Operácia sietnice

liliana_li
22. aug 2022

Zdravím. Mám otázku. Poznáte alebo boli ste operovany niekto alebo známy na PPV operácia sietnice plynom alebo olejom. Ako ste to znášali. A aká bola rekonvalescencia. A aké boli pokyny. Za koľko ste išli do Prace. Koľko ste boli pn. Budem vďačná za diskusiu. 🍀

laura164
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liliana_li
autor
22. aug 2022

@laura164 ahoj. Ste mala vy operáciu ? To polohovanie ste museli ako dodržiavať ? Stále celý deň ? Čo ste mohla robiť a nerobiť. 🙏

liliana_li
autor
22. aug 2022

@laura164 mne totiž doktorka povedala polohovat 2 až týždne skoro 24 hodín denne dole hlavou na bruchu. Toto ja nezvládam. Sedím skoro celý deň za stolom pod celom mám mäkkú ponožku. Koľko vydržím cca hodinu alebo dve. Potom sa posadim kuknem chvíľku mobil , pochodim si pomaličky a zas. To čo mi ona kázala je na psychiatru podľa mňa. Som 6 deň po operácii a som zrelá na psychiatru. Lebo mne sa to ťahá už mesiac. Najskôr bol laser nechytil. Potom cirklaz nechytila. Potom blombaz nechytila za mesiac 3 operácie. Teraz som po ppv. A už mi treba asi aj psychickú odbornú pomoc. Preto budem rada ak sa tu môžem porozprávať s ľuďmi ktorí si tým prešli

laura164
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liliana_li
autor
22. aug 2022

@laura164 no sietnica sa prichytila. 🙏 snažím sa čo najviac polohovat ako sa dá. Ale 24 sa naozaj nedá. To je na psychiku niečo strašne. Nenamáham sa. Len sedím za stolom. Večer si idem ľahnúť. Ale to už si ľahnem na bok. Lebo to už by som nezvládla vôbec tak spať. Ja len že čo hľadám články o tomto tak tam píšu že človek nemá žiadne obmedzenia a bla bla. Ale čo zažívam to je čistý horor.

liliana_li
autor
22. aug 2022

@laura164 ešte som chcela podotknúť že mám tam olej. Mne primár povedal že olej sa nemusí tak polohovat a celkovo je to voľnejší prístup ako s plynom. Ale doktorka mi tvrdí opak. Ja vôbec netuším čo robiť aby som si neuškodila ale chcem si aj uľahčiť ak sa dá.

marca12
22. aug 2022

@liliana_li skus to vydrzat,ked si uz tolko vytrpela. Je to utrpenie,ale vydrz. Pusti si hudbu,audioknihy,filmy picuvaj,dokumenty,podcadty cokolvek,co ti zabavi mysel. Je to na psychiatriu,ale zvladnes to

evadurisinova
1. máj 2023

@liliana_li to polohovanie je o život. Som 4 deň po operácii, ale to sa nedá robiť celý deň. Je to čistá katastrofa. Dúfam, že sa to po tom čase nejako vstrebe.

tanja40
9. jún 2023

@evadurisinova ja som to absolvovala v januari a uplne v pohode. Rekonvalescencia bola uz malina. Vacsi stres som mala pred operaciou, ze co bude.