Opuchnuté prsty na rukách

bella1988
21. feb 2022

Ahojte zienky,prosim vas,mate skusenosti s opuchnutymi prstami na rukach.Opisem moj problem-prvykrat som si vsimla v decembri,ked som si po dlhsej dobe isla dat obrucku,ze mi ide tazsie navliect na prst,o zvliekani ani nehovorim,to som si musela namydlit ruky...Ono ani neviem,ci by som si to vsimla,keby som.si fakt ten prsten nesla dat,lebo tie prsty nie su viditelne opuchnute,skor mam pocit akoby sa mi zvacsil ten klbik v strede prstu a ta cast pod nim(neviem,ci som to napisala zrozumitelne).Nepribrala som,vazim.rovnako ako,ked som sa vydavala,nesolim nadmerne,nakolko mam 2 male deti,pitny rezim mam dobry,vypijem 2l vody denne urcite.Na nete som.sa docitala same katastroficke veci,akurat som z toho v strese.Chystam sa buduci tyzden k obvodnej na preventivku,urcite jej to spomeniem,ale zaujimaju ma aj vase skusenosti.Este doplnim,ze mam autoimunitne ochorenie stitnej zlazy,beriem Euthyrox 50,ochorenie mi vypuklo tesne pred svadbou,na zaciatku tehotenstva a teda uz mi aj zostalo,teraz to budu 3 roky.Vopred vam dakujem za akekolvek postrehy

simsalabim
21. feb 2022

@bella1988 ak sa ti zvacsil klbik, moze to byt jeden z priznakov artrozy, vtedy klb vie zhrubnut.

babulkomale
21. feb 2022

@bella1988 mne napadla artroza, na RTG ta posle aj obvodna. Nemas v noci a rano stuhnute prsty? Take ako nerozhybane? Nie mravcenie ale stuhnutost.

bella1988
autor
21. feb 2022

@bella1988 citala som aj o tom,ale to sa deje aj v takomto nizsom veku?Este len budem mat 34...

bella1988
autor
21. feb 2022

@babulkomale co ja viem,asi ani nie,nevsimla som si.Ak aj ano,tak uplne minimalne...

simsalabim
21. feb 2022

@bella1988 deje sa to aj v nizsom veku. Ja ju mam cca od 40 (nie na rukach) a priznaky som uspesne ignorovala (resp. nezaradila ako problem) niekolko rokov pred tym.

bella1988
autor
21. feb 2022

@simsalabim a ako sa ti to prosim zacalo prejavovat?Ako sa liecis?Ja som urobila blbost,ze som zacala googlit a od atrozy,artritidy mi vyhodilo aj take veci ako zlyhavanie obliciek,ci pecene...no uplne na nervy som a dost sa bojim.Druha vec je,ze nebyt kauzy prsten,tak si to vazne asi nevsimnem

simsalabim
21. feb 2022

@bella1988 ja mam artrozu na prstoch noh. Proste ma vecer boleli nohy. Strasne. Myslela som, ze som vela na nohach… Potom som v lodickach zacala mat otlacene cervene pasy od topanok okolo klbov prstov (akoby mi boli uzke, ak si vsimnes, skoro vsetky lodicky ci baleriny maju okraj okolo velkych klbov prstov, kde sa chodidlo napaja na prsty. A nepatrnym zhrubnutim mi to tlacilo akurat na ten klb). Vymenila som topanky, o par mesiacov to iste… kazdy krok bolesti aj v teniskach. To uz som sla za obvodnou - krv, rentgen. No a rentgen to ukazal… kym som dostala termin u ortopeda, myslela som, ze budem chodit o barliach. Artroza sa nelieci, iba udrzuje 🤷‍♀️ Rehabilitacie, terapie, cviky, tablety na klby. Komplet zmenene topanky. Pricina? Nikto nevie. Z obuvi to nie je, vzdy som nosila rozumne topanky, lodicky so sirokou spickou na nizkom podpatku (3cm), do prace casto aj take slusne poltopanky ku kostymu… teraz mam stastie, ak nieco schopne do prace viem obut.

No a zlyhavanie obliciek ci pecene sposobuje velky opuch. Viem, o com hovorim, mame takto choreho v rodine. To je opuch na nohach od prstov nad kolena napr. Nie iba okolo klbu.

bella1988
autor
21. feb 2022

@simsalabim och,to znie velmi bolestivo,mrzi ma to,musi to byt tazke s takou bolestou zit kazdy den,o to viac,ze u teba ide o nohy,ktore proste fakt setrit nevies,kedze chodit musis...mna matie to,ze ja bolesti nemam,preto mi je to take divne...a ten clen rodiny,co ma tie velke opuchy,tak ma problemy s pecenou,ci oblickami?ja sa bojim tych obliciek,lebo som mala v zivote asi milionkrat zapal mocovych ciest,mne staci pozriet na studenu vodu a je to tam,tak ci som si to nejako neposkodila...

simsalabim
21. feb 2022

@bella1988 ma problemy s pecenou. No a co sa tyka klbov a bolesti - neviem, kedy pri artroze zacne bolest. Ale jeden z mojich klbov ma zacal boliet az nedavno, hoci mi roky hovorili, ze je v horsom stave ako rovnaky klb na druhej nohe -a prave ten bol bolestivy 🤷‍♀️

No a ty si radsej zajdi za lekarom a nestras sa katastrofickymi scenarmi…

3petka
21. feb 2022

@bella1988 ja mám tiež štítnu presne ako ty a keď náhodou niečo robím rukami dlho a je to viac namáhavé tak mi strašne opuchnu prsty. Až má bolia, po pár hodinách mi to prejde ale stáva sa to naozaj výnimočne…

floren
21. feb 2022

@bella1988 kedy to opuchnu prsty? Mne napríklad v lete. Alebo teraz, predtým ako idem von mi je obrúčka voľná a keď sa vrátim do tepla, tak ju neviem dať dolu, tiež musím dať ruku pod vodu

bella1988
autor
22. feb 2022

@simsalabim Idem buduci tyzden na preventivku,len dovtedy sa asi zblaznim

simsalabim
22. feb 2022

@bella1988 neblazni. Ved to nie je koniec sveta.

nellynkaa
16. apr 2023

@bella1988 ahoj prosim ako si dopadla? Ja mám podobný problém a nič mi nezistili. 🤷🏼‍♀️ Zistili ti niečo?