Opuchnuté oči, svrbenie, upchatý nos. Je to alergia alebo astma?

6. jún 2022

Ahojte, zacalo to asi 5 rokov dozadu. Vzdy zaciatkom juna, skoncilo to na konci augusta. V sucasnosti to zacina uz v maji, a konci tiez koncom augusta. Najskor som to neriesila, nic vazne, opuchnute oci, svrbenie, upchaty nos ale riadne, niekedy aj 5 hodin vkuse, no kaslala som na to.

No momentalne som na tom tak, ze niekedy su dni bezproblemove no inokedy sa v noci cca vzdy v rovnakom case okolo 2 budim s tym, ze sa mi tazko dycha, nemozem sa poriadne nadychnut, piskam pri dychani, svrbi ma hrdlo oci ma rezu tece mi z nosa..

Mam taky pocit, ze toto uz nie je alergia a myslim ze mi to asi preslo do astmy.. chcela by som sa spytat, mate to niekto podobne, neviete nahodou ak ste niekto alergik alebo astmatik, ci to moze byt alergia na pel, alebo ta astma? o tyzden idem k alergologovi, len by ma tak predbezne zaujimalo, o co konkretne sa moze jednat, alebo aj alergia na prach, roztoce a pod…

dakujem!

mima1991
6. jún 2022

ahoj, kludne moze byt bronchialna astma, piskoty som mala aj ja, zuzene dychacie cesty, len u mna to prislo nahle vecer, nevedela som zrazu prejst ani 2 metre a zadychala som sa, nevladala som dychat a na pohotovosti ma vyplasili s CHOCHP, pritom mam len 30 rokov, dali mi inhalator a hned som sa objednala k pneumologicke, po vysetreniach u nej, pomocou spirometra, mi bola diagnostikovana bronchialna astma. Teraz cakam este na vysetrenie u alergologa. Urcite to netreba podcenovat, prepac, ale neviem si predstavit mat problemy 5 rokov a neriesit ich, lebo ta astma ani nemusela prepuknut takto u teba, keby skor riesis. Drzim palce

simsalabim
6. jún 2022

Aleggicky pochod...alergia, potom astma. treba ist k lekarovi po lieky, po sezone na testy a zahajit desenzibilizacnu liecbu. Nechapem, naco sa tolko rokov trapis.

pribinak
6. jún 2022

Prečo si dávno už nešla k doktorke? Veď na tvoju sezónu alergie tá vedia pekne zaliekovat a nemusíš sa takto trápiť.

Je fakt že neliecena alergia sa preklopí do astmy a to su už potom vážne problemy a toto sa tvári to pískanie už ako začiatok astmy

Aspoň v lekárni si rýchlo niečo kúp

autor
6. jún 2022

@pribinak minuly rok som si kupila claritine, ale to bolo len horsie

autor
6. jún 2022

@mima1991
@simsalabim nebolo to natolko “zle” ze by som sla, len teraz uz to je trochu ine…

a este som chcela napisat ze aj vecer, ked sa z chuti zasmejem, tak vtedy ma chyti trochu ten kasel a to, ze sa mi horsie dycha..

dakujem za rady!

pribinak
6. jún 2022

Veď keď nefunguje jedno, skúsim druhe: zyrtec, zodak, …

mima1991
6. jún 2022

mne na sennu nadchu ako tak pomaha desloratadin, ale je na predpis a inhalator mam relvar ellipta, nic ine neberiem, dam si to rano a pohoda cely den, v zasobe mam pre istotu jeden ventolin, ale odkedy mam ten relvar nebolo mi ho treba. Musis ist k doktorovi, to je jedine riesenie, ak ti astma len zacina, da sa to super podchytit 🙂