Operácia pupočnej hernie - zotavovanie

katika1811
10. jan 2022

Ahojte tie ktoré ste boli na operácii pupočnej hernie ako dlho ste sa zotavovali? Ako dlho ste boli v nemocnici ako to operovali laparoskopický v celkovej alebo ako? Čaká ma to blízku dobu tak zbieram info ďakujem 🙂 a ešte tiež ste pred operáciu boli na usg brucha ?

petamich
10. jan 2022

jemine ja uz ani neviem ale asi 2019-2020, celkova anestezia, nie laparoskopicky, operovali ma v piatok 22:00 (prisla som na urgent, urobili UTZ a ze uz maju jednu herniu predo mnou, tak rovno aj mna vezmu a vyriesia), domov som sla v nedelu, mala som tu plasticku jazvu (akoby jeden "povrazok", co potom len vytiahol), hned na druhy den som relativne normalne fungovala, zeny na izbe sa cudovali 🤷‍♀️ cize ja si vobec nepamatam nejake extra zotavovanie, chvilu som sa setrila, par mesiacov necvicila nejako extra

katika1811
autor
10. jan 2022

@petamich a to si mala bolesti že si šla hneď ?ja som bola pred vianocami za chirurgom a vravel že cca o 2m zrealizujeme operáciu keď sa zlepší covid situácia tak chcem si to poriešiť február marec

petamich
10. jan 2022

@katika1811 nemala, len som si rano nahmatala cosi cudne - tak som sla po praci na centralny prijem, najskor mi dala chirurgicka infuziu na uvolnenie svalstva, ze to skusime zatlacit dnu a naplanovat zakrok ale neslo a kedze mali uz naplanovanu inu vecer, tak ze to zoberu jednym supom 🤷‍♀️

katika1811
autor
10. jan 2022

@petamich jaaaj aha chápem crievko si mala von mne sa to stalo pred vianocami vyšlo mi vonku no ale našťastie som ho zatlačil dnu následne som šla za chirurgom no a riešim to teraz cca o mesiac operáciu ale mám si dávať pozor a ak náhodou problém bude tak akútne ma zoperujú 😩len mám strach snáď to bude ok doma mám dve malé deti tak snáď aj budem krátko v Nemocnici 😳

petamich
10. jan 2022

@katika1811 oni to beru ako trivialnu operaciu ala "pasova vyroba" - myslim, ze si ta tam ponechaju iba nevyhnutny cas :D moc drzim paste!!! a nech to je bezbolestne a rekonvalescencia rychla

mandarinka555
10. jan 2022

@katika1811 Chodila som s pupočným pruhom 4 mesiace, potom som šla na operáciu, v plnej anestéze, operovali ma v pondelok a v stredu som už bola doma, Potom po týždni, ako mi vybrali stehy, som už bola v robote.

katika1811
autor
14. jan 2022

@mandarinka555 super ďakujem za info a toez si musela ísť na usg brucha ?

mandarinka555
14. jan 2022

@katika1811 Nie, mala som to tak vystrčené, že ma hneď operovali a ešte som dostala, že kde som bola doteraz.

katika1811
autor
14. jan 2022

@mandarinka555 fuu aha 😳no ja idem v pondelok na usg a potom si dohodnúť termín operácie

katika1811
autor
14. jan 2022

@mandarinka555 ja to vonku našťastie vystavené nemám dávam si pozor nezdviham deti a nosím pas raz mi to vyšlo vonku ale našťastie som to zatlačila dnu

mandarinka555
14. jan 2022

@katika1811 No mne tá kyla trčala vonku z brucha ako také väčšie vajce.