť gauča, bočná tvrdá strana gauča. Ako nie silno ale ani slabo, ako som sa posunul, tak som si buchol hlavu (vzadu) Zabolelo to, ale nezostalo mi zle ani nič...
V sobotu ma začal aj chrbát bolieť a celý deň u nás pršalo, takže aj to mi nepridalo na dobrej nálade a pohode.
Včera (nedeľa) som robil kuracie stehná, pečené vo fólií (koreniny tam boli a aj dosť cesnaku).
Večer mi zostalo na vracanie, neviem, či z toho jedla? Ak som to z chuti zjedol alebo z toho sobotného buchnutia hlavy? 2x mi zostalo zle, na vracanie...alebo to bude aj z chrbtice? Jedlo? Psychika?

Bojim sa, či nemôžem mať otras mozgu? Lebo som už kadejaké články čítal o otrase...tak mám strach. :(
■Ale to by mi bolo asi hneď zle, po náraze a musel by som zostať v bezvedomí???■
Nič ma neboli, iba trochu hlava, kde som sa udrel, len mi bolo na vracanie...aj teraz, asi podvedomie, mi zostáva blbo. Mám strach. :( čo robiť? Nebude to otras??

majamat
8. jan 2024

mysim si, ze ak by si mal ostras mozgu, priznaky by sa vyskytli hned. nie az o 2 dni.

fifozbs
autor
8. jan 2024

@majamat môže byť, možno tu bude "ordinovať" psychika a podvedomie? Lebo som aj dosť čítal o tom, že sa to môže dostaviť aj neskôr... preto asi stresy...

taktotedanie
9. jan 2024

Nic ti nie je nenahovaraj si