Opuch nosnej mušle

29. okt 2023

Zienky, mali ste niektora podobny problem? Uz cca 2 mesiace sa liecim na orl na nespecificky druh alergie, mam tabletky aj kortiko.sprej. nadchu uz nemam ale mam opuch nosnej musle v jednej dierke, sposobuje mi to velke bolesti aj dierky aj tvare. Pytala som sa na alergologiu, dve orl lekarky ma odmietli vypisat ze podla priznakov mi vraj ziadna alergia nevyjde lebo to vyzera prave na nejaky nespecifikovany druh. Brali mi aj stery ale vsetko bolo ok. Okrem toho mam opuch pravej dierky, uz sa ma aj ludia pytaju co sa mi stalo. Koncom novembra idem tretiemu orl lekarovi, uz som fakt zufala...nikdy som alergie nemala, dokonca nemavam ani nadchy

trgypadl
29. okt 2023

Chod ku vseobecnej nech Ta odporuci na alergo

autor
29. okt 2023

@trgypadl ano rozmyslam ze pojdem, ze nebudem cakat ani na nazor toho tretieho orl lebo ta bolest a tlak je neprijemme

bambulka98765
29. okt 2023

pripnem sa.

katka086
29. okt 2023

Ak je musla jednostranne zväcsena, moze to byt kombinacia s kryvou prepaskou, tam sa priestor v nose kompenzuje prave zväcsenim musle, aj keby slo o kombinaciu s alergiou, tak sa nic nezmeni, proste sa dava kortisonovy sprej, ak nezaberie ten, da sa musla zmensit v lokalke takou elektrodou, ktora ju akokeby scvrke…

autor
29. okt 2023

@katka086 no cudne je to ze podla doktorky mam ovela viac zvacsenu muslu v lavej dierke a ze pocit upchatia mam citit tam a ze pravu mam 100% priechodnu ale podla mojho pocitu je opuchnuta prava a teda ma aj boli prava strana tvare plus mam opuch pravej dierky viditelny...takze ak by prislo na opku ja vlastne neviem ktpru dierku by mi operovali lebo tu lavu by som si isto nedala kedze to je pomaly moj jediny zdroj dychania a podla doktorky je prava v pohode ale pre mna pocitovo nie je...inak vraj prepazku mam vychylenu iba velmi mierne ale ze to nema vplyv na utlak tych musli...uz mi to fakt lezie na nervy, lebo nechcem uzivat tie lieky dozivotne ale takto asi budem musiet

katka086
29. okt 2023

Ked je prepaska napr. dolava vychylena, je kompenzacne zväcsena prava musla, je to tak skoro vzdy, nosom dychame v 3-4 hodinovom cykle, vzdy jedna stana viac, akonahle tam nesedia pomery-ci uz prepaska,musla, tak to kazdy clovek pociti ako nepriechodnost. Vacsinou sa operuju/zmensuju aj tak obidve. Mas dve moznosti-u kazdeho sa zacina liecbou konzervativnou-to je sprej a ked nezaberie,tak operiacia, ina moznost na tuto diagnozu nieje. Priechodnost sa da odmemerat rhinomanometriou a potom sa zvykne robit rhinomanometria po odpuchnuti obycajnym otrivinom-to by malo byt ako vysledok po operacii na porovnanie pre pacienta, ci sa to vobec oplati

autor
30. okt 2023

@katka086 len to mi je divne ze sa mi to zacalo len tak z nicoho nic...fakt neviem ci to moze byt od nejakej alergie ktoru vlastne ani nemam zdiagnostikovanu alebo je problem inde...opky by som sa strasne bala a hlavne aj z toho dovodu vyssir ze teda ta prava dierka ktoru ja citim ako nepriechodnu jr podla dr uplne priechodna

katka086
30. okt 2023

alergia moze prepuknut po kazdej chripke v kazdom veku, ale v podstate je jedno aka je pricina, liecba je ta ista, bud ten kortison alebo operacia...ked teda predpokladam,ze ine priciny ako zapaly a pod. su na orl uz vysetrene

autor
30. okt 2023

@katka086 ano zapaly aj infekcie boli vylucene...dokonca aj ta alergia tam je s takym otaznikom lebo vraj na alergiu mam malo priznakov, prakticky iba ten vytok z nosa ktpry uz ani nemam a to je vsetko...aspon tak mi povedali doktorky

zuwa78
25. feb 2024

Ahoj, poriesili sa tie nosne mušle?prosim ozvi sa mi...

zuwa78
25. feb 2024

Kde presne pocituješ ten tlak?...

autor
27. feb 2024

@zuwa78 ano, preslo mi to, ale musela mi dat orl atb kvapky a na 10 dni este nejake silnejsie antihistam.