Operácia zlomeného stavca.

ajush5
5. apr 2020

Ahojte, absolvovali ste niekto operáciu zlomeného stavaca? Ako to prebiehalo, aké bolo zotavovanie a liečba? Lekári vo FNTN sú skúpi na slovo 😖

janinah
5. apr 2020

Manzel....robili xme co dr.kazali...lepsie toto ako 6,tyzdnov na posteli bez pohnutia.

ajush5
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tatianaba
11. apr 2020

@ajush5 Mojmu muzovi drotovali zlomene krcne stavce. V nemocnici bol tusim 5 dni, po operacii bol najprv v den operacie na jiske, potom uz na normalnej izbe. Hybat sa mohol. Doma tiez väcsinu veci zvladal, len sa nesmel predklanat, tocit hlavou,... dostal take papiere, kde bolo napisane, co ano, co nie a podla toho sa riadil.. Ale celkovo to zotavovanie bolo v pohode, cakala som nieco ovela horsie. Do mesiaca uz aj soferoval.

ajush5
autor
11. apr 2020

@tatianaba Ďakujem krásne, tiež som čakala, že mama bude ležať dva mesiace v nemocnici a rok sa bude liečiť. No už ju našťastie pustili aj z nemocnice. Nevedeli sme s manželom čo mame očakávať, či si ju vziať bývať k nám alebo budeme musieť za nou denne chodiť variť a podobne. Našťastie to nie je take desivé ako to znelo na začiatku.

lili3337
22. máj 2024

@ajush5 Dobry deň, mamina sa má teraz ako? Nás to čaká asi tiež, mamina sa nemôže pomaly ani postaviť, má dva stavce zlomené. Po rekonvalescencii môže teda ďalej fungovať, bolesti ustúpili? Nevieme vôbec čo čakať od operácie... Ďakujem

ajush5
autor
23. máj 2024

@lili3337 operácia dopadla dobre, rekonvalescencia bola relatívne celkom rýchla a fajn. Platnička jej tam zostala a povedali jej, že si ju ma vybrať len ak bude robiť problémy. Samozrejme pri väčšej námahe ju chrbát boli, tým že robí predavačku tak sem tam musí aj niečo ťažšie preniesť a to je trošku komplikuje život. Tak ale po zlomenine nie je nikdy už nič 100% najmä ak človek už nema 20

lili3337
23. máj 2024

@ajush5 ďakujem za info 🙂