Operácia žlčníka

fialka1523
14. máj 2023

Chcela by som vediem mam zapal prinosovych dutin a idem za 12 dní na operáciu ci mam zrušiť operáciu alebo počkať
Som hendikepovana
Beriem muconasal plus a vincentku a inhalujem

barborka1154
14. máj 2023

@fialka1523 ja by som nerušila to je ešte dlha doba na preliečenie. Ja mám teraz po operácii zlcnika a ešte keď ma operovali som mala trocha nádchu.

fialka1523
autor
14. máj 2023

@barborka1154 len ja mam rešpekt idem prvý raz a som riziková pacientka tak zato sa pýtam

fialka1523
autor
14. máj 2023

@barborka1154 a kde ste bola operovali v ktorom meste

sonula
14. máj 2023

@fialka1523 poradte sa s lekarom, to urobite najlepsie. On pozna vas stav a rizika.

barborka1154
14. máj 2023

@fialka1523 operovali ma v Bratislave na Kramároch len ja už som mala vážne problémy.

fialka1523
autor
14. máj 2023

@sonula budem zajtra volať obvodnej že čo ona povie a podla toho sa zariadim

veselo_neveselo
14. máj 2023

Este cakaj, vez to su skoro 2 tyzdne - za tu dobu normalne budes mat vyliecene. Chod za obvodnou nech zhodnoti ci ti netreba atb a za mna nic nerus.
A mimochodom, zrusit sa da do poslednej chvile, takze by som taktk dopredu vazne nic este nerusila.

taktotedanie
14. máj 2023

Zrusit
Otocia vas pri dverach a neuspia

katarinka89
14. máj 2023

@taktotedanie do operácii ma 12 dní a atb sú max na 7- 10
Dni. Keď jej ich nasadia zajtra tak o týždeň bude fit

janka_lolo
14. máj 2023

@katarinka89 dcéra keď šla na operáciu či v minulosti zo srdiečkom, tak tam musela byť mesiac bez antb a úplne zdravá čo nás 4krát otočili z BA čo ju nerobili až nakoniec na 5krát sa to podarilo, a teraz v lete keď bola so žlčníkom tak mala v papieroch písane, že minimálne 3 týždne pred nemôže brať antibiotiká, bola trochu nachladnutá asi 2 týždne pred operáciou ale to našťastie preliečila pastilkami len keďže obvodný zhodnotil, že je antibiotiká nedá aby sa operácia neodkladala, že to bude stačiť preliečiť iba pastilkami a voľnopredajnými prípravkami a na predoperačných sa jej pýtali či brala za posledné 3 týždne antibiotiká, čiže ako píše pani doktorka ja by som to tiež zrušila

fialka1523
autor
14. máj 2023

@janka_lolo ja nemám nič také pisane ze nemôžem antibiotika brat pred operaciou
Ja som brala antibiotika bo som mala zapal žlčníka

janka_lolo
14. máj 2023

@fialka1523 dcéra mala tiež zápal, a ten najskôr preliečili a ukľudnili žlčník a operáciu robili keď bol v pokojnom stave, nejako za rok aj čosi, keďže keď nerobil problémy tak dcéra nešla na kontrolu až potom keď začali nejaké problémy a chcela ísť na polroka preč tak sa rozhodla, že ide na kontrolu aby to stihla ale aj tak jej to bolo hoby platné ale tak aspoň mala pokoj od žlčníka

fialka1523
autor
14. máj 2023

@janka_lolo uvidím čo mi povie obvodná doktorka zajtra

janka_lolo
14. máj 2023

@fialka1523 jasné, ja som len napísala skúsenosť akú mám s dcérou, keď som čítala jej papiere keďže keby sa mám spoliehať na to čo mi ona povie tak neviem dokopy nič

fialka1523
autor
14. máj 2023

@janka_lolo to je pravda

taktotedanie
14. máj 2023

@katarinka89 min 14 dni bez infektu
Moze a nemusi byt fit
Po chorobe bude potrebovst nove aro a nove interne a to tak skoro nahradny termin nedostane, nove odbery

fialka1523
autor
14. máj 2023

@taktotedanie ja mam ešte ďalšie dg prader willi syndróm a inkontinenciu 2 stupňa a často bielkovinu v moči
Ja ešte som nebola u Dr na predoperacnych ani na ARO operáciu mam na 25.5 naplánovanú

fialka1523
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fialka1523
autor
18. máj 2023

Ľudia neuveriteľne sa stalo uveritelnym som zdravá bez zápalu a nádchy
Prvú časť predoperacnych mam za sebou zajtra idem po výsledky a na ARO

fialka1523
autor
30. máj 2023

Už som 5 deň po operácii a cítim sa výborne bez bolesti