Otec má pozitívny antigénový test a horúčky. Musí ísť ešte aj na PCR test?

doda26
28. jan 2021

Prosim o radu...moj ocino ma horucky objednal sa na PCR test...medzitym mu znama v nemocnici vybavila antigenovy test, ktory vysiel pozitivny...termin na PCR ma zajtra..ma sa dostavit aj na tento test pokial ma uz vysledok z antigenoveho pozitivny?

sisa_s
28. jan 2021

Zavolala by som obvodnej, ci potom mu vystavi potvrdenie o prekonani covidu na zaklade antigenu, alebo chce pozitivny pcr 🙂

doda26
autor
28. jan 2021

@sisa_s to je pravda inak, dakujem za info 😉

janinah
28. jan 2021

Neroznasala by som zbytočne nákazu....

mogaa
28. jan 2021

@doda26 nie nemusí, ale kontakty nech sa objednajú na PCR testy.....ak mu výde pozitívny antigénový test, tak sa berie ako pozitívny, normálne zavolať doktorke aby mu vystavila karanténnu PN, v karanténe ostávajú všetci členovia domácnosti.....

nina255
28. jan 2021

@doda26 ked uz raz vysiel na teste to je jedno akom ci pcr alebo antigenovom pozitivny nemal by nikam chodit

nikolet29
28. jan 2021

@mogaa nevieš poradiť či sa za PCR test bude platiť ak som v domácnosti s pozitívnou osobou?

suve99
28. jan 2021

@nikolet29 ak si v domácnosti s pozitivnym členom, PCR Ti urobia zadarmo, musíš dodržať karanténu

nikolet29
28. jan 2021

@suve99 a si si istá? Už som rozmýšľala že sa radšej odhlásim z neho aby som náhodou neplatila..a na linku korony sa ťažko dovolať

suve99
28. jan 2021

@nikolet29 som...známa sa necítila OK, zašla na ATG test a pozitiv. Musela objednať manžela i 3 deti, hoci majú pod 8 rokov...šli na PCR a zadarmo. Museli sa prihlásiť cez net a dať do poznámky, že majú pozitiv mamu, manželku...

kika831
28. jan 2021

@doda26 ahoj, riesili sme presne to iste. Volala som na hygienu, povedali ze uz urcite nemam na PCR chodit. Treba len zavolat obvodnemu.

sisa_s
28. jan 2021

@kika831 no mne zase v Cr po pozit antigene povedali, ze urcite ist hned na pcr, lebo su antigeny naprd 😀 a o par hodin som mala negativny pcr 🙂 zbytocne by som 10d sedela v karantene

luccija
28. jan 2021

@nikolet29 neplati sa nie je dolezite ci ste v spolocnej domacnosti, ale celkovo stret s pozitivnym moze to byt aj sused, kolega...na objednavke pises meno pozitivneho

doda26
autor
28. jan 2021

@kika831 nam tiez presne toto povedala obvodna, ze pokial ma clovek priznaky a antigenovy vide pozitivne tak uz nemoze ist na PCR 🙂 hned domov do karanteny...

jankulka01
28. jan 2021

@doda26 dobre vam povedala, antigeny byvaju nepresne skor z dovodu falosnej negativity, ak vyjde AG test pozitivny, aj PCR by bol na 99% pozit tiez. A ano, ak ste boli v kontakte s pozitivnou osobou, mate narok na PCR zadarmo. Doktorovi zavolat alebo poslat email, ze ma otec pozitivny test, on vystavi PN.

kika831
29. jan 2021

@sisa_s ale rozdiel je v tom ze ak vykazujete priznaky a mate pozitivny antigen tak uz mate sediet doma v karantene. A popravde- v mojom pripade kedze som ledva vstala z postele tak si ani neviem predstavit absolvovat este PCR testovanie - anrigen pozit.