Opuch na ľavej pazuche

22. júl 2024

Chcem sa spýtať,prosím vás neviete o čo sa môže jednať?na lavej pazuche sa mi spravil akokeby taky opuch nad povrch a pod ním to mam trošičku tvrde.......prekonala som pasovy opar pod prsnikom,práve toto podpazušie ma hrozne bolelo,bolest neskor ustúpila a teraz zasa zacala s tým, že som si objavila dnes nad povrch koze taky akokeby opuch aj zboku si to vidím ze to vyčnieva no a keď si to chytím pod tým cítim také ako som spomínala trošičku tvrde .......viete niekto o čo by sa mohlo jednať?sono prsnikov som mala robene aj s podpazušim pred necelými dvoma mesiacmi.dakujem za odpovede

marhulka13
22. júl 2024

Nepotis sa?

autor
22. júl 2024

@marhulka13 veru áno a v lete hlavne,uz naozaj nechapem co sa mi to tam robí mala som ten pas opar pod prsnikom a proste z toho má bolelo podpazušie tak neviem ci to s tým ma súvis alebo ako a ono mi to tak z boku vidno taky opuch menší a pod tým take trošičku tvrde mam akokeby do guľata alebo tak nejak

domka222
22. júl 2024

Koľko dozadu si mala opar? Nemôže to byť uzlina?

autor
22. júl 2024

@domka222 no opar sa mi spravil koncom júna a liecila som tbl niekedy do júla uz neviem do kolkateho presne

domka222
22. júl 2024

Ja som mala na krížoch. Teda v počiatočnom štádiu ešte nasadené antivirotiká. Čiže sa nerozvinul na veľkú plochu. Ale uzliny na slabinách som mala dosť veľké aj po bezprostrednom doliečení. Skús ísť za dr nech spravia sono

autor
22. júl 2024

@domka222 sono prsnikov a podpazusia som mala robene na konci mája a všetko v poriadku bolo no ja som mala ten opar len pod prsnikom a nebol až tak hrozne veľký ešte min po ňom ostali také fliačky no a podpazušie ma toho hrozne na dotyk bolelo a potom chvíľku dobre a zasa začalo a dnes som si všimla uz zboku na tom podpazuší taky menší opuch a pod tým som skúšala tlačiť prstom q mam to tam také tvrdšie nie nejak moc veľké

autor
22. júl 2024

@domka222 a bola si na Sone? A za koľko ti tieto uzliny odozneli ?

domka222
22. júl 2024

Nie,nebola. Ja som si bola istá, že je to z oparu. Ani ja som nemala veľký. Presne ti nepoviem,ja som to mala viac ako polroka dozadu,tak si nepamätám. Alebo si choď dať urobiť aspoň sono na priamu platbu,ak nechceš ísť k dr.

autor
22. júl 2024

@domka222 takže si to ani nijak neriešila? Ani s obvodnou aspoň? Aj som chcela na sono k sukromnikovi mal mi dat vedieť termín ale akosi sa neozval vôbec

autor
22. júl 2024

@domka222 a chcem sa ešte spýtať aj ta bolelo pri tých uzlinach alebo si mala len väčšie? Ze ako si to na ten dotyk cítila ci tiež také tvrdšie a tiež nad povrch kože opuchnute

domka222
22. júl 2024

Ako mierne bolestivá cca 1,5 cm hrča pod kožou. Nie,neriešila. Je aj dané, že po chorobe ak sa uzlina nezmenší, nestratí do 2 týždňov,je namieste ďalšie ich vyšetrenie. Ale keďže tebe sa stratila a znovu objavila,išla by som s tým čo najskôr

marhulka13
22. júl 2024

Mne sa to vytvorí ak sa veľmi spotim a ofukne ma. Potom ani ruku neviem zdvihnut

autor
22. júl 2024

@domka222 ja som ju najskôr nemala len bolesť podpasusia som mala až teraz sa mi spravila takto prvý krát

autor
22. júl 2024

@marhulka13 áno presne takto aj ja keď som zdvihla ruku bolelo