Operácia žlčníka

31. júl 2022

mala by som pár otázok čaká ma operácia žlčníka tak budem rada ak mi napíšete svoje skúsenosti dakujem....
ak vás operovali laparoskopicky po kolkých dňoch ste išli domov?
máte ešte aj po operácii nejaké bolesti?
a ako ste začínali po operácii so stravou? niekde som čítala že prísna dieta najskôr len voda atd... a niekde zas že kázali hned pečivo

liz_lemon
31. júl 2022

domov sa ide podla stavu, ale muza prepustili po 48 hod., bolesti po operacii mal aj po prepusteni, co sa tyka stravy, tak nemocnica dava pokyny, zo zaciatku sa ma jest strava bez tukov, napr. on si varil kuracie prsia s ryzou a varenou zeleninou (mrkva, por a pod.) v nemocnici jedol nejake cestoviny s krupicou bez cukru, varene jablko, suchare

kuba_art
6. sep 2022

Priateľka je skoro 2 mesiace po operácii žlčníka v žilinskej nemocnici, bola tam aj s cestou ako to hovorí jej oco 3 dni, jeden deň prišla, ďalší operovali a 3 šla domov (ale ževraj preto, že už to s ňou nemohli vydržať inak by si ju tam ešte nechali ten deň a pustili by ju až 4 deň, ale bola hrozný pacient tak primár dal výnimku na prepustenie v 3 deň už normálne bez reverzu). Ona mala najväčšiu bolesť v tej časti kde mala dren zavedený inak celkom v pohode, viem, že v nemocnici jej dali ešte pri odchode novalgin od bolesti keďže jej doktorka dren vyťahovala, doma už nič nebrala, keďže jej novalgin aj tak nezaberá a hovorila, že sa to dalo vydržať tá bolesť. Keďže šla domov v piatok tak piatok a sobotu úplne prespala doma a ževraj s ňou nebola rozumná reč podľa jej bratov. Čo sa týka stravy tak týždeň po operácii sme spolu jedli pizzu a čokoládu a nič jej nebolo čiže ona diétu dodržiavala tak týždeň cca, kým jej rodičia jej robili jedlo keďže jej sa nechcelo tak ale majú hrozne dobrú a starostlivú mamu takže sa týždeň starala o jej stravu. Keď bola po 3 týždňoch na kontrole doktor jej povedal, že ešte tak mesiac nech prísnu diétu dodržuje a potom postupne nech začne skúšať ona sa naňho iba usmiala, keďže na ďalší deň sa jej ženil brat a tam stravu vôbec neriešila a aj normálne alkohol pila a ten by po takejto operácii vôbec nemala piť ale nič sa nedeje na svadbe s nevestinymi súrodencami vypila asi 2 fľaše vodky nič jej nebolo, takže tam diétu nejako netreba riešiť aj keď minulý rok po zápale žlčníka tu diétu takmer 2 mesiace dodržiavala keďže sa bála aby neskončila opäť v nemocnici. Na kontrolu mala ísť po 3 mesiacoch ale ona šla po 8 mesiacoch až na kontrolu keďže nejako "nestíhala" dostala vtedy za to zdrba od doktora kde bola dovtedy, ale tak na konci marca jej dal termín operácie na začiatok júla, že keď je to ona 😅 bežne objednávali v tom čase až na január budúceho roka priateľka bola asi VIP. Čiže ako operácia žlčníka je úplne v pohode ak máš ešte nejaké otázky kľudne sa pýtaj, priateľka rada zodpovie 😏