Ostroha pätovej kosti, poraďte mi nejakého odborníka

anapora
11. okt 2019

Ahoj. Prosím o radu, alebo skúsenosť.. Už niekoľko rokov ma trápi bolesť päty. Prešla som si obstrekmi, ultrazvukom, ožarovaním (absolvovala som všetky tri série po 3x) v Ružomberku. Nasledovala 10x rázová vlna.. Už som bezradná. Keďže to mám pri achilovke lekár tvrdí, že operácia je riziko.. Nosím aj gélové vložky.. Nepoznáte niekoho, kto by mi s tým pomohol? Nejakého dobrého odborníka.?vďaka

3009
11. okt 2019

@anapora aj ja to mám a absolvovala som už všetko. Posledná možnosť je operácia. Na to ti žiadny odborník netreba, lebo buď budeš priebežne si to liečiť - ultrazvuk atď. a mať určitý čas pokoj, alebo radikálne operácia. Ja by som na operáciu určite nešla, lebo to nemáš záruku, že po čase sa ti urobí znova.

modrava
11. okt 2019

@anapora kedy si mala posledne ozarovanie? mne to preslo az pol roka po ozarovani

zuzankkaa1
11. okt 2019

@anapora ahoj,aj ja to mam,uz dlho a tiez mi nic nepomaha..noha ma boli z kazdej topanky,vlozky nepomahaju...ako ta ta noha boli? Boli len pri pate alebo sa to taha aj pod koleno? Lebo ja si uz zacinam mysliet ze je to mozno aj nieco ine...

anapora
autor
11. okt 2019

@modrava ešte minulý rok 😐

sta0
11. okt 2019

Na toto pomaha krem san'aktiv so solou z mrtveho mora a donho kvapnut olej z 31 bylin, mam to odskusane na znamej. Nevedela ani par krokov spravit bez bolesti a po vyskusani tejto kombinacie uz prejde na kratsie vzdialenosti bez problemov ;)

anapora
autor
11. okt 2019

@zuzankkaa1 presne ja mám tiež taký pocit... Akoby sa mi to ťahalo do lýtka.. Keď som bola na poslednom ožarovaní povedali mi, že ak to neprejde, tak mám vyhľadať iného odborníka.. Ale koho???

anapora
autor
11. okt 2019

@sta0 a kde to kúpim?

jonnie
11. okt 2019

Uz za to nic nedas...skus babsky recept: 2 tyzdne macat nohu kazdy den v praslickovom kupeli a potom natriet kostihojovou mastou a druhy den ricinovym olejom. Toto striedat v natierani pocas 2 tyzdnov.

anapora
autor
11. okt 2019

@jonnie kostihoj som už tiež skúšala.. Aj listy aj tinktúru😐

jonnie
11. okt 2019

@anapora Ale skus v tejto postupnosti. Mne zabralo..a to som nevedela stat. alebo teraz nazbieraj gastany a do platenneho vrecka a vecer po tom masiruj nohy.

anapora
autor
11. okt 2019

@jonnie a aké výrobky ste presne použila? Z lekárne? S akým obsahom...

jonnie
11. okt 2019

@anapora Z lekarne...ale obsah netusim. Raz som si to uz od bolesti natrela aj Flector... Ale tie kupele mi uvolnili nohu. ZA vyskusanie nic nedas...tiez sa mi to zdalo "malo"....no zatial mam klud. A topanky uz len s gelovou podpatenkou a trosku vyvyseny opatok. Ja som to pokaslala asi balerinami.

zuzankkaa1
12. okt 2019

@anapora zapal nervu v nohe...ja som bola u neurologa. Dal mi 3 infuzie a bolesti na cca 3m ustupili ale vratili sa. Mna pata,clenok a pod kolenom boli...jeden cas sa mi zda ze mi az normalne trpne. Ja idem cestou neurologa,MRI a pod.

anapora
autor
12. okt 2019

@zuzankkaa1 a máš aj ostrohu? Alebo sú tie bolesti len zo zápalu nervu?

zuzankkaa1
12. okt 2019

@anapora no ved prave....ze na ortopedii mi povedia ze mam ostrohu a na neurologii ze mam zapal nervu...sedaci nerv,tzv.ischias,ked ides od krizov,on vedie po 4 drahach az dole do nohy,k prstom...preto ta bolest aj v nohe okrem paty..to povedia na neurologii...ale kedze dali infuziu a bolest odisla,tak ja si myslim ze skor to bude nieco ine ako ostroha. Skus odpozorovat,ked napr.sedis alebo mas prelozene nohy,ci sa ta bolest nezhorsi..ja som napr.teraz vonku s detmi,presla som 500m,sadla som si a normalne citim jak mi trpne pata a boli pod kolenom...otras 😢😢

anapora
autor
12. okt 2019

@zuzankkaa1 a na rentgene ti vidno ostrohu na päte?

3009
12. okt 2019

@anapora áno na RTG vidno ostrohu.

zuzankkaa1
12. okt 2019

@anapora traja ortopedi na to pozerali. Dvaja nevideli,jeden videl. Dexamed,kortikoidy,ale nie do paty ako obstrek ale do svalu,bud ako injekciu alebo vo fyzaku ako infuziu,si neskusala? Toto celkom zabera...

simca06022011
12. okt 2019

Topánky a vhodné vložky... Nič iné mi nepomohlo. Keď skončím na deň do iných topánok tak zase bolesti .. čiže u mňa iba to pomohlo

sta0
12. okt 2019

@anapora cez poradcov firmy Just. Bud pozri niekoho na ich stranke kto je v Tvojom okoli, alebo mi napis do spravy, Ja tiez robim s Justom BA a okolie, mam aj mensie balenia a vzorky na vyskusanie. Ak nepomoze da sa do 30 dni vratit.

anapora
autor
12. okt 2019

@sta0 už som objednala.. Ďakujem

sta0
16. okt 2019

@anapora tak nech len pomoze ;)

petrasto
27. sep 2022

@anapora pomohlo ti nakoniec nieco na ostrohu?

anapora
autor
27. sep 2022

@petrasto veru nepomohlo 😑, je to haglundova exostóza, zvažujem operáciu, v skratke (odstránenie z patovej kosti, tým sa zmierni tlak výrastku..) Neviem, ty nevieš o takýchto zákrokoch?

petrasto
27. sep 2022

@anapora trapim sa s patovou ostrohou, neviem ci je to to iste ako pises ty. Mam za sebou obstreky, magnet, laser, razove vlny. Razovky pomohli na 2 roky, ale teraz mi uz nezabrali. Idem do RK na oziare, tak dufam, ze pomoze to.

anapora
autor
27. sep 2022

@petrasto pomôže uvidíš 😉

juraaasek
17. feb 2023

Na haglundovu exostózu pomôže len operácia nič iné sám hu mám všetko iné na nič len premarnené peniaze a čas

anapora
autor
18. feb 2023

@juraaasek
dobrý deň
A vy ste absolvoval operáciu?

veronique1988
14. mar 2024

@anapora ahoj prosím zabralo niečo nato? Ja to mam od leta a nemôžem sa toho zbaviť ..absolvovala som obstek , rasovú vlnu ,ladovanie ,masaze a nič 😑

anapora
autor
5. apr 2024

@veronique1988 operácia 😎😉