Otázky ohľadom hormonálnej antikoncepcie.

limetka69
18. dec 2019

ahojte baby, mám 29 rokov, nikdy som antiku nebrala, po dohode s gynekológom som sa rozhodla, začať ju brať, deti neplánujem. dôvodom je, že mi robil hormonálny profil a zistil, že mám zvýšené androgény, teda mužské hormóny, z toho sa odvíjajú problémy ako mastné vlasy, agresivita, chĺpky na neželaných miestach a akné, idem do toho hlavne kvôli akné, pretože nič iné mi nepomohlo, nič, ani kožná, ani zmena stravy, dennodenne mám nové bozule po xichte, vyzerám horšie ako pubertiak, a už mám toho dosť, zaujíma ma pár vecí, či sa z takejto antikoncepcie priberá, to je najpodstatnejšie, či sa môže na antikoncepciu piť a či sú tu baby, ktoré fajčia a berú antiku, ďakujem.

denden77
18. dec 2019

@limetka69 ja som ju dlhe roky zapijala vinom, ci inym mokom a fajcila.. a tu som 😁

limetka69
autor
18. dec 2019

@denden77 vdaka 🙂 poteší 🙂

denden77
18. dec 2019

@limetka69 kamoska musela kvoli cigaretam Dr. podpisat papier, ze si je vedoma zvyseneho rizika tromboz a mne Dr. jemne naznacil, ze by bolo vhodne s tym seknut, ked sa chcem ladovat antikoncepciou 😊 alko nikdy nikto neriesil.. a co sa priberania tyka, z jednej som pribrala, z druhej nie.. je to indivindi zalezitost 😊

limetka69
autor
18. dec 2019

@denden77 ano, tiez ma doktor varoval, preto som sa na to pytala, tiez vravel, ze s tym seknut, no a to priberanie a chudnutie, napadlo, ma ci to nezavisi od hormonu, ktory to obsahuje, nedavno som schudla a nerada by som to pribrala naspat

modrykoniicek
18. dec 2019

Piť môžeš, fajčiť... Nemalo by sa.Ja fajčím jednu za deň :D nie som taký fajčiar.A konkrétne z mojej sa nepriberá.

irusa
18. dec 2019

áno na niečo ti antika pomôže..no čakaj aj x nežiadúcich účinkov, ktoré sa môžu pridružiť časom.... je to len ďalšie svinstvo na ktorom zarába farmaceutická spoločnosť a ten kto ti ten skvost predpíše.....

limetka69
autor
18. dec 2019

@irusa myslíš, že si mi oznámiila niečo čo neviem? ale veru, poradiť si mi neporadila

kofilka33
18. dec 2019

@limetka69 neviem či na tvoj problém je dobrá antikoncepcia. Ja som užívala veľmi dlho antikoncepciu a po jej užívaní mi vznikli presne tie isté problémy čo máš ty teraz.Radsej by si si mala dať vyšetriť štítnu žľazu .Ja som si ju dala vyšetriť presne koly tým problémom a endokrinologicka mi povedala okamžite vysadiť a v žiadnom prípade už nikdy neuzivat.Este som z nej aj pribrala aj keď gynekológ tvrdil ,že z nej v žiadnom prípade nepriberiem.Takze tak.A ďalší problém neviem otehotnieť už dlhší čas lebo mám koly antikoncepcii pcso,hormonálnu nerovnováhu ...Fakt skús ísť endokrinologovi a s ním sa poradiť.Gynekolog veľmi rád na každý problém predpise antikoncepciu ,lebo čím viac predpise tak má väčšiu províziu .

irusa
18. dec 2019

@limetka69 no ak si si všetkého plne vedomá..tak daj antiku a aj kľudne používaj alkoholické nápoje a fajčí... a určte ti nemusím radiť, že antika na každého vplýva inak ... to určite tiež vieš... ako nevidím dôvod vôbec zakladať túto diskusiu, keď všetko ovládaš...

limetka69
autor
18. dec 2019

@kofilka33 tak moj gynekolog mi ju nerad predpisuje, mozno si mala zle zvolenu antiku, neviem, mne by mala upravit tie veci, pretoze mi ju vybral na zaklade hormonalnych testov, tebe asi len nesadla antika, zvysila ti muzske hormony, mne ich treba znizit. neviem ako to bude, ale za pokus mi to stoji 🙂

irusa
18. dec 2019

@kofilka33 tiež si jej neporadila..... ona všetko ovláda ...ona chce počuť, že nepriberie a môže piť, fajčiť a sexovať bez nehody....

irusa
18. dec 2019

@kofilka33 a k tomu sa zbaví pupákov

kofilka33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
limetka69
autor
18. dec 2019

@kofilka33
no dá sa tu normálne komunikovať? ako si idem svoje? gynekológ mi povedal, že mi dá takú antikoncepciu, aby mi potlačila, tie mužské androgény, aby sa mi vyrovnali hormóny, ja neviem ako sa to robí, neštudovala som medicínu, normálne sa pýtam. a neviem všetko predstavte si,
@irusa tebe som ako čo urobila? slušne sopm ti napísala, že viem, že antikoncepcia je svinstvo, asi preto s ňou doteraz nemám skúsenosti, neodpovedala si mi na nič z opýtaného, a teraz ma tu budeš urážať? že všetko viem, možem piť, fajčiť a sexovať bez nehody? by som ti dopriala taký zjazvený xicht, nauč sa chovať.

irusa
18. dec 2019

@limetka69 keď sa sa ukľudniš ty, tak určite bude každý s tebou komunikovať slušne..... no píšeš , že nevieš všetko a človek ti napíše, že to je len ďalšie svinstvo, ktoré ti niečo upraví, ale v zápätí poškodí tak napíšeš citujem :,, myslíš, že si mi oznámila niečo čo neviem? ale veru, poradiť si mi neporadila ,, ako netuším v čom chceš poradiť.....

kofilka33
18. dec 2019

@limetka69 ok keď myslíš ,že ti pomôže tak ju začni užívať.Ale ver ,že ti nepomôže.Antikoncepcia obsahuje mužské hormóny.Preto je to antikoncepcia.Skus niečo prírodné napr.Gynex.

limetka69
autor
18. dec 2019

@irusa ja som kľudná, nič neslušné na svojej odpovedi nevidím, v príspevku je pár otázok a ani na jednu si mi odpoved nedala,
@kofilka33 gynex som užívala, nepomohol mi

irusa
18. dec 2019

@limetka69 stačí si prečítať...ale určite si to čítala https://primar.sme.sk/c/6712439/ak-fajcite-horm... ...to, že niekto fajčí, či pije a berie antiku a v pohode to znáša ,, zatiaľ ,, nemusí to byť tvoj prípad...každé telo je iné

irusa
18. dec 2019

@limetka69 a áno bola som mladá , sprostá a antiku som brala.... preto som ti napísala, že je to riadne svinstvo.... mám problémy , ktoré mám a aj vďaka nej...takže každá ktorá to zmýšľa a uverejní to na sociálnu sieť - snažím sa ju upozorniť aby si to poriadne zvážila...či jej to stojí za to

kofilka33
18. dec 2019

@limetka69 tak si daj radšej vyšetriť štítnu žľazu.Problem môže byť tam.Antikoncepcia tvoj problém nevyrieši aj keď gynekológ tvrdí ,že áno.Ale je to len na tebe ako sa rozhodneš.Ja ľutujem ,že som niekedy antikoncepciu začala užívať.Narobila viac zla ako pomoci.

limetka69
autor
18. dec 2019

@irusa dakujem za clanok, este aj tam je napisane, ze vhodny vyber antikoncepcie potlaca androgeny,

limetka69
autor
18. dec 2019

@irusa dakujem, ja viem, ze je to svinstvo preto som ju nebrala, ale rozhodla som sa, ze do toho pojdem, ide len o polrocnu liecbu. nechcem to brat roky, ked som si mala vybrat medzi tym a roaccuttanom vybrala som si toto.

irusa
18. dec 2019

@limetka69 je to čiste na tebe ako sa rozhodneš...ako verím ti, že je nepríjemné ak si celá vysypaná vyrážkami..... no antika ti možno upraví pleť, ale v tele môže narobiť hroznú šarapatu... ja som sa za tie roky poučila ... dva roky som bez a už by som si to nikdy nedala....

irusa
18. dec 2019

@limetka69 držím prsty , nech ti to pomôže

angelinja
18. dec 2019

ach..zato ze je niekto proti antikoncepcii nemusite zavadzat..ano pomoze ti to..ja osm tiez brala,..ano uz by som nebrala...ale ano budes krajsia, nebudes mat akne atd..netrepte prosim vas ked neviete ako je to s antikonc-..ano su uz vsleiake ..kedysi ja osm brala trinordiol ci jak sa to vola..to ej urcite uz zastarale a plet som mala super...ziadne bolesti menzesu ani nic..tka ..ano to ze je to chemia atd..je vec druhaaa...ale na akne jej pomoze

irusa
18. dec 2019

@angelinja tvrdím niekde, že nepomôže ???? Píšem v jednom pomôže a v druhom uškodí...tak ako všetky tabletky

angelinja
18. dec 2019

a nepribrala osm teda nic..ano fajcit ani pit sa nema..ja osm robila vsetko mala som 18 -22 rokov takze som z vysoka kaslala na to co sa ma a co sa nema...neni napisane ze priberes ale mozes..kazde telo je ine..toto sa neda vôbec povedat ze co to bude robit tebe..

angelinja
18. dec 2019

@irusa a ja som to napisala priamo tebe ze si to tvrdila??aj ine tu predsa pisali nie??a nepisala osm to naschvál ze kto presne lebo nemiensim sa tu hadat o blbosti jak male deti

irusa
18. dec 2019

@angelinja ani ja.....

limetka69
autor
18. dec 2019

dobre baby, nehadajte sa, dakujem za odpoveda, aj rady. 🙂