Otlačené zuby na jazyku a pocit zväčšeného jazyka

barbora112678
7. máj 2021

Ahojte, mám 27 rokov (nefajčiar),

od januára som mala problémy s aftami na jazyku. Posledný mesiac mám na jazyku otlačky od zubov, mám pocit, že jazyk sa mi zväčšil ( naráža na ostré plochy zubov) a pobolieva ma. Na tej istej strane ako ma bolí jazyk, ma bolí aj ucho ( hlavne v noci pociťujem svrbenie, hučanie a pískanie v uchu). Bojím sa, že by to mohlo byť nádorové.

Na ORL nič nezistili, rovnako ani zubár. Môže problém súvisieť s gastroproblémami ? Už som zúfala, dookola sa mi robia na jazyku aj kvasinky ( biely povlak).

Nemá niekto skúsenosti s takýmito otlačkami ?

Ďakujem.

barbora112678
autor
7. máj 2021

@barbora112678 asi nejak tato to vyzerá :(

kyruska
7. máj 2021

Kvasinky a povlak je gastro povodu pravdepodobne... a nemas hypotyreozu? Pri hypofunkcii stitnej zlazy sa moze zvacsit jazyk.

oravocka
7. máj 2021

@barbora112678 ja mávam takýto jazyk, keď som nervózna, v noci zatinam zuby a potom to takto skončí. Mne pomáha magnézium raz denne

ella_price
7. máj 2021

@oravocka Ja to tiež mávam a možno to majú za následok moje úzkosti 😕 toto ma ani nenapadlo a ani som to neriešila, kým si to sem nenapísala

ivangeline
7. máj 2021

Njn. Zle stravovanie a stres..

nevenka
7. máj 2021

Urcite si daj vysetrit stitnu zlazu, moja mamina to ma a ma zvacseny jazyk kvoli hypotyreoze. Ale nic s tym nikto nerobi, zvykla si...☹...Ja mam hypo tiez a tiez som si vsimla take odtlacky zubov po stranach...☹

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ella_price
19. máj 2021

@vlcik1 Ja mám úzkostno-depresívnu poruchu a momentálne beriem Eliceu, Trittico a podľa potreby Neurol 😕

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renatka08
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ella_price
20. máj 2021

@renatka08 Ja sa stravujem vegánsky už niekoľko rokov a aj napriek tomu mávam z nervozity/úzkosti otlačený jazyk 😃 Rovnako býva otlačený aj kvôli alergiám u niektorých ľudí.

renatka08
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ella_price
20. máj 2021

@renatka08 Rovnako ako každému nemusí vyhovovať čínska medicína keď je psychicky úplne v prdeli.

renatka08
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vlcik1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veroni59
8. jún 2022

@barbora112678 ahoj, ubehol už nejaký čas, ale môžem sa opýtať ako si dopadla s tým jazykom? Tiež sa mi otlacaju zuby o jazyk a dokonca mam aj fľak červený na jazyku.. Orl aj zubár povedali, že je všetko, ale mne sa to nezdá 🤷‍♀️