Operovali vám kŕčové žily klasicky?

renton
23. feb 2015

Ahojte. Aké máte skúsenosti s klasickou operáciou kŕčových žíl? Kde ste si ju dávali robiť, ako to prebiehalo, dĺžka zotavenia, či sa vám vrátili, aké viditeľné sú jazvy a tak. Za odpoveď ďakujem.

barnica
24. feb 2015

Dobrý deň ja som bola operovaná v Poprade vo Veľkej u Mudr.Evy Potockej a som maximálne spokojná. Vidno mi len svetlú jazvičku zo začiatku tam bola podliatina obrovská pod kožou čo som sa bála ale postupne do dvoch mesiacov to zmizlo natierala som heparoidom ale len modrinu nie jazvu na jazvu mi dala sodemix krém a ten pekne vstrebal jazvu len treba pravidelne krémovať. Nosila som aj kompresné pančuchy čo je dosť otrava ale dala som sa operovať na zimu čiže sa to dalo vydržať. Oni aj dporúčajú s tým nechodiť na slnko lebo potom sa robia také ako starecké fľaky ten pigment tam vytvorí nepekný rozdiel. Prebiehalo to úplne v pohode predoperačné vyšetrenie mi urobili v nemocnici za pár minút a s tým som šla na operáciu. Anestézu som mala lokálnu. Ľahla som si na stôl v tej plachte takej zelenej čo volajú pyžamo :D sestra mi zabalila nohy do deky aby mi nebola zima a anesteziológ mi vravel že teraz z viacerých strán mi pichne anestézu trošinku to štípalo ale málo a potom lekárka rezala to som cítila iba ako tlak ale nič bolestivé a cítila som ako mi krv tečie po nohe ale to skôr šteklilo. Anesteziológ sa pýtal ako sa cítim a podobne a do hodinky som už ležala na izbe,chodil ma kontrolovať,potom mi dali pohár vody a mohla som si sadnúť. Videla som to vlastne až po troch dňoch ale modrina bola viditeľná aj cez obväz a pančuchu 🙂 prebral si ma manžel a šli sme domov. Potom kontrola a vyberanie stehov vnútorné ti dajú samorozpúšťacie a vonkajšie vyberajú ale to je pohoda.