Opuchnuté nohy po pôrode

30. aug 2024

Aka je vasa skusenost s velkym opuchom noh po porode? V nemocnici sa tvaria, ze je to bezne a vraj len vykladat nohy. Mne sa to nezda, google toho tiez vela nenasiel. Je to bezne? A co s tym robit? A ako dlho to bude trvat? Od zdravotneho personalu som sa nic nedozvedrla.

domka222
30. aug 2024

Ja som mala tiež tak po pôrode, že som si ledva šľapky obula. Neviem presne po akom čase,ale prešlo to myslím až keď som bola už doma

autor
30. aug 2024

@domka222 Ja uz si ani tie slapky neobujem.

maryetta
30. aug 2024

Fuha a kolko si po porode? Hlavne ich ozaj vykladat treba. Ja som sice nemala opuchnute-iba pocitovo. Ale toto by som sa veru zlakla.

domka222
30. aug 2024

Je to dosť možné. Ja som mala o dve čísla väčšie 🤭 skús sa opýtať poprípade inej sestričky, keď si vymenia zmeny. Alebo sa rovno opýtaj ráno pri vizite

veronika_sk000
30. aug 2024

mala som to presne tak isto, jedna sestricka, ze to je normalne, lebo telo zadrzuje vodu kvoli dojceniu, dalsia sestricka, ze toto rozhodne normalne nie je, ale s riesenim neprisiel nikto 😂 uz som to tu raz tusim pisala, mala som nozicku velkosti 36 a odchadzala som z porodnice v decembri v otcovych crocsoch velkosti 43, tak som mala nohy opuchnute, doma mi to ustupilo

tinalia
30. aug 2024

Je to normalne. Prve 4 dni som ich mala hrozne, neskor mi odpuchli ale svoje topanky si uz neobujem, zvacsila sa mi noha 😅

snowflakenel
30. aug 2024

Prejde to, ked sa.budes viac hybat. Ja som mala.nohy ako palicky, no po porode opuchli, asi tyzden to trvalo

krpka
30. aug 2024

tiež som mala ale len jednu nohu...kázali vykladať v pôrodnici...kým som šla domov tak to odpuchlo

zuzanna33
30. aug 2024

Ja som mala extrémne opuchnuté musela som brať lieky a zostať o dva dni dlhšie v nemocnici.

jaskolka
30. aug 2024

Mala som opuchnuté nohy pár dní po pôrode, ale zase nič extrémne, domov som šla už normálne. Treba aj zvýšiť príjem bielkovín, tvaroh, syry, jogurty

bolarazjedna
30. aug 2024

Pri prvom som mala nohy po pôrode ako slon, neobula som ani sandale - ramienok ani neobopol môj členok, a ledva som obula šľapky... trvalo to 10dni, lekárka povedala, že je to normálne, samé odznie, tak aj bolo. Pritom nemala som počas tehotenstva ani náznak opuchu, a to som rodila v lete.
Pri druhom som mala tiež opuchnuté nohy, trvalo to minimalne týždeň.

jablkovastrudla
30. aug 2024

Ja som ich mala strasne opuchnute ale vraj to bolo z epiduralu, za cca 2-3 dni odpuchli. A to pocas tehotenstva som nohy mala uplne normalne. Vela pit a vela chodit odporucam.

zojanka
30. aug 2024

Na druhy den po porode mi strasne opuchli nohy. Ale ze strasne. Doktor na vizite povedal ze je to bezne a mam zvysit prijem bielkovin. Domov som sla v manzelovych slapkach lebo som nic neobula. Tak do 7-10 dni mi to odpuchlo potom.

anavixy
30. aug 2024

Tiez viem tak, ze je to normalne aj bezne. Malo by sa to upravit behom sestonedelia, treba sa hybat, doplnat bielkoviny, dostatok tekutin.

malaopicka
30. aug 2024

Je to absolútne normálne. “Spraví” sa to samo časom. Prečo si myslíš, že to nie je normálne, keď ti to lekári potvrdili? Radšej budeš veriť googlu? 🤦🏻‍♀️

ina2405
30. aug 2024

Asi po týždni mi nohy odpuchli. Mala som to po každom pôrode a to mi pred pôrodom nepuchli vôbec.

autor
30. aug 2024

@malaopicka ano, presne. Lekari tiez velakrat pochybia.

malaopicka
30. aug 2024

Nemám slov…svet ide do prdele a ľudia sú čím sprostejší. Sorry, not sorry.

svetlonos
30. aug 2024

Presne, zvys príjem bielkovín, to pomáha! Aj ja som mala po prvom porode toto. Vyhľadala som nohy kedy som mohla a davala si na ne mokru studenú plienku. veľa som chodila koli malemu hore dole, bral infuzky par dni. Preslo mi to asi po 6 dňoch a doma už úplne. Šľapky som mala na poslednej duerke prevlecene, inak bez sance obuť sa. Nohy ako slon, hrozne. Tiez mi povedali, že je to bežné. Ale mala som to na izbe iba ja. Pri druhom úplná pohoda, nič som nemala.

saxana000
30. aug 2024

Ja som rodila 29.4 a komplet cele oddelenie sme mali nohy ako slonice.kym mi.muz doniesol 10 spapky chodila som po oddeleni v ponozkach naozaj je to uplne normalne ale velmi neprijemne.vykladat sa v porodnici velmi neda to az doma.ale co mne brutalne pomohlo sprav si stredavu sprchu viac krat za den.10 sekund ladova a hned 10 sekund zerava kolko znesis od kolien dolu a aspon 10x vymenit a potom praobycajna alpa natierat kazdu pol hodku..za dva dni sa mi vratili clenky.

lilizzachy
30. aug 2024

Ja som mala tiež a zľakla som sa či nemám trombozu....lekár povedal že je to normálne že to sa mení teraz tlak v tele či niečo také...myslím že to na druhý deň prešlo

autor
30. aug 2024

@svetlonos dakujem ti

drianaa
30. aug 2024

Aj ja som mala hrozne opuchnuté nohy po pôrode, a pritom som celé tehotenstvo nemala ani jedenkrát. Manžel mi nosil tvarohy do pôrodnice, snažila som sa ich vykladať… ale reálne som odpuchla až doma na tretí deň, doslova som “vycikala” 7 kíl vody za tie dva dni doma, keď som už bola relatívne v “kľude”