Opuchnutá ruka pri meraní tlaku

4. júl 2022

Stretli ste sa s tým, že keď si merate tlak tak vám ruka totálne spuchne, celé prsty a strašne ale strašne svrbí?

autor
4. júl 2022

doplním že manžetu mam nornalne zatiahnutú. Nemám pocit, že je na pevno že by mi neprudila krv alebo čo. Ked si meriam prvyraz tak to začne a cim viac meram tým je to horšie a neznesiteľne. Takze rychlo to dávam dole a neviem sa doskrabat a ruka veľká ako balvan

viestta
4. júl 2022

Na čo si opakovane merias tlak?

autor
4. júl 2022

@viestta pretože v prvom tehostenstvo som mala preeklampsiu. Teraz musím merať 3x denne. A vždy meriam aspoň po 3x. Keď si ľahnem, potom po 5 a 10 minútach bez pohybu. Aby som to nejako vedela spriemerovať. Vždy sa mi stava, že ta ruka zacne svrbiet ale teda teraz mi aj extremne opuchla- namerala som aj vysoký tlak

jonki
5. júl 2022

Opucha ti len ta jedna? Ako dlho ti trva jedno meranie? Co by sa stalo keby si skusila urobit tri meranua na druhej ruke.

autor
5. júl 2022

@jonki áno len lava, na ktorej som si ten tlak merala. Idem si zmerať aj teraz. Nápisem koľko mi trvá aj skúsim merať na druhej

jonki
5. júl 2022

Všetky tri merania rob na jednej

autor
5. júl 2022

@jonki robila som všetky merania na jednej. Jedno meranie trvá cca 1min, prava ruka presne to iste čo lava. Pri treťom merani zacne svrbiet. Ale neopuchla mi dnes ani jedna nastatie

jonki
5. júl 2022

Ten opuch je podla mna aj teplom. Minúta je dost dlho. To ti tak dlho meria automat? To svrbenie netusim. Skus merat cez tenku latku nie prismo na kozi.

autor
5. júl 2022

@jonki no práveže mne včera opuchla pri tom merani, potom tak do 2 hodín odpuchla.. Ale tlaky mám neskutočne.. asi musím ísť na pohotovost

jonki
5. júl 2022

Tlaky? Mas vysoke? Okamzite chod

autor
5. júl 2022

@jonki áno už od večera. Išla som spat že uvidim ako to bude ráno. Okolo 7 som mala lieky, teraz som merala tlak a vrchný najnižší čo som odmerala 178 a spodný 95.. a najvyšší som vrchný namerala až 217 a spodný 88.. Dnes som začala 34tt. Ale teda ja nič necítim, ze by som mala tlak vysoký. Vôbec mi nič nie je

jonki
5. júl 2022

Chod

luccija
5. júl 2022

Vysoky tlak necitis...toto je na urgent necakaj