Ošetrenie koreňových kanálikov

2. dec 2023

Ahojtr baby pred 3dňami ma z ničoho nič začal strašne boliet plombovaný zub tak som šla k zubárovi ktorý mi zistil zápal nervu pod plombou, dal mi antibiotiká a v pondelok mi bude nervy vyberať, čo mám od toho čakať? Bolí to? Nikdy mi nič podobné nerobili. Ďakujem za každú radu 🙂

koniarova
2. dec 2023

Nebolí. Veď dá injekciu. Hlavne si priprav peňaženku.

unicornlady
2. dec 2023

Dá ti injekciu (aspoň mne to bez injekcie nerobili), prípadne si vypýtaš.
Vyvŕtať ti musí zub do hĺbky a potom takou ihlou špárať (tam sú na nej také drážky, skoro ako keď máš šróbik), bude ti tam dávať takú horko-kyslú tekutinu, v podstate ti nejak preruší tie nervy. Potom ti dá vložku,možno o nejaký čas ti to znova "prepichá" a dá vložku.
Potom ti vyplní kanáliky a pošle na rontgen, dá vložku. A poslednýkrát ti dá aj plombu.

https://cityclinic.sk/endodoncia/

autor
2. dec 2023

@unicornlady a bolelo?

gemerka17
2. dec 2023

Je to bezbolestné ošetrenie. To sa báť nemusíš. Už sa len rozhodni, či to chceš mat kvalitne a dobre ošetrené na prvý krát u zubára s potrebným vybavením alebo pôjdeš na také ošetrenie 2 krát či prídeš o zub.

gemerka17
2. dec 2023

Potrebuješ toto https://cityclinic.sk/stomatologicky-mikroskop/ aby mal zubár v ambulancii, inak utekaj.

diewcatqoo
2. dec 2023

Toto najviac boli na konci, ked doktor oznami cenu 😬

unicornlady
2. dec 2023

Nebolí to, keďže ti pichnú injekciu od bolesti.

koniarova
2. dec 2023

@diewcatqoo presne 😂😂😂

lubkovaandrejka
3. dec 2023

Ahoj, vies co, parkrat ma to nebolelo vobec a raz ma to bolelo dost. Vzdy som mala injekciu. Uvifis no. Hadam to bude bezbolestny pripad 🙂

viky173
3. dec 2023

Neboj sa, urcite Ta to nebude boliet, a tym, ze si dostala aj ATB na preliecenie zapalu zaisti, ze anesteza Ti zaberie. Niekedy totiz pri zapale nemusi anesteza zabrat, ale Ty mas lieky, takze bude to bezproblemove. Drzim palce a daj potom vediet

viky173
3. dec 2023

@diewcatqoo ano, to mas pravdu 😂 aj ked teda nie je to smiesne, ze je to zial realita